Eindhoven

15 míst, co musíš vidět v Eindhovenu

Tipy na nejlepších 15 míst, které musíš určitě navštívit v Eindhovenu.

15 míst, co musíš vidět v Eindhovenu

Evoluon
 

Evoluon

Evoluon je bývalé vědecké muzeum postavené společností Philips v roce 1966. Jeho futuristický design připomíná přistávající UFO se stal symbolem města. Budova je unikátní díky svému betonovému klenutému domu o průměru 77 metrů s ocelovými výztuhami. Dnes je Evoluon využíván jako konferenční centrum a výstavní prostor.

Stadswandelpark
 

Stadswandelpark

Stadswandelpark v Eindhovenu je velkým zeleným parkem, který se nachází jižně od centra města. Park je plný veřejných uměleckých děl, cestiček vedoucích kolem rybníků a sochařské zahrady. Můžete si zde užít příjemné odpoledne a procházku v zeleni. Park je spojen s Genneper Parken na jihu a s Van Abbemuseum na severu. V parku najdete také Radio Monument z roku 1936, Dr. AF Philips Observatory z roku 1937 a asi třicet soch, které byly umístěny k 750. výročí Eindhovenu v roce 1982.

Henri Dunant park
 

Henri Dunant park

Henri Dunantpark v Eindhovenu nabízí 22 hektarů klidného prostoru s venkovním hřištěm, malým zvířecím parkem a dvěma veřejnými uměleckými díly. Park byl založen v roce 1972 a navržen hlavním designérem města P. Rampem. Jeho cílem bylo vytvořit kus přírody ve městě. Plány na budoucnost zahrnují modernizaci parku, včetně přistavení čínského čajového domu.

Philips Museum
 

Philips Museum

Philips Museum v Eindhovenu je fascinující muzeum, které se zabývá historií společnosti Philips. Nachází se v první továrně na žárovky Philips a představuje vývoj elektroniky od počátků až do současnosti. Kromě žárovek jsou v muzeu vystaveny i lékařské přístroje, spotřebiče a elektronika. Louis Kalff a jeho návrhy jsou také vystaveny v muzeu. Prohlídku lze zpestřit interaktivními prvky a hrami pro děti.

Catharinakerk Eindhoven tijdens GLOW 2011
 

Sint-Catharinakerk

Sint-Catharinakerk v Eindhovenu je neo-gotický kostel postavený v 19. století. Interiér zdobí nádherná vitrážová okna a varhany. Pokocháte se také rozdílnými věžemi na obou stranách kostela. Kostel byl vážně poškozen během druhé světové války, ale byl později restaurován. Pro milovníky historie a architektury je to určitě skvělé místo k návštěvě.

Van Abbemuseum
 

Van Abbemuseum

Van Abbemuseum je muzeum moderního a experimentálního umění v centru Eindhovenu v Nizozemsku. Nabízí instalace a fotografické výstavy v moderním a elegantním prostředí. Mezi sbírkou uměleckých děl se nachází i práce slavných umělců jako Picasso a Piet Mondrian. Budova samotná je architektonickým dílem, které spojuje původní galerii v podobě zámku s moderním přístavkem z roku 2003. Kavárna u vody stojí rozhodně za zastávku.

PSV Museum
 

PSV Museum

PSV Musée je fotbalovým svatostánkem místního klubu. Muzeum bylo slavnostně otevřeno v roce 2013 a nabízí fanouškům fotbalu nezapomenutelný zážitek. Audio prohlídka vám přiblíží historii klubu a jeho hráčů. Prohlídka končí návštěvou slavného stadionu, který hostil mnoho vzrušujících zápasů a také hudebních koncertů. Každý návštěvník má také možnost vidět šatny, tiskové místnosti a další prostory, které jsou jinak uzavřeny pro veřejnost.

Piazza Center
 

Piazza Center

Piazza Center v Eindhovenu nabízí velké množství obchodních řetězců a menších prodejen. Toto kupní středisko vyniká svým moderním designem s mnoha otevřenými prostranstvími. Pokud rádi nakupujete, určitě si přijdete na své. Navíc se můžete kochat pohledem na zajímavou architekturu tohoto centra.

Sint-Joriskerk
 

Sint-Joriskerk

Sint-Joriskerk v Eindhovenu je neogotický kostel z 19. století navržený Hendrikem Jacobem van Tuldrem. Vnitřek je monumentální a zdobí ho špičaté oblouky. Kostel má tři lodě a vysokou střední loď s hvězdicovými klenbami, kterou podpírají dva řady svazkových pilířů. Křížení má dvojité rohové pilíře a má tvar osmiúhelníku. Kostel má také velkou věž s vysokou špicí, kterou navrhl Van Tuldův žák Jacobus van Gils.

Vestedatoren
 

Vestedatoren

Vesteda Tower v Eindhovenu je čtvrtou nejvyšší budovou v městě, dokončena byla v roce 2006. S výškou 90 metrů a 28 patry připomíná Flatiron Building v New Yorku. V roce 2007 získala ocenění BNA Building of the Year od Královského institutu nizozemských architektů. Věž nabízí nádherný výhled na město a okolí.

Philips Eindhoven main building, lighttower, seen from the south from 5th floor Design Academy, de Witte Dame.
 

Lichttoren

Lichttoren v Eindhovenu je unikátní funkcionalistická budova s heptagonální věží, která byla součástí společnosti Philips. Dnes slouží jako rezidence a kanceláře. Budova je bílá, s kubickými expressionistickými detaily. Dnes je Lichttoren považován za kulturní památku a je jedním z nejznámějších turistických míst v Eindhovenu.

Witte Dame
 

Witte Dame

De Witte Dame v Eindhovenu je bílá stavba z 30. let, která byla původně používána pro výrobu radiolamp společností Philips. V 80. letech se budova stala prázdnou, ale díky úsilí místních umělců a nadace Emmasingel byla zachráněna před demolicí. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších památek v Eindhovenu. Jde o renovovanou budovu, ve které sídlí obchody a knihovna.

Market Square
 

Market Square

Markt Square v Eindhovenu je centrální náměstí obklopené útulnými kavárnami a hospůdkami. Usedněte si na terasu a sledujte rušné dění na náměstí. Náměstí Markt je důležitým místem pro obchod a zábavu již od roku 1232, kdy Eindhoven získal městská a tržní práva. Dnes je to spíše místo pro setkávání a odpočinek. Na náměstí je možné navštívit různé kavárny a restaurace a v sobotu malý antikvariát.

Blob
 

Blob

Blob v Eindhovenu je futuristická stavba postavená z kovu a skla. Dokonalost moderní architektury, kterou by si milovníci designu rozhodně neměli nechat ujít. Stavba byla dokončena v roce 2010 a stojí za návštěvu pro všechny, kteří hledají něco neobvyklého.

PreHistorisch Dorp
 

PreHistorisch Dorp

Prehistorická vesnice v Eindhovenu je historické muzeum pod širým nebem, které rekonstruuje život v různých obdobích, včetně doby lovců a sběračů, prvních zemědělců, římské éry, vikinského období či osmdesátileté války. Návštěvníci se mohou setkat s historickými obyvateli vesnice, kteří vystupují jako průvodci a ukazují jim, jak naši předkové žili. Kromě toho se mohou návštěvníci sami zapojit do historických aktivit, jako je rozdělání ohně, lukostřelba, kovářství, keramika nebo tkaní. Toto muzeum je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Mapa

⭐ Vše (15)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Eindhoven s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz