Ostende

Ostende průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Ostende

Ostende je malé lázeňské a přístavní město v belgické provincii Západní Flandry ve Vlámském regionu s přibližně 70tis obyvateli. Město se proslavilo jako oblíbené letovisko belgických králů v 19. století, dodnes se zde nachází letní rezidence belgické královské rodiny.

BelgieBelgie

Co vidět

Mercator
 

Mercator

Plachetnice Mercator byla postavena jako loď pro belgickou obchodní flotilu v roce 1932. Dnes slouží jako námořní muzeum, které hostí stálé i přechodné výstavy. Loď je kotvena v přístavu v Ostende, před radnicí, kde můžete navštívit i trvale kotvící islandskou rybářskou loď Amandine. Mercator je otevřený pro návštěvníky a nabízí fascinující pohled na námořní historii Belgie.

Sint-Petrus-en-Pauluskerk
 

Sint-Petrus-en-Pauluskerk

Sint-Petrus-en-Pauluskerk, hlavní kostel v Ostende v Belgii, je římskokatolický neogotický kostel postavený na místě předchozího kostela. Král Leopold II podporoval plán na výstavbu nové a nádhernější stavby. Stavba kostela začala v roce 1899 a byla dokončena a posvěcena biskupem Waffelaertem 31. srpna 1908. Jeho vitráže byly zničeny během dvou světových válek a nahrazeny okny od Michiela Martense. Kostel je 70 metrů dlouhý a 30 metrů široký. Jeho věže jsou 72 metrů vysoké a byl postaven v neogotickém stylu podle plánů architekta Louise Delacenserieho.

Openluchtmuseum
 

Openluchtmuseum

Národní skanzen se nachází v zalesněném parku o rozloze 40 ha. Zaměřuje se na kulturu spojenou s každodenním životem obyčejných lidí a demonstruje starý způsob života v Nizozemsku. Park byl pro veřejnost otevřen v červenci 1918.

Fort Napoleon
 

Fort Napoleon

Fort Napoleon v Ostende je neobvykle dochovanou pevností z roku 1812, která má pentagonální tvar. V kavárně pevnosti můžete posedět a obdivovat pěkné výhledy bez zaplacení vstupného. Během první světové války zde byla umístěna německá hlavní stanice a během druhé světové války byla využívána jako německé dělostřelecké velitelství. Po válce sloužila jako muzeum a poté jako dětské hřiště.

Stem of H.M.S. Vindictive as WW1 memorial in the Staketselstraat in Ostend (Belgium). Later on in 2014 the memorial was moved to an new place, on the…
 

HMS Vindictive

HMS Vindictive byla válečnou lodí v první světové války. Tato loď byla využita pro plánovaný útok na přístav v německém Zeebrugge v Belgii. V průběhu útoku byla loď těžce poškozena a některé části byly zničeny, ale podařilo se jí plnit svou úlohu a způsobit Němcům značné ztráty. V přístavu Ostende najdeme malý kousek lodi jako památku.

Museumschip Amandine
 

Museumschip Amandine

Museumschip Amandine je unikátní muzeum v Ostende, které vás přenese do doby rybolovu v 70. letech minulého století. Muzeum nabízí živé voskové figuríny, videa a zvukové efekty, které vás vtáhnou do atmosféry rybářské lodi. Nejzajímavější částí je místnost na zmrazování ryb. Muzeum se nachází nedaleko lodního muzea Mercator.

Ostende - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 819 km
Nejbližší letiště OST
4 km od centra
Přímý let
~ 1h 17min
Belgie Belgie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
OST
Ostende
OstendeMercatorSint-Petrus-en-PauluskerkOpenluchtmuseumFort NapoleonStem of H.M.S. Vindictive as WW1 memorial in the Staketselstraat in Ostend (Belgium). Later on in 2014 the memorial was moved to an new place, on the…Museumschip AmandineStadsmuseum OostendeLeopoldparkJames EnsorhuisFischmarktMaria HendrikaparkMu.ZEE

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
Gdaňsk
Riga
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 16 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 39 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz