pohled na město v Maroku
Průvodce městem

Marrákéš

Maroko je zemí na severu Afriky a patří k nejpřívětivějším a nejotevřenějším zemím arabského světa. Z Marrákeše si můžete udělat výlet do Rabatu, Casablancy či Fezu. Můžete podniknout také výlet na Saharu či na nejvyšší horu severní Afriky – Džabal Tubkal. Navštívit můžete i slavné letovisko Agadir.

Rabat - Mohammed V Mausoleum, Rabat
Průvodce městem

Rabat

Exotický Rabat je fascinující hlavní město Maroka, které uchvátí svou jedinečnou orientální atmosférou. Při procházce po malebných uličkách mediny narazíte na tradiční trhy s kouzelnými řemesly a vůněmi, střet starobylé architektury a moderního života. Nenechte si ujít královský palác, prostorné náměstí Mechouar a jedinečnou mešitu Hassan, která ovládá panoramata města. Užijte si také návštěvu tradičních čajoven a odpočiňte si v zahradách Andalus.

Fès
Průvodce městem

Fès

Fès je druhé největší město město v Maroku.

Casablanca - Overview of Casablanca, with the Casablanca Marina under construction in the right.
Průvodce městem

Casablanca

Casablanca je fascinující město plné kontrastů, které se nachází na západním pobřeží Maroka. Toto dynamické město nabízí návštěvníkům směs tradiční marocké kultury a moderního života. Zde si nenechte ujít návštěvu impozantní mešity Hassan II, která dominuje panoramatu města. Prozkoumejte také starou medinu s mnoha tradičními trhy nebo krásnou pláž Ain Diab, ideální pro odpočinek a zábavu. V Casablance určitě ochutnejte tradiční marockou kuchyni a vychutnejte si večer v jednom z místních kaváren.

Tanger
Průvodce městem

Tanger

Tanger nebo Tangier je město v severním Maroku u Gibraltarského průlivu. Po Casablance jde o druhý nejvýznamnější přístav. Tanger je hlavním městem regionu Tanger-Tetouan.

As-Sawíra - Essaouira 116
Průvodce městem

As-Sawíra

As-Sawíra, známá také jako Essaouira, je malebné přístavní město s bohatou historií na marockém pobřeží Atlantského oceánu. Procházky po jeho starobylých uličkách a hradbách, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, vás vrátí do minulých staletí. Nedaleko města najdete nádherné pláže, ideální pro surfování a relaxaci. As-Sawíra je dále proslulá svou tradiční hudbou a každoročním festivalu Gnaoua, který představuje dobrodružství pro vaše smysly.

pláž v agadiru, maroko
Průvodce městem

Agádír

Známé marocké letovisko na pobřeží Atlantiku. Agádír je nazýván “Perlou marockého pobřeží". V Agádíru naleznete zlatavé pláže a jeden z největších trhů v zemi - Souk El Had.

Nador - Plaza en el centro de Nador
Průvodce městem

Nador

Nádherný Nador, situovaný na severovýchodě Maroka, je fascinující směsí kultur a tradic. Je známý pro své nádherné pláže, jako je Plage Bouznika s tyrkysovým mořem a jemným pískem. Pro milovníky historie je zde zřícenina starého španělského středověkého opevnění, které nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Nezapomeňte navštívit i tradiční marocké trhy, kde místní obchodníci nabízejí široký výběr zboží od řemeslnických výrobků po vynikající lokalitu kuchyni.

Al Hoceima - Mountains of Morocco, Al Hoceima
Průvodce městem

Al Hoceima

Al Hoceima je okouzlující přímořské město na severu Maroka, obklopené nedotčenou přírodou a krásnými plážemi. Toto malebné místo nabízí nádherné panoramatické výhledy, bohatou kulturní historii a nezapomenutelné gastronomické zážitky. Prozkoumejte malebnou medinu s úzkými uličkami, posvátné ​​mešity a trh s řemeslnými výrobky. Nezapomeňte navštívit pláže Quemado a Asfiha, které lákají návštěvníky svým křišťálově čistým mořem a malebnými zátokami.

Ouarzazate - The Kasbah Taourirt on Avenue Mohammed V in Ouarzazate just before sunset in April.
Průvodce městem

Ouarzazate

Ouarzazate je malebné marocké město známé jako 'Brána pouště'. Jeho kouzlo spočívá v impozantních kasbách, historických pevnostech a nádherné krajině. Prozkoumejte Kasbah Taourirt nebo posvátné místo Aït Benhaddou, obě místa sloužící jako kulisy pro mnoho filmů a seriálů. Chcete-li zažít pouštní atmosféru, vydejte se na výlet do Dadeského údolí nebo do blízkých dun Erg Chebbi. Ouarzazate nabízí autentický zážitek z Maroka v podobě tradičních trhů, řemesel a marocké pohostinnosti.

Bouarfa - Bouarfa, Straße
Průvodce městem

Bouarfa

Bouarfa je malebné městečko nacházející se na jihovýchodě Maroka. Toto unikátní místo oplývá půvabem s nádechem tradiční marocké kultury. Navštivte místní trhy, kde nabízejí autentické suvenýry, řemeslné výrobky a chutné místní speciality. Prozkoumejte úchvatné pouštní scenérie, které obklopují Bouarfa, a naučte se více o historii a tradicích regionu. Pro nezapomenutelný zážitek si nenechte ujít jízdu na velbloudu nebo noční pozorování hvězd pod marockou oblohou.

Errachidia - Main road in Er Rachidia, Morocco.
Průvodce městem

Errachidia

Errachidia je malebné marocké město, které se nachází na jihovýchodě země, při okraji pohoří Atlas. Město je známé svými historickými památkami a nádhernou přírodou. Mezi hlavní atrakce patří kasba Glaoui, proslulá svými malebnými uličkami a tradiční architekturou, a nedaleká oáza Meski, kde si můžete užít příjemné okamžiky u zelených tůní a palmových hájů. Errachidia je také ideálním výchozím bodem pro výlety do pouště, kam můžete vyrazit na poznávací cestu zažít pravou severoafrickou atmosféru.

Zagora - Guidepost in Zagora, Morocco, bearing the inscription "Timbuktu 52 Days" in Arabic and French
Průvodce městem

Zagora

Zagora, zasazená do kouzelného marockého kraje, vás okouzlí svou neopakovatelnou atmosférou. Prozkoumejte starověké kasby a paláce, které tento unikátní kout světa nabízí. Poznejte tradiční marockou kulturu a vychutnejte si jedinečné místní delikatesy. Prozkoumejte malebné uličky tradiční tržnice a nakupujte ručně vyráběné předměty a suvenýry. A nezapomeňte na výpravu do nedalekých pouštních dun, kde můžete zažít adrenalinový zážitek na čtyřkolkách či pozorovat hvězdnou oblohu bez světelného znečistění.

Tantan - Moussem de Tan-Tan
Průvodce městem

Tantan

Tantan je malebné městečko na jihu Maroka, které oplývá autentickou atmosférou. Procházejte se po jeho rozmanitých trzích a ochutnejte místní kuchyni. Návštěvníci si zamilují úžasnou krajinu v okolí, včetně Národního parku Souss-Massa a působivých písečných dun Erg Chebbi. Doporučujeme využít pobytu k prozkoumání blízkých marockých vesnic a osad, které nabízí jedinečné zážitky. Nezapomeňte navštívit i pláže na atlantském pobřeží a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Tantanu.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz