Maastricht - Maastricht, Sint-Servaasbasiliek (Maastricht), view from the tower of Sint-Janskerk to the westwork

Maastricht průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Maastricht

Maastricht je malebné město na jihu Nizozemska, kde se prolínají historie, kultura a moderní život. Procházka po starém městě objevíte středověké kostely, malebné uličky a náměstí s terasami a kavárnami. Hlavní atrakcemi tohoto města jsou náměstí Vrijthof s bazilikou sv. Servatia, pevností Sint Pieter a podzemní jeskyně. Maastricht je známý také svou univerzitou, která přiláká mladé talenty z celého světa, dodávajíc městu energii a mezinárodní atmosféru.

Evropa
NizozemskoNizozemsko

Co vidět

Sint-Janskerk
 

Sint-Janskerk

Sint-Janskerk je gotický protestantský kostel v centru města Maastricht. Jeho červená věž je dominantou městského panoramatu. Kostel je významnou památkou a současně jednou z nejkrásnějších staveb v zemi. Kostel byl postaven v 15. a 16. století a je zasvěcen Janu Křtiteli. Jeho slavné vitráže byly navrženy a instalovány bratry Dirkem a Wouterem Crabethem v polovině 16. století. Z vrcholu věže se nabízí krásný panoramatický výhled na okolní krajinu.

Bonnefanten museum
 

Bonnefanten museum

Bonnefanten Museum v Maastrichtu je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Nizozemsku. Nachází se v moderním budově s ikonickou raketovou věží navrženou italským architektem Aldem Rossim. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku starých mistrů, jako jsou Pieter Brueghel mladší nebo Peter Paul Rubens, stejně jako moderní a současné umění. Kromě toho zde najdete i kavárnu a obchod s uměleckými předměty.

Sint Servaasbrug
 

Sint Servaasbrug

Sint Servaasbrug je kamenný obloukový most pro pěší a cyklisty přes řeku Mázu. Most spojuje městskou část Binnenstad na západním břehu s čtvrtí Wyck na východním břehu. Most byl pojmenován po Servatiovi, prvním biskupovi z Maastrichtu, a přestože byl po druhé světové válce z velké části přestavěn, byl označen za nejstarší most v Nizozemsku.

Helpoort
 

Helpoort

Helpoort v Maastrichtu je nejstarší dochovanou městskou branou v Nizozemsku. Tato historická brána z roku 1229 je postavena z vápencových kvádrů a má dvě kulaté věže, které sloužily jako strážní věže. Dnes zde sídlí muzeum s výstavami o historii Maastrichtu. Brána je obklopena malebnou oblastí, která je skvělá pro procházky v přírodě.

Bazilika Panny Marie
 

Bazilika Panny Marie

Bazilika Panny Marie je románský kostel z 11. století nacházející se v historickém centru města. Kostel je zasvěcen Panně Marii Nanebevzaté a je římskokatolickým farním kostelem. Interiér baziliky zdobí bohatá sbírka uměleckých děl a nástěnných maleb z období středověku. Bazilika je oblíbeným poutním místem pro návštěvníky z celé Evropy. Hlavní atrakcí kostela je kaple Merode, která ukrývá nádhernou dřevěnou sochu Marie.

Bisschopsmolen
 

Bishop's Mill

Bisschopsmolen je nejstarší stále fungující vodní mlýn v Nizozemsku. Můžete si prohlédnout budovu s průvodcem nebo si ji prohlédnout sami. Mlýn také skrývá vlastní pekárnu s čerstvým chlebem a různými druhy koláčů. Bisschopsmolen je ideálním místem pro ochutnání Limburgse vlaai, tradičního koláče.

Maastricht - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 623 km
Nejbližší letiště MST
8 km od centra
Přímý let
~ 1h 2min
Nizozemsko Nizozemsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
MST
Maastricht - Maastricht, Sint-Servaasbasiliek (Maastricht), view from the tower of Sint-Janskerk to the westwork
Maastricht - Maastricht, Sint-Servaasbasiliek (Maastricht), view from the tower of Sint-Janskerk to the westworkSint-JanskerkBonnefanten museumSint ServaasbrugHelpoortBazilika Panny Marie Bisschopsmolen2013-05-04 in Maastricht; Céramique; Centre Céramique.MarktSint-LambertuskerkMuseumkelder DerlonStokstraat Museum de Historische Drukkerij

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
malaga
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 43 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz