Québec - Québec city at night, view from Lévis city

Québec průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Québec

Québec, hlavní město kanadské provincie Québec, je malebné město plné historie a kultury. Procházka po jeho dlážděných uličkách je jako cesta zpět v čase. Nezapomeňte navštívit staré město s jeho impozantní pevností, Citadelle de Québec, nebo slavnou baziliku Notre-Dame de Québec. Návštěvníci si mohou užít také výhledy na řeku svatého Vavřince a prohlídku krásných historických budov. Místní kuchyně je svěží a unikátní, s francouzskými a kanadskými vlivy.

Severní Amerika
KanadaKanada

Co vidět

La Citadelle de Québec
 

La Citadelle de Québec

La Citadelle de Québec je impozantní vojenská pevnost, která se nachází na kopci nad městem Québec. Tato historická pevnost byla postavena v 19. století a je jedním z nejvýznamnějších vojenských památek v Kanadě. Navštivte muzeum a vychutnejte si nádherný výhled na město a řeku. Užijte si procházku po pevnosti a získejte jedinečný pohled na historii a kulturu Québecu.

Aquarium of Quebec
 

Aquarium of Quebec

Navštivte akvárium v Québecu a objevte fascinující svět podvodních tvorů. Akvárium nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu, včetně interaktivních expozic a prezentací živých zvířat. Užijte si nádherné výhledy na řeku Saint Lawrence a prozkoumejte různé ekosystémy, od tropických vod až po arktické ledovce. Akvárium v Québecu je ideálním místem pro zábavný a poučný den s rodinou i přáteli.

Funiculaire du Vieux-Québec
 

Funiculaire du Vieux-Québec

Využijte lanovku Funiculaire du Vieux-Québec a projděte se po historické části města Quebec. Tento malebný způsob dopravy vás zavede do útrob města a nabídne vám nádherné výhledy na okolní krajinu. Užijte si romantickou atmosféru starobylého města a prohlédněte si jeho nejvýznamnější památky z výšky. Určitě nezapomeňte na fotoaparát!

Musée national des beaux-arts du Québec
 

Musée national des beaux-arts du Québec

Národní muzeum umění Québecu je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města a nabízí rozsáhlou sbírku kanadského a mezinárodního umění. Prozkoumejte krásné obrazy, sochy a fotografie od renomovaných umělců. Vstupné je přijatelné a výstavy se pravidelně mění, takže se vždy najde něco nového k vidění.

Old Quebec
 

Old Quebec

Staré Quebec je nejstarší část města Québec a je zapsáno na seznamu UNESCO. Toto historické město nabízí úchvatné výhledy na řeku Saint Lawrence a je plné kamenických domů, muzeí a pevností. Procházejte se úzkými uličkami, ochutnejte místní speciality a užijte si atmosféru francouzského Kanady. Staré Quebec je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Kanadě.

Plains of Abraham
 

Plains of Abraham

Plains of Abraham jsou obrovským parkem v srdci Québecu. Tento park je známý pro svou historii, jako místo, kde se odehrála slavná bitva v roce 1759. Dnes je park oblíbeným místem pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Můžete si také prohlédnout muzeum, které se nachází v parku a které vám ukáže historii tohoto velkolepého místa.

Québec - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 5966 km
Nejbližší letiště YQB
14 km od centra
Přímý let
~ 7h 43min
Kanada Kanada
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
YQB
Québec - Québec city at night, view from Lévis city
Québec - Québec city at night, view from Lévis cityLa Citadelle de QuébecAquarium of QuebecFuniculaire du Vieux-QuébecMusée national des beaux-arts du QuébecOld QuebecPlains of AbrahamQuartier Petit ChamplainMuseum of French AmericaBois-de-Coulonge ParkMontmorency FallsMusée du FortÉglise Saint-Roch

Počasí jaro

Březen
Max: -1 °C
Min: -10 °C
Duben
Max: 9 °C
Min: 0 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Listopad
Max: 5 °C
Min: -2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -2 °C
Min: -10 °C
Leden
Max: -6 °C
Min: -16 °C
Únor
Max: -4 °C
Min: -15 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 946 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz