Maastricht - Maastricht, Sint-Servaasbasiliek (Maastricht), view from the tower of Sint-Janskerk to the westwork

Letenky do Maastricht

Hledáte levné letenky do destinace Maastricht? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Maastricht

Maastricht leží v Nizozemska. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Maastricht navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
NizozemskoNizozemsko

Stručně a jasně

Stát
Nizozemsko
Letiště
1 letiště (MST)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Maastricht.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 3min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Maastricht Aachen Airport se nachází 9 km od centra města Maastricht.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Maastricht od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Maastricht je letiště Maastricht Aachen Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Maastricht Aachen Airport (MST)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Maastricht je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Maastricht

K cestě do destinace Maastricht lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Maastricht - 17 míst co vidět .

 • Sint-Janskerk
   

  Sint-Janskerk

  Sint-Janskerk je gotický protestantský kostel v centru města Maastricht. Jeho červená věž je dominantou městského panoramatu. Kostel je významnou památkou a současně jednou z nejkrásnějších staveb v zemi. Kostel byl postaven v 15. a 16. století a je zasvěcen Janu Křtiteli. Jeho slavné vitráže byly navrženy a instalovány bratry Dirkem a Wouterem Crabethem v polovině 16. století. Z vrcholu věže se nabízí krásný panoramatický výhled na okolní krajinu.

 • Bonnefanten museum
   

  Bonnefanten museum

  Bonnefanten Museum v Maastrichtu je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Nizozemsku. Nachází se v moderním budově s ikonickou raketovou věží navrženou italským architektem Aldem Rossim. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku starých mistrů, jako jsou Pieter Brueghel mladší nebo Peter Paul Rubens, stejně jako moderní a současné umění. Kromě toho zde najdete i kavárnu a obchod s uměleckými předměty.

 • Sint Servaasbrug
   

  Sint Servaasbrug

  Sint Servaasbrug je kamenný obloukový most pro pěší a cyklisty přes řeku Mázu. Most spojuje městskou část Binnenstad na západním břehu s čtvrtí Wyck na východním břehu. Most byl pojmenován po Servatiovi, prvním biskupovi z Maastrichtu, a přestože byl po druhé světové válce z velké části přestavěn, byl označen za nejstarší most v Nizozemsku.

 • Helpoort
   

  Helpoort

  Helpoort v Maastrichtu je nejstarší dochovanou městskou branou v Nizozemsku. Tato historická brána z roku 1229 je postavena z vápencových kvádrů a má dvě kulaté věže, které sloužily jako strážní věže. Dnes zde sídlí muzeum s výstavami o historii Maastrichtu. Brána je obklopena malebnou oblastí, která je skvělá pro procházky v přírodě.

 • Bazilika Panny Marie
   

  Bazilika Panny Marie

  Bazilika Panny Marie je románský kostel z 11. století nacházející se v historickém centru města. Kostel je zasvěcen Panně Marii Nanebevzaté a je římskokatolickým farním kostelem. Interiér baziliky zdobí bohatá sbírka uměleckých děl a nástěnných maleb z období středověku. Bazilika je oblíbeným poutním místem pro návštěvníky z celé Evropy. Hlavní atrakcí kostela je kaple Merode, která ukrývá nádhernou dřevěnou sochu Marie.

Počasí Maastricht

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Maastricht

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz