Erfurt - Pavese des Erfurter Rathauses

Erfurt - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 21 míst, které musíš určitě navštívit v Erfurt.

Erfurt - co musíš vidět

Domplatz
 

Domplatz

Domplatz je jedním z nejvýznamnějších náměstí v Erfurtu. Nachází se zde katedrála sv. Marie a kostel sv. Štěpána. Procházka po náměstí nabízí nádherné pohledy na historické budovy a architekturu. Navštivte také tradiční trhy, které se zde konají během vánočního období. Domplatz je skvělým místem pro procházku a objevování krás Erfurtu.

Erfurt Cathedral
 

Erfurt Cathedral

Katedrála v Erfurtu, také známá jako Katedrála svaté Marie, je největší kostel v Erfurtu a jedna z nejvýznamnějších památek města. Katedrála je známá svými gotickými klenbami a nádhernými vitrážemi. Navštivte tuto krásnou katedrálu a užijte si jedinečný pohled na město z její věže.

Egapark
 

Egapark

Egapark v Erfurtu je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Tento krásný park nabízí návštěvníkům řadu zahrad, květinových aranžmá a jezer. Pro milovníky botaniky je zde mnoho druhů rostlin z celého světa. Dopřejte si klidný den v Egaparku a užijte si krásu přírody v srdci Německa.

Angermuseum
 

Angermuseum

Angermuseum je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Erfurtu. Toto muzeum se nachází v historické budově a nabízí bohatou sbírku uměleckých děl a historických artefaktů. Návštěvníci se mohou těšit na výstavy od středověku až po současnost. Angermuseum je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o umění a historii. Vstupné je přijatelné a stojí za návštěvu!

Thuringian Zoo Park, Erfurt
 

Thuringian Zoo Park, Erfurt

Navštivte Thüringenský zoologický park v Erfurtu a prozkoumejte více než 1000 zvířat z celého světa. Zdejší expozice vás zavedou do různých koutů světa, kde se můžete seznámit s exotickými druhy zvířat. Park je ideální pro rodinnou zábavu a nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé. Užijte si den plný zábavy a objevování nových druhů zvířat!

Naturkundemuseum
 

Naturkundemuseum

Naturkundemuseum v Erfurtu je ideálním místem pro milovníky přírody. Muzeum nabízí bohatou sbírku zvířat, rostlin a minerálů, které jsou prezentovány v moderních expozicích. Zajímavé interaktivní výstavy a prezentace umožňují návštěvníkům naučit se více o historii a vývoji přírody. Vstupné je velmi příznivé a muzeum je snadno dostupné z centra města. Určitě nevynechejte!

Kunsthalle Erfurt
 

Kunsthalle Erfurt

Kunsthalle Erfurt je umělecká galerie, která se nachází v historickém centru města. Vystavuje moderní i tradiční umění a hostí výstavy od místních i mezinárodních umělců. Pro milovníky umění je to nejlepší místo k návštěvě v Erfurtu. Vstupné je přijatelné a galerie je otevřena každý den. Určitě nevynechejte tuto skvělou kulturní zastávku během vaší návštěvy města Erfurt.

Petersberg Citadel
 

Petersberg Citadel

Petersberská citadela, dříve klášter Augustinerkloster, je dominantou města Erfurtu. Nachází se na kopci Petersberg a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Citadela byla postavena v 17. století a sloužila jako vojenská pevnost. Dnes je otevřena pro veřejnost a nabízí prohlídky historických kasemat a dalších vojenských zařízení.

Fischmarkt
 

Fischmarkt

Fischmarkt je největším trhem v Erfurtu a nabízí širokou škálu regionálních produktů, včetně čerstvého rybího masa a mořských plodů. Trh se nachází v historické části města a nabízí návštěvníkům autentický zážitek. Místní obyvatelé i turisté si zde rádi nakupují a ochutnávají místní speciality. Navštivte Fischmarkt a ochutnejte kulinářské lahůdky z této oblasti.

Preacher church
 

Preacher church

Kostel Kazatele v Erfurtu je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Německu. Tento gotický kostel byl postaven v 14. století a je znám pro svou působivou architekturu a historii. Navštivte tento kostel a prohlédněte si jeho malebné okolí, které se nachází v srdci města. Kostel Kazatele je skvělým místem pro zastavení a relaxaci při procházce po Erfurtu.

Venedig
 

Venedig

Vydajte se do malebného italského města Venedig, které se nachází na více než 100 ostrovech v Laguně. Proslulé kanály, romantické mosty a nádherná architektura jsou jen některými z mnoha kouzelných prvků, které Venedig nabízí. Projděte se po úzkých uličkách, navštivte baziliku svatého Marka a užijte si nezapomenutelný výhled z mostu Rialto. Venedig je jedním z nejromantičtějších míst na světě, které stojí za návštěvu.

Krämerbrücke
 

Krämerbrücke

Krämerbrücke je jednou z nejkrásnějších památek v Erfurtu. Tato klenutá kamenná mostovka z 14. století spojuje obě strany řeky Gera a je plná historických domů a obchodů. Zdejší obchodníci nabízejí různé suvenýry, umělecké předměty a místní speciality. Procházka po Krämerbrücke je nezapomenutelným zážitkem, který si nenechte ujít při návštěvě Erfurtu.

Old Synagogue
 

Old Synagogue

Stará synagoga v Erfurtu je jednou z nejstarších dochovaných synagog v Evropě. Její historie sahá až do 11. století a synagoga se stala důležitým centrem židovského náboženského a kulturního života. Interiér synagogy je plný historických artefaktů a její architektura je ohromující. Navštivte tuto významnou památku a prozkoumejte její bohatou historii.

Erfurter Puppenstubenmuseum
 

Erfurter Puppenstubenmuseum

Erfurter Puppenstubenmuseum je fascinující muzeum panenek, které vás přenese do minulosti. Nachází se v historickém centru Erfurtu a ukazuje život a styl obyčejných lidí v minulých stoletích. Sbírka panenek a miniatur je ohromující a zahrnuje všechny aspekty každodenního života. Navštivte toto unikátní muzeum a prozkoumejte svět minulosti prostřednictvím panenek a miniatur.

Museum für Thüringer Volkskunde
 

Museum für Thüringer Volkskunde

Muzeum pro lidovou kulturu v německém Erfurtu je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a tradice regionu. Expozice zahrnují předměty z každodenního života a řemesel, stejně jako oděvy a nábytek. Návštěvníci mohou navštívit také různé akce a workshopy, které přinášejí kulturu do života. Muzeum je ideálním místem pro rodiny a všechny, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii Thüringu.

Egapark Erfurt
 

Egapark Erfurt

Egapark Erfurt je krásný park plný zeleně a květinových záhonů. Tento park vás okouzlí svou krásou a klidem, který zde panuje. V parku se nachází mnoho atrakcí pro děti i dospělé, jako je například botanická zahrada nebo vodopády. Egapark Erfurt je ideálním místem pro procházky, pikniky a relaxaci v přírodě.

Wenigemarkt
 

Wenigemarkt

Wenigemarkt je malebné náměstí v německém městě Erfurt. Toto historické místo je obklopeno architekturou z 16. a 17. století a nabízí příjemné procházky po starobylých uličkách. Wenigemarkt je také oblíbeným místem pro nákupy, kde můžete najít tradiční suvenýry a místní speciality. Navštivte Wenigemarkt a prožijte kouzlo německé historie a kultury.

Ägidienkirche
 

Ägidienkirche

Ägidienkirche je historický kostel v Erfurtu. Tento kostel byl postaven v 14. století a sloužil jako důležité místo pro místní obyvatele. V roce 1944 byl kostel poškozen během druhé světové války a dnes slouží jako památník obětem války. Navštivte tento krásný kostel a prozkoumejte jeho historii a architekturu.

Medieval Mikveh
 

Medieval Mikveh

Středověké koupaliště Mikve v Erfurtu je fascinující historickou památkou. Toto židovské rituální koupaliště pochází z 13. století a je jedním z nejvýznamnějších svého druhu v Evropě. Užijte si jedinečnou atmosféru a prozkoumejte fascinující historii tohoto místa. Navštivte Středověké koupaliště Mikve a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Hauptfriedhof
 

Hauptfriedhof

Hauptfriedhof v Erfurtu je klidný a pietní prostor, který vás uchvátí svou historií a architekturou. Nachází se zde mnoho nádherných hrobů a památníků, které připomínají významné osobnosti z místní historie. Procházka tímto hřbitovem vám nabídne možnost zpomalit a uctít památku těch, kteří nás opustili. Pokud máte zájem o historii, Hauptfriedhof je pro vás ideální místo pro návštěvu.

Severikirche
 

Severikirche

Severikirche je gotický kostel v německém městě Erfurt. Vystavěn byl v 14. století a je jedním z nejvýznamnějších památek města. Vnitřek kostela zdobí nádherné vitráže a fresky. Z vrcholu kostela se otevírá úchvatný výhled na historické centrum Erfurtu. Navštivte Severikirche a prožijte nezapomenutelný zážitek z návštěvy tohoto krásného kostela.

Mapa

⭐ Vše (21)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Erfurt s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz