Salzburg

Letenky do Salzburgu

Hledáte levné letenky do Salzburgu? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Salzburg

Salzburg leží ve státě Rakousko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Salzburg navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Salzburgu přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
RakouskoRakousko
👀 Památky
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum

Stručně a jasně

Stát
Rakousko
Letiště
1 letiště (SZG)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Salzburg.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 40min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Salzburg Airport se nachází 4 km od centra města Salzburg.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Salzburg od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Salzburg je letiště Salzburg Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Salzburg Airport (SZG)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Salzburg je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Salzburg

K cestě do destinace Salzburg lze využít 1 letiště.

Co vidět v Salzburgu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 20 míst, co vidět v Salzburgu .

 • Altstadt Salzburg
   

  Altstadt Salzburg

  Altstadt Salzburg je historické centrum rakouského města Salcburk. Tento malebný kousek města je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Altstadt je plný památek a architektonických skvostů, jako je salcburská katedrála, Hohensalzburgský hrad, Mozartův rodný dům, Getreidegasse a mnoho dalších. V Altstadtu je také mnoho obchodů, restaurací a kaváren, které nabízejí místní speciality a tradiční rakouskou kuchyni.

 • Palác Mirabell
   

  Palác Mirabell

  Palác Mirabell v Salcburku je neoklasicistní budova s přilehlými zahradami, které jsou součástí kulturního dědictví UNESCO. Původně postaven jako lovecký zámeček pro arcibiskupa Wolf Dietricha Raitena, dnes slouží jako radnice města Salcburk. Interiér paláce je plný mramoru, fresky a stucca. Zahrady jsou plné květinových parterů, růžových zahrad a zelených altánů, které jsou oblíbeným místem pro procházky a fotografování. Nezapomeňte navštívit Mramorový sál, který slouží jako koncertní a svatební sál.

 • Fassade des Salzburger Doms 2014
   

  Salcburský chrám

  Salcburský chrám je impozantní stavba s charakteristickými znaky raného baroka. Při pohledu na čelní fasádu z mramoru, který byl těžen z hory Untersberg, lze obdivovat čtyři monumentální sochy apoštolů Petra a Pavla, zemských patronů Ruperta a Virgila, kteří drží sůl a model chrámu. V erbovních znacích ve štítu jsou vyobrazeni arcibiskupové Markus Sittikus a Paris Lodron, kteří nechali chrám postavit. Chrám se nachází na náměstí, které slouží jako atrium a každý rok se zde koná tradiční divadelní hra "Jedermann" během Salcburského festivalu a oblíbený adventní trh.

 • Pevnost Hohensalzburg
   

  Pevnost Hohensalzburg

  Pevnost Hohensalzburg v Salcburku je největší dochovanou pevností v Evropě a rozhodně stojí za návštěvu. Budova byla postavena v roce 1077 a později rozšířena v 15. století. Hrad byl původně určen jako útočiště pro salcburské biskupy a arcibiskupy. Dnes zde můžete navštívit muzeum historických zbraní, luxusně zařízené apartmány knížete-biskupa, kapli s hvězdicovými klenbami a další zajímavá místa. Na nádvoří hradu se často konají koncerty klasické hudby a speciální akce.

 • Mozartplatz
   

  Mozartplatz

  Mozartplatz v Salcburku je velkým náměstím s památníkem slavného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Tento památník je velmi populární a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Salcburku. Náměstí je obklopeno historickými budovami a nabízí krásný výhled na město. Je to ideální místo pro milovníky hudby a historie.

Počasí v Salzburgu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Salzburg

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz