pohled na náměstí v Mnichově

24 míst, co musíš vidět v Mnichově

Tipy na nejlepších 24 míst, které musíš určitě navštívit v Mnichově.

24 míst, co musíš vidět v Mnichově

Marienplatz
 

Marienplatz

Marienplatz je největším náměstím v Mnichově a je plné historických budov a památek. Každý den se zde koná slavnostní ceremoniál s figurínami, které představují dějiny Mnichova. Náměstí je také výchozím bodem pro prohlídku města a nabízí širokou škálu obchodů, restaurací a kaváren. Nezapomeňte navštívit Mariensäule, sochu Panny Marie, která se nachází uprostřed náměstí.

frauenkirche-mnichov
 

Frauenkirche

Kostel Panny Marie, známý také jako Frauenkirche, je nejvýznamnější kostel v Mnichově. Jeho dvě charakteristické kupole dominují městskému panoramatu. Kostel byl postaven v 15. století v gotickém stylu a poškozen během druhé světové války. Po dlouhé rekonstrukci se opět stal nejnavštěvovanějším kostelem v Mnichově. Navštivte ho a obdivujte jeho architekturu a historii.

Munich Residenz
 

Munich Residenz

Mnichovská královská rezidence je největší palácový komplex v Německu. Nachází se v samém srdci města a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do dějin Bavorska. Prohlédněte si zde krásné umělecké sbírky, nádherné interiéry a zahrady. Navštivte také Schatzkammer, kde jsou uloženy cennosti bavorských králů. Určitě nevynechejte návštěvu tohoto výjimečného místa při své cestě do Mnichova.

Vítězná brána
 

Vítězná brána

V Mnichově se nachází Vítězná brána (Siegestor) je monumentální triumfální oblouk nacházející na Ludwigstraße mezi Ludwig-Maximilians-Universität a Leopoldstraße a je jednou z významných historických památek města. Siegestor byla postavena mezi lety 1843 a 1852 na objednávku krále Ludvíka I. Bavorského. Byla navržena architektem Friedrichem von Gärtnerem. Původně byla postavena na počest vítězství bavorské armády a jako symbol míru. Je věnována bavorské armádě, "armádě, která se vítězně vrátila", jak je uvedeno na nápisu. Vítězná brána je inspirována římskými triumfálními oblouky, zejména Konstantinovým obloukem v Římě. Siegestor je dnes symbolem míru a smíření.

English Garden
 

English Garden

Anglický park je největší městský park v Mnichově. Park je ideálním místem pro procházky, pikniky a relaxaci v přírodě. Uvnitř parku se nachází jezero, které nabízí možnost koupání a surfování. Pro milovníky piva je zde také pivovar, kde si mohou vychutnat tradiční bavorské pivo. Navštivte tento park a užijte si krásy přírody v srdci Mnichova.

Nymphenburgský palác
 

Nymphenburgský palác

Nymphenburgský palác je nádherná barokní rezidence bavorských vládců, která se nachází v Mnichově. Palác byl postaven v 17. století a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Užijte si procházku v krásných zahradách, navštivte muzeum porcelánu a prohlédněte si krásné interiéry paláce. Nymphenburgský palác je skvělou volbou pro milovníky historie a architektury.

BMW 502 3,2 Liter Super in BMW-Museum in Munich, Bayern.
 

BMW Museum

BMW Museum v Mnichově nabízí návštěvníkům fascinující pohled na historii automobilky BMW. Prohlédněte si unikátní sbírku historických vozů a motocyklů, včetně legendárního BMW 328. Interaktivní výstavy a prezentace ukazují, jak se technologie a design v průběhu let vyvíjely. Pokud jste fanouškem motorismu, toto muzeum rozhodně nesmíte minout!

Alte Pinakothek, Munich, Germany
 

Alte Pinakothek

Alte Pinakothek je jednou z nejvýznamnějších galerií v Mnichově. Tato galerie se specializuje na starou evropskou malbu a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou sbírku uměleckých děl. Můžete zde vidět díla slavných umělců, jako je Leonardo da Vinci, Rembrandt nebo Rubens. Pro milovníky umění je Alte Pinakothek nezapomenutelným zážitkem, který si nenechají ujít.

Hofgarten
 

Hofgarten

Hofgarten je krásná zahrada v Mnichově, kterou si můžete užít jak v letních měsících, tak i v zimě. Tato zahrada nabízí klidné a romantické místo pro odpočinek a relaxaci. Navštivte ji a užijte si krásné výhledy na město, procházky kolem rybníků a fontán, nebo si zahrajte na petanque.

Königsplatz
 

Königsplatz

Königsplatz v Mnichově je impozantní náměstí s bohatou historií. Nachází se zde několik významných muzeí, jako například Glyptotéka a Státní muzeum antického umění. V minulosti sloužilo jako důležité shromaždiště pro nacistické manifestace, dnes je však místem klidu a kultury. Navštivte toto nádherné místo a obdivujte jeho architektonickou krásu a historický význam.

Maximilianeum
 

Maximilianeum

Maximilianeum je krásná a historická budova v Mnichově, která slouží jako sídlo bavorského parlamentu. Byla postavena v roce 1857 a nabízí nádherný výhled na město. Navštivte tuto památku, abyste se dozvěděli více o bavorské historii a politice. Vstup je zdarma a prohlídka budovy je z naší strany velmi doporučena.

Odeonsplatz
 

Odeonsplatz

Odeonsplatz je nádherné a historické náměstí v Mnichově. Toto místo je plné památek, jako například Feldherrnhalle a Theatinerkirche. Pro milovníky kultury je zde také palác Residenz, který nabízí krásné umělecké sbírky a historické prostory. Odeonsplatz je ideální pro procházky, kde si můžete vychutnat krásu mnichovské architektury a atmosféru města.

Pinakothek der Moderne
 

Pinakothek der Moderne

Pinakothek der Moderne je jedním z nejvýznamnějších muzeí moderního umění v Mnichově. V galerii najdete kolekce architektury, designu, grafiky, fotografie a moderního umění. Budova samotná je architektonickým skvostem, navrženým Stephanem Braunfelsem. Pokud máte rádi moderní umění, neváhejte a navštivte Pinakothek der Moderne v Mnichově!

Deutsches Museum
 

Deutsches Museum

Deutsches Museum v Mnichově je největší technické muzeum na světě. Zahrnuje více než 50 expozic, které představují vědy a technologie, od astronomie až po vodní dopravu. Návštěvníci se mohou podívat na repliku prvního parního stroje nebo se projít věrnou kopií uhelného dolu. Muzeum je ideální pro rodiny s dětmi a všechny technické nadšence.

Theatinerkirche
 

Theatinerkirche

Theatinerkirche je barokní kostel v Mnichově, postavený v 17. století v italském stylu. Jeho nádherná fasáda je zdobena bílým mramorem a zlatými ozdobami. Uvnitř kostela najdete nádherné fresky, sochy a oltáře. Theatinerkirche je skvělým místem pro klidné a pohodové procházky. Navštivte tento kostel a užijte si jeho nádhernou architekturu a atmosféru.

Viktualienmarkt
 

Viktualienmarkt

Viktualienmarkt v Mnichově je jedním z největších tržišť v Evropě. Najdete zde širokou škálu čerstvých potravin, jako jsou ryby, maso, ovoce a zelenina, ale také mnoho stánků s místními specialitami. Pokud chcete ochutnat něco tradičně bavorského, navštivte Biergarten am Viktualienmarkt, kde si můžete vychutnat skvělé pivo a místní kulinářské lahůdky. Viktualienmarkt je skvělým místem pro nákupy a prozkoumání místní kultury a gastronomie.

Feldherrnhalle
 

Feldherrnhalle

Feldherrnhalle je monumentální loggia nacházející se na Odeonsplatz. Byla postavena v letech 1841-1844 na objednávku krále Ludvíka I. Bavorského a je inspirována loggií della Signoria ve Florencii. Feldherrnhalle je významnou historickou a architektonickou památkou Mnichova. Feldherrnhalle byla postavena na počest bavorských vojevůdců a armády. Na schodech Feldherrnhalle se odehrála důležitá historická událost v roce 1923, známá jako Pivní puč. Pokus o státní převrat vedený Adolfem Hitlerem a jeho následovníky byl zastaven bavorskou policií. Feldherrnhalle je také místem, kde se konají různé ceremonie a vzpomínkové akce.

Bavorské národní muzeum
 

Bavorské národní muzeum

Bavorské národní muzeum v Mnichově je největší kulturní institucí v Bavorsku a jedno z nejvýznamnějších muzeí v Německu. Muzeum obsahuje více než 1,3 milionu předmětů, od středověkých tapisérií až po moderní umění. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte bohatou historii Bavorska a Německa.

BMW Welt
 

BMW Welt

BMW Welt v Mnichově je nezapomenutelným zážitkem pro všechny nadšence automobilů. Tento moderní a futuristický komplex nabízí nejen prohlídky nejnovějších modelů BMW, ale také interaktivní expozice a výstavy. Navštivte BMW Welt a připojte se k milionům spokojených návštěvníků, kteří si užili jedinečný zážitek v srdci Mnichova.

Museum Brandhorst, Munich
 

Muzeum Brandhorstových

Muzeum Brandhorstových v Mnichově je skvělým místem pro milovníky moderního umění. Toto muzeum obsahuje více než 1200 exponátů od největších umělců 20. a 21. století, včetně Warhola a Pollocka. Zaujme vás nejen sbírka umění, ale také moderní architektura budovy, která sama o sobě stojí za návštěvu. Navštivte toto muzeum a nechte se unést do světa moderního umění.

Hofbräuhaus am Platzl
 

Hofbräuhaus am Platzl

Navštivte Hofbräuhaus am Platzl v Mnichově a ochutnejte tradiční bavorské pivo v nejstarší pivnici v městě. Toto místo je oblíbené nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty z celého světa. Užijte si autentickou atmosféru s živou hudbou a tradičními jídly, jako je klobása a bavorský knedlík. Prožijte nezapomenutelný zážitek v Hofbräuhaus am Platzl.

Allianz Arena
 

Allianz Arena

Allianz Arena je moderní fotbalový stadion v Mnichově, který hostí domácí zápasy slavného FC Bayern. Stadion je známý svou futuristickou architekturou, kterou navrhl architekt Herzog & de Meuron. Svému názvu vděčí po sponzorovi, pojišťovně Allianz. Pokud máte rádi fotbal, určitě navštivte tento stadion a užijte si zápas v jednom z nejlepších fotbalových stadiónů na světě.

SeaLife
 

SeaLife

Navštivte SeaLife v Mnichově a objevte fascinující podmořský svět. Prohlédněte si více než 3 000 živočichů z celého světa, včetně žraloků, želv a chobotnic. Zajímavé expozice vám ukáží, jak funguje podmořský ekosystém a jak můžeme pomoci chránit naše oceány. Vstupenky si můžete zakoupit online a vstoupit do světa podmořských tajemství.

Beer & Oktoberfest Museum
 

Beer & Oktoberfest Museum

Navštivte Muzeum piva a Oktoberfestu v Mnichově a prohlédněte si výstavu o historii slavného pivního festivalu. Zjistěte, jak se pivo vaří a ochutnejte některé z nejlepších místních druhů. Muzeum je ideálním místem pro milovníky piva a historie. Přijďte a objevte tajemství tohoto oblíbeného nápoje v srdci Bavorska.

Mapa

⭐ Vše (24)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Mnichov s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz