pohled na náměstí v Mnichově

Průvodce Mnichovem

Co vidět v Mnichově. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Mnichov

Mnichov je krásné a historické město v srdci Bavorska. Mnichov vás okouzlí architekturou a nabídne velkou škálu světových muzeí. Jednou z nejznámějších památek v Mnichově je náměstí Marienplatz s radnicí, ve které se nachází slavná věž s hodinami Glockenspiel. Oblíbeným místem je také Anglická zahrada (Englischer Garten), park s malebnými jezery a potoky, turistickými stezkami i japonskou čajovnu. Mnichov je domovem mnoha tradičních pivních zahrádek a pivovarů, kde mohou návštěvníci ochutnat místní piva a vychutnat si autentickou bavorskou kuchyni. Každoročně tu probíhá Oktoberfest, slavnosti piva, na které přijíždějí miliony návštěvníků z celého světa.

Evropa
NěmeckoNěmecko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🍸 Noční život

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 600 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 420 Kč / lůžko

Co vidět v Mnichově

Marienplatz
 

Marienplatz

Marienplatz je největším náměstím v Mnichově a je plné historických budov a památek. Každý den se zde koná slavnostní ceremoniál s figurínami, které představují dějiny Mnichova. Náměstí je také výchozím bodem pro prohlídku města a nabízí širokou škálu obchodů, restaurací a kaváren. Nezapomeňte navštívit Mariensäule, sochu Panny Marie, která se nachází uprostřed náměstí.

frauenkirche-mnichov
 

Frauenkirche

Kostel Panny Marie, známý také jako Frauenkirche, je nejvýznamnější kostel v Mnichově. Jeho dvě charakteristické kupole dominují městskému panoramatu. Kostel byl postaven v 15. století v gotickém stylu a poškozen během druhé světové války. Po dlouhé rekonstrukci se opět stal nejnavštěvovanějším kostelem v Mnichově. Navštivte ho a obdivujte jeho architekturu a historii.

Munich Residenz
 

Munich Residenz

Mnichovská královská rezidence je největší palácový komplex v Německu. Nachází se v samém srdci města a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do dějin Bavorska. Prohlédněte si zde krásné umělecké sbírky, nádherné interiéry a zahrady. Navštivte také Schatzkammer, kde jsou uloženy cennosti bavorských králů. Určitě nevynechejte návštěvu tohoto výjimečného místa při své cestě do Mnichova.

Vítězná brána
 

Vítězná brána

V Mnichově se nachází Vítězná brána (Siegestor) je monumentální triumfální oblouk nacházející na Ludwigstraße mezi Ludwig-Maximilians-Universität a Leopoldstraße a je jednou z významných historických památek města. Siegestor byla postavena mezi lety 1843 a 1852 na objednávku krále Ludvíka I. Bavorského. Byla navržena architektem Friedrichem von Gärtnerem. Původně byla postavena na počest vítězství bavorské armády a jako symbol míru. Je věnována bavorské armádě, "armádě, která se vítězně vrátila", jak je uvedeno na nápisu. Vítězná brána je inspirována římskými triumfálními oblouky, zejména Konstantinovým obloukem v Římě. Siegestor je dnes symbolem míru a smíření.

English Garden
 

English Garden

Anglický park je největší městský park v Mnichově. Park je ideálním místem pro procházky, pikniky a relaxaci v přírodě. Uvnitř parku se nachází jezero, které nabízí možnost koupání a surfování. Pro milovníky piva je zde také pivovar, kde si mohou vychutnat tradiční bavorské pivo. Navštivte tento park a užijte si krásy přírody v srdci Mnichova.

Nymphenburgský palác
 

Nymphenburgský palác

Nymphenburgský palác je nádherná barokní rezidence bavorských vládců, která se nachází v Mnichově. Palác byl postaven v 17. století a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Užijte si procházku v krásných zahradách, navštivte muzeum porcelánu a prohlédněte si krásné interiéry paláce. Nymphenburgský palác je skvělou volbou pro milovníky historie a architektury.

Mnichov - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 298 km
Nejbližší letiště MUC
28 km od centra
Přímý let
~ 0h 43min
Německo Německo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
MUC
pohled na náměstí v Mnichově
pohled na náměstí v MnichověMarienplatzfrauenkirche-mnichovMunich ResidenzVítězná bránaEnglish GardenNymphenburgský palácBMW 502 3,2 Liter Super in BMW-Museum in Munich, Bayern.Alte Pinakothek, Munich, GermanyHofgartenKönigsplatzMaximilianeumOdeonsplatz

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -3 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🍸 Noční život

Letiště obsluhující Mnichově

Letiště poblíž Mnichova

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz