Salzburg

Salzburg průvodce

Co vidět v Salzburgu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Salzburg

Salzburg, malebné rakouské město, je známé jako rodiště Wolfganga Amadea Mozarta a pro své nádherné barokní architektury. Při procházce historickým centrem města naleznete nádherné budovy, jako je Salzburská katedrála či Pevnost Hohensalzburg. Sedící na břehu řeky Salzach, Salzburg nabízí návštěvníkům bohatý kulturní program, kavárny s tradiční rakouskou atmosférou a malebné výhledy na Alpy. Pro milovníky hudby je zde také slavný festival Salzburger Festspiele.

Evropa
RakouskoRakousko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 400 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 550 Kč / lůžko

Co vidět v Salzburgu

Altstadt Salzburg
 

Altstadt Salzburg

Altstadt Salzburg je historické centrum rakouského města Salcburk. Tento malebný kousek města je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Altstadt je plný památek a architektonických skvostů, jako je salcburská katedrála, Hohensalzburgský hrad, Mozartův rodný dům, Getreidegasse a mnoho dalších. V Altstadtu je také mnoho obchodů, restaurací a kaváren, které nabízejí místní speciality a tradiční rakouskou kuchyni.

Palác Mirabell
 

Palác Mirabell

Palác Mirabell v Salcburku je neoklasicistní budova s přilehlými zahradami, které jsou součástí kulturního dědictví UNESCO. Původně postaven jako lovecký zámeček pro arcibiskupa Wolf Dietricha Raitena, dnes slouží jako radnice města Salcburk. Interiér paláce je plný mramoru, fresky a stucca. Zahrady jsou plné květinových parterů, růžových zahrad a zelených altánů, které jsou oblíbeným místem pro procházky a fotografování. Nezapomeňte navštívit Mramorový sál, který slouží jako koncertní a svatební sál.

Fassade des Salzburger Doms 2014
 

Salcburský chrám

Salcburský chrám je impozantní stavba s charakteristickými znaky raného baroka. Při pohledu na čelní fasádu z mramoru, který byl těžen z hory Untersberg, lze obdivovat čtyři monumentální sochy apoštolů Petra a Pavla, zemských patronů Ruperta a Virgila, kteří drží sůl a model chrámu. V erbovních znacích ve štítu jsou vyobrazeni arcibiskupové Markus Sittikus a Paris Lodron, kteří nechali chrám postavit. Chrám se nachází na náměstí, které slouží jako atrium a každý rok se zde koná tradiční divadelní hra "Jedermann" během Salcburského festivalu a oblíbený adventní trh.

Pevnost Hohensalzburg
 

Pevnost Hohensalzburg

Pevnost Hohensalzburg v Salcburku je největší dochovanou pevností v Evropě a rozhodně stojí za návštěvu. Budova byla postavena v roce 1077 a později rozšířena v 15. století. Hrad byl původně určen jako útočiště pro salcburské biskupy a arcibiskupy. Dnes zde můžete navštívit muzeum historických zbraní, luxusně zařízené apartmány knížete-biskupa, kapli s hvězdicovými klenbami a další zajímavá místa. Na nádvoří hradu se často konají koncerty klasické hudby a speciální akce.

Mozartplatz
 

Mozartplatz

Mozartplatz v Salcburku je velkým náměstím s památníkem slavného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Tento památník je velmi populární a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Salcburku. Náměstí je obklopeno historickými budovami a nabízí krásný výhled na město. Je to ideální místo pro milovníky hudby a historie.

Kapuzinerberg
 

Kapuzinerberg

Kapuzinerberg v Salcburku je krásný městský vrch s výškou téměř 640 metrů, nabízející nádherný výhled na město. Na vrcholu se nachází kapucínský klášter ze 17. století a pozůstatky středověkého opevnění. Kapucínská hora je také oblíbeným místem pro procházky a relaxaci v zelené části Salcburku. Vstup na vrchol je zdarma a lze sem dojít pěšky z historického centra města.

Salzburg - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 271 km
Nejbližší letiště SZG
4 km od centra
Přímý let
~ 0h 40min
Rakousko Rakousko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
SZG
Salzburg
SalzburgAltstadt SalzburgPalác Mirabell Fassade des Salzburger Doms 2014Pevnost HohensalzburgMozartplatzKapuzinerbergMozart ResidenceSchloss LeopoldskronHaus der NaturAustria, Salzburg, Hellbrunn PalaceRed Bull Hangar-7Schloss Arenberg

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum

Letiště obsluhující Salzburgu

Letiště poblíž Salzburgu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz