antverpy

Antverpy průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Antverpy

Antverpy jsou kulturním a historickým městem. Vzhledem k tomu, že je to, co do rozlohy, největší Belgické město, najdete zde spoustu věcí, které můžete dělat nebo navštívit. Město je známé svým historickým přístavem, který je druhým přístavem v Belgii. Antverpy jsou také významným kulturním centrem s řadou muzeí, včetně Královského muzea výtvarných umění a Muzea Rubense. Architekturu města tvoří mnoho historických staveb, jako například katedrála Nanebevzetí Panny Marie a nádherný gotický radniční palác. Antverpy jsou také domovem mnoha trhů a obchodů s módou. Zdejší trhy a restaurace nabízejí nejen kulinářské speciality, ale také regionální produkty a místní pivo.

BelgieBelgie

Co vidět

Museum aan de Stroom
 

Museum aan de Stroom

Muzeum aan de Stroom v Antverpách je největší muzeum v této belgické metropoli. Nachází se v čtvrti Eilandje při řece Šeldě a nabízí fascinující sbírku uměleckých děl, soch a nádobí. Muzeum se však odlišuje od ostatních tím, že celá sbírka, rozdělená do pěti podlaží, vytváří fascinující příběhy na základě různých univerzálních témat. Čtyři hlavní témata jsou moc, život, smrt a metropole. Z horního patra muzea si můžete vychutnat panoramatický výhled na celé město, řeku a přístav.

Katedrála Panny Marie
 

Katedrála Panny Marie

Katedrála Panny Marie v Antverpách je nejvýznamnějším římskokatolickým chrámem v Belgii. Její stavba trvala 169 let (1352-1521) a dodnes není „dokončena“. Katedrála je v gotickém stylu a jejími architekty byli Jan a Pieter Appelmans. Uvnitř se nachází řada významných děl barokního malíře Petra Paula Rubense a dalších umělců. Zvonice katedrály je zahrnuta na seznam světového dědictví UNESCO. Katedrála je nejvýznamnější památkou města Antverpy.

Punches for metal type founding at the Plantin-Moretus Museum, Antwerp. (The photographer reports that they are by Garamond, but the picture doesn't show a caption explaining this.)
 

Nakladatelství Plantin-Moretus

Plantin-Moretus Museum je tiskařské muzeum v Antverpách, které se zaměřuje na práci tiskařů Christopha Plantina a Jana Moretuse z 16. století. Nachází se v jejich bývalém sídle a tiskařském podniku, Plantin Press, na náměstí Vrijdagmarkt v Antverpách a je od roku 2005 na seznamu světového dědictví UNESCO. Muzeum nabízí návštěvníkům prohlídku místností s pozlacenou kůží, 17. století knihovny a 18. století knihkupectví. Kromě toho zde můžete vidět prvotiskový atlas, originální typografické matice od Garamonda, dvě nejstarší tiskařské stroje na světě a originální Gutenbergovu Bibli.

Rubens House
 

Rubens House

Rubenshuis v Antverpách je bývalým domem a dílnou slavného barokního malíře Pietera Paula Rubense. Zakoupený v roce 1610, nechal Rubens flanderský dům přestavět a rozšířit na základě vlastních návrhů. Po renovacích měl dům a jeho dvorní zahrada vzhled italského paláce, což odráželo Rubensovy umělecké ideály. Dnes je celý areál muzeem věnovaným především dílu Rubense a jeho současníků. Navštivte toto místo a obdivujte umění jednoho z nejvýznamnějších malířů v historii.

Antwerp City Hall
 

Antwerp City Hall

Radnice v Antverpách, Belgie, stojí na západní straně velkého náměstí Grote Markt. Tento renesanční palác byl postaven v letech 1561 až 1565 podle návrhu Cornelise Florise de Vriendta a dalších architektů a umělců. Budova je zařazena mezi zvonice Belgie a Francie jako světové dědictví UNESCO. V 16. století se Antverpy staly jedním z nejrušnějších obchodních přístavů a nejprosperujících měst v Severní Evropě. Městské úřady chtěly nahradit stávající středověkou radnici novou a impozantní stavbou, která by odpovídala prosperitě velkého přístavního města.

Museum of Contemporary Art Antwerp
 

Museum of Contemporary Art Antwerp

Muzeum současného umění v Antverpách (M HKA) je jedním z nejlepších muzeí současného umění v Belgii. Jeho výstavy se zaměřují na díla produkovaná od 70. let minulého století jak belgickými, tak mezinárodními umělci. Vstup je zdarma ke třem výstavám v přízemí, knihovně, kavárně ve 4. patře a výstavě "Lodgers" ve 6. patře. Vstup na celou galerii stojí pouze 1 euro ve čtvrtek po 18. hodině.

Antverpy - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 717 km
Nejbližší letiště ANR
38 km od centra
Přímý let
~ 1h 9min
Belgie Belgie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
ANR
antverpy
antverpyMuseum aan de StroomKatedrála Panny MariePunches for metal type founding at the Plantin-Moretus Museum, Antwerp. (The photographer reports that they are by Garamond, but the picture doesn't show a caption explaining this.)Rubens HouseAntwerp City HallMuseum of Contemporary Art AntwerpHet Steen Sint-AnnatunnelVleeshuisFOMU Photo Museum (FOMU) at the Waalsekaai in Antwerp, BelgiumMeir Shopping StreetMuseum Mayer van den Bergh

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz