Ostende

Prodloužený víkend Ostende

Plánujete prodloužený víkend do destinace Ostende? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Ostende

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Ostende na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Mercator, Sint-Petrus-en-Pauluskerk, Openluchtmuseum a mnoho dalších. Ostende se nachází ve Belgii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Ostende je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
BelgieBelgie

Rychlý přehled

Stát

Belgie

Letiště

1 letiště (OST)

Časový posun

Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Ostende - 15 míst co vidět .

 • Mercator
   

  Mercator

  Plachetnice Mercator byla postavena jako loď pro belgickou obchodní flotilu v roce 1932. Dnes slouží jako námořní muzeum, které hostí stálé i přechodné výstavy. Loď je kotvena v přístavu v Ostende, před radnicí, kde můžete navštívit i trvale kotvící islandskou rybářskou loď Amandine. Mercator je otevřený pro návštěvníky a nabízí fascinující pohled na námořní historii Belgie.

 • Sint-Petrus-en-Pauluskerk
   

  Sint-Petrus-en-Pauluskerk

  Sint-Petrus-en-Pauluskerk, hlavní kostel v Ostende v Belgii, je římskokatolický neogotický kostel postavený na místě předchozího kostela. Král Leopold II podporoval plán na výstavbu nové a nádhernější stavby. Stavba kostela začala v roce 1899 a byla dokončena a posvěcena biskupem Waffelaertem 31. srpna 1908. Jeho vitráže byly zničeny během dvou světových válek a nahrazeny okny od Michiela Martense. Kostel je 70 metrů dlouhý a 30 metrů široký. Jeho věže jsou 72 metrů vysoké a byl postaven v neogotickém stylu podle plánů architekta Louise Delacenserieho.

 • Openluchtmuseum
   

  Openluchtmuseum

  Národní skanzen se nachází v zalesněném parku o rozloze 40 ha. Zaměřuje se na kulturu spojenou s každodenním životem obyčejných lidí a demonstruje starý způsob života v Nizozemsku. Park byl pro veřejnost otevřen v červenci 1918.

 • Fort Napoleon
   

  Fort Napoleon

  Fort Napoleon v Ostende je neobvykle dochovanou pevností z roku 1812, která má pentagonální tvar. V kavárně pevnosti můžete posedět a obdivovat pěkné výhledy bez zaplacení vstupného. Během první světové války zde byla umístěna německá hlavní stanice a během druhé světové války byla využívána jako německé dělostřelecké velitelství. Po válce sloužila jako muzeum a poté jako dětské hřiště.

 • Stem of H.M.S. Vindictive as WW1 memorial in the Staketselstraat in Ostend (Belgium). Later on in 2014 the memorial was moved to an new place, on the…
   

  HMS Vindictive

  HMS Vindictive byla válečnou lodí v první světové války. Tato loď byla využita pro plánovaný útok na přístav v německém Zeebrugge v Belgii. V průběhu útoku byla loď těžce poškozena a některé části byly zničeny, ale podařilo se jí plnit svou úlohu a způsobit Němcům značné ztráty. V přístavu Ostende najdeme malý kousek lodi jako památku.

Počasí Ostende

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Ostende

K cestě do destinace Ostende lze využít 1 letiště.

Ostende - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Hurghada
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
😍 1 371 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🚀 1 302 Kč

Vánoce v Algarve

Portugalsko
Před 13 hodinami
Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 36 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz