Maastricht - Maastricht, Sint-Servaasbasiliek (Maastricht), view from the tower of Sint-Janskerk to the westwork

Maastricht - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 17 míst, které musíš určitě navštívit v Maastricht.

Maastricht - co musíš vidět

Sint-Janskerk
 

Sint-Janskerk

Sint-Janskerk je gotický protestantský kostel v centru města Maastricht. Jeho červená věž je dominantou městského panoramatu. Kostel je významnou památkou a současně jednou z nejkrásnějších staveb v zemi. Kostel byl postaven v 15. a 16. století a je zasvěcen Janu Křtiteli. Jeho slavné vitráže byly navrženy a instalovány bratry Dirkem a Wouterem Crabethem v polovině 16. století. Z vrcholu věže se nabízí krásný panoramatický výhled na okolní krajinu.

Bonnefanten museum
 

Bonnefanten museum

Bonnefanten Museum v Maastrichtu je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Nizozemsku. Nachází se v moderním budově s ikonickou raketovou věží navrženou italským architektem Aldem Rossim. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku starých mistrů, jako jsou Pieter Brueghel mladší nebo Peter Paul Rubens, stejně jako moderní a současné umění. Kromě toho zde najdete i kavárnu a obchod s uměleckými předměty.

Sint Servaasbrug
 

Sint Servaasbrug

Sint Servaasbrug je kamenný obloukový most pro pěší a cyklisty přes řeku Mázu. Most spojuje městskou část Binnenstad na západním břehu s čtvrtí Wyck na východním břehu. Most byl pojmenován po Servatiovi, prvním biskupovi z Maastrichtu, a přestože byl po druhé světové válce z velké části přestavěn, byl označen za nejstarší most v Nizozemsku.

Helpoort
 

Helpoort

Helpoort v Maastrichtu je nejstarší dochovanou městskou branou v Nizozemsku. Tato historická brána z roku 1229 je postavena z vápencových kvádrů a má dvě kulaté věže, které sloužily jako strážní věže. Dnes zde sídlí muzeum s výstavami o historii Maastrichtu. Brána je obklopena malebnou oblastí, která je skvělá pro procházky v přírodě.

Bazilika Panny Marie
 

Bazilika Panny Marie

Bazilika Panny Marie je románský kostel z 11. století nacházející se v historickém centru města. Kostel je zasvěcen Panně Marii Nanebevzaté a je římskokatolickým farním kostelem. Interiér baziliky zdobí bohatá sbírka uměleckých děl a nástěnných maleb z období středověku. Bazilika je oblíbeným poutním místem pro návštěvníky z celé Evropy. Hlavní atrakcí kostela je kaple Merode, která ukrývá nádhernou dřevěnou sochu Marie.

Bisschopsmolen
 

Bishop's Mill

Bisschopsmolen je nejstarší stále fungující vodní mlýn v Nizozemsku. Můžete si prohlédnout budovu s průvodcem nebo si ji prohlédnout sami. Mlýn také skrývá vlastní pekárnu s čerstvým chlebem a různými druhy koláčů. Bisschopsmolen je ideálním místem pro ochutnání Limburgse vlaai, tradičního koláče.

2013-05-04 in Maastricht; Céramique; Centre Céramique.
 

Centre Ceramique

Centre Ceramique je moderní multifunkční budova v Maastrichtu, která slouží jako městská knihovna a výstavní prostory. Nachází se na rohu Ceramic Avenue a Market Square a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat archeologické nálezy a umělecká díla. V Centre Ceramique lze římské sochy, keramiku a model města z roku 1752. Výstavy, jako například World Press Photos, jsou rovněž velmi zajímavé. Knihovna nabízí rozmanitou sbírku knih a literatury a restaurace pak podávávynikající kávu, pečivo a lehké občerstvení.

Markt
 

Markt

Markt je obchodní srdce Maastrichtu, které hostí týdenní trhy a nabízejí kvalitní zboží. Trh nabízí širokou škálu místních produktů, jako jsou ovoce, zelenina, maso a ryby, a také řemeslné výrobky a antikvariáty. Okolní budovy mají architektonickou hodnotu a náměstí je plné kaváren a restaurací. Návštěva trhu vám umožní poznat místní kulturu a tradice.

Sint-Lambertuskerk
 

Sint-Lambertuskerk

Sint-Lambertuskerk je bývalý kostel v nizozemském městě Maastricht. Byl dokončen v roce 1916 a stal se prvním kostelem v Maastrichtu mimo středověké hradby. Kostel byl navržen v neorománském stylu na křížovém půdorysu Hubertem van Groenendaelem. Po dobu 70 let sloužil jako římskokatolický farní kostel.

Museumkelder Derlon
 

Museumkelder Derlon

Museumkelder Derlon v Maastrichtu je malé archeologické muzeum, které se nachází pod hotelem Derlon na historickém náměstí města. V muzeu můžete vidět římské nálezy z 2., 3. a 4. století, včetně keramiky, skla a kovových předmětů. Výjimečné je, že hotel byl postaven přímo nad těmito nálezy, které byly objeveny až v roce 1983. Muzeum nabízí jedinečnou možnost cestovat v čase a prožít historii přímo před očima.

Stokstraat
 

Stokstraat

Stokstraat je historická ulice v centru města Maastricht v Nizozemsku. Nachází se v okolí starého města a je obklopena historickými budovami, které jsou typické pro architekturu regionu Limburg. Ulice Stokstraat byla v minulosti známá jako obchodní centrum a byla domovem řemeslníků a obchodníků. V současné době je tato ulice známá svými luxusními butiky a obchody s módními značkami.

 Museum de Historische Drukkerij
 

Museum de Historische Drukkerij

Historické muzeum tisku v Maastrichtu, Museum de Historische Drukkerij, nabízí pohled na předměty spojené s tiskem z doby před počítači. Zde se můžete dozvědět vše o tisku, litografii a mnohem více. Muzeum je skvělým zdrojem informací pro všechny, kteří se zajímají o historii tisku a vývoj tiskových technologií.

Stadspark
 

Stadspark

Stadspark v Maastrichtu je oblíbeným místem pro relaxaci a procházky v zeleni. Park nabízí krásné výhledy na historické památky města. Kromě řady veřejných soch a mini-zoo, zde najdete také zbytky středověkých hradeb. Návštěvníci se mohou projít po krásných cestách lemovaných starými stromy, užít si piknik u jezera nebo rybníků s kachnam. Relaxující atmosféra parku je ideální pro odpočinek od rušného města.

Museum aan het Vrijthof
 

Museum aan het Vrijthof

Museum aan het Vrijthof v Maastrichtu je umístěné v historické budově, která kdysi sloužila jako španělská vládní budova. Expozice muzea se pravidelně obměňují, ale stálá expozice "500 let vyráběné v Maastrichtu" představuje pět století kulturní identity města na jednom místě. Muzeum nabízí bohatou sbírku uměleckých děl, jako jsou nizozemské obrazy z 17. století, renesanční a středověké sochy a mnoho dalšího. Po prohlídce si můžete dát svačinu v kavárně v nádvoří.

Maastricht Underground
 

Maastricht Underground

Maastricht Underground je podzemní svět historického města. Umožňuje návštěvníkům prozkoumat různé podzemní lokality včetně katakomb, podzemních jeskyní, bývalých lomů a podzemních tunelů. Kromě několika jeskyní má oblast také pevnost. Zde se můžete připojit k naplánovaným prohlídkám. Maastricht Underground je součástí pevnosti Sint Pieter, která se nachází na břehu řeky Mázy.

Sint Pieter Fort
 

Sint Pieter Fort

Fort St. Pieter v Maastrichtu je impozantní pětiúhelníková pevnost s množstvím podzemních chodeb propojených s nedalekými jeskyněmi. Postavena byla v 18. století jako obranný prvek proti francouzským útokům a dnes je národní památkou a oblíbenou turistickou atrakcí. Z pevnosti se nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Prohlédnout si ji můžete na průvodcovských prohlídkách a po návštěvě si můžete vychutnat pohled na Maastricht s drinkem v ruce v restauraci v pevnosti.

NATO Headquarters Cannerberg
 

NATO Headquarters Cannerberg

Bývalá vojenská pevnost v nizozemském městě Maastricht, která sloužila jako centrum NATO během studené války. Pevnost se nachází v podzemí pod kopcům Cannerberg a v minulosti byla využívána jako úkryt pro velitele a důstojníky během možného jaderného útoku. Pevnost byla vybudována v 60. letech 20. století jako součást sítě podzemních vojenských objektů NATO v Evropě. Dnes můžete navštívit NATO Headquarters Cannerberg a prozkoumat jeho podzemí během organizovaných prohlídek. Turistické trasy vám umožní projít se kolem bývalých operačních místností, komunikačních center a úkrytů.

Mapa

⭐ Vše (17)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Maastricht s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz