Ostende

Ostende - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 15 míst, které musíš určitě navštívit v Ostende.

Ostende - co musíš vidět

Mercator
 

Mercator

Plachetnice Mercator byla postavena jako loď pro belgickou obchodní flotilu v roce 1932. Dnes slouží jako námořní muzeum, které hostí stálé i přechodné výstavy. Loď je kotvena v přístavu v Ostende, před radnicí, kde můžete navštívit i trvale kotvící islandskou rybářskou loď Amandine. Mercator je otevřený pro návštěvníky a nabízí fascinující pohled na námořní historii Belgie.

Sint-Petrus-en-Pauluskerk
 

Sint-Petrus-en-Pauluskerk

Sint-Petrus-en-Pauluskerk, hlavní kostel v Ostende v Belgii, je římskokatolický neogotický kostel postavený na místě předchozího kostela. Král Leopold II podporoval plán na výstavbu nové a nádhernější stavby. Stavba kostela začala v roce 1899 a byla dokončena a posvěcena biskupem Waffelaertem 31. srpna 1908. Jeho vitráže byly zničeny během dvou světových válek a nahrazeny okny od Michiela Martense. Kostel je 70 metrů dlouhý a 30 metrů široký. Jeho věže jsou 72 metrů vysoké a byl postaven v neogotickém stylu podle plánů architekta Louise Delacenserieho.

Openluchtmuseum
 

Openluchtmuseum

Národní skanzen se nachází v zalesněném parku o rozloze 40 ha. Zaměřuje se na kulturu spojenou s každodenním životem obyčejných lidí a demonstruje starý způsob života v Nizozemsku. Park byl pro veřejnost otevřen v červenci 1918.

Fort Napoleon
 

Fort Napoleon

Fort Napoleon v Ostende je neobvykle dochovanou pevností z roku 1812, která má pentagonální tvar. V kavárně pevnosti můžete posedět a obdivovat pěkné výhledy bez zaplacení vstupného. Během první světové války zde byla umístěna německá hlavní stanice a během druhé světové války byla využívána jako německé dělostřelecké velitelství. Po válce sloužila jako muzeum a poté jako dětské hřiště.

Stem of H.M.S. Vindictive as WW1 memorial in the Staketselstraat in Ostend (Belgium). Later on in 2014 the memorial was moved to an new place, on the…
 

HMS Vindictive

HMS Vindictive byla válečnou lodí v první světové války. Tato loď byla využita pro plánovaný útok na přístav v německém Zeebrugge v Belgii. V průběhu útoku byla loď těžce poškozena a některé části byly zničeny, ale podařilo se jí plnit svou úlohu a způsobit Němcům značné ztráty. V přístavu Ostende najdeme malý kousek lodi jako památku.

Museumschip Amandine
 

Museumschip Amandine

Museumschip Amandine je unikátní muzeum v Ostende, které vás přenese do doby rybolovu v 70. letech minulého století. Muzeum nabízí živé voskové figuríny, videa a zvukové efekty, které vás vtáhnou do atmosféry rybářské lodi. Nejzajímavější částí je místnost na zmrazování ryb. Muzeum se nachází nedaleko lodního muzea Mercator.

Stadsmuseum Oostende
 

Stadsmuseum Oostende

Stadsmuseum Oostende je nejlepším místem do úvodu historie města, které sloužilo jako důležitá brána do Evropy po staletí. Toto muzeum se nachází v domě, kde přetrvával Napoleon v roce 1798 a belgická královská rodina v letech 1834-1850. Multimediální displeje, artefakty a modely "ztracených" budov vyprávějí o bývalé slávě města a naznačují jasnější budoucnost v současné ekonomické a kulturní době.

Leopoldpark
 

Leopoldpark

Leopoldpark v belgickém Ostende je zelenou oázou v srdci města. Park o rozloze 5 hektarů byl navržen zahradním architektem Louisem Fuchsem a nabízí mosty, chodníky a květinové záhony. Kromě krásné přírody mohou návštěvníci využít také minigolf s kavárnou a jezírko s kachnami a labutěmi. V parku se také nachází řada soch a uměleckých děl. Mezi nejznámější patří bronzová socha Dikke Mathilde a květinové hodiny s průměrem 9 metrů, které každý rok zdobí 15 milionů květin a rostlin.

James Ensorhuis
 

James Ensorhuis

James Ensorhuis je muzeum v Ostendu, které je věnováno životu a dílu belgického umělce Jamese Ensora. Toto malé muzeum se nachází v domě, kde Ensor žil a pracoval v letech 1917 až 1949. Návštěvníci mohou vidět jeho originální díla, fotografie, dopisy a osobní předměty. Muzeum je ideálním místem pro milovníky umění a historie, kteří chtějí lépe poznat jednoho z nejvýznamnějších belgických umělců.

Fischmarkt
 

Fischmarkt

V centru města se nachází trh Fischmarkt, kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody a další speciality. Trh je otevřen každé ráno od úterý do soboty a nabízí široký výběr ryb a mořských plodů přímo od místních rybářů. Návštěvníci mohou ochutnat čerstvé úlovky a zakoupit krevety, humry, ústřice, lososy a další speciality za velmi rozumné ceny.Fischmarkt je také místem, kde se můžete seznámit s místními lidmi a zjistit více o tradičním rybolovu na pobřeží Severního moře.

Maria Hendrikapark
 

Maria Hendrikapark

Maria Hendrikapark v belgickém Oostende je rozlehlý park, který vznikl na přání krále Leopolda II. Na jeho počest byl pojmenován po jeho manželce Marii Hendrice. Park nabízí příjemné procházky po cestách a cyklistické trasy, ale také sportovní a kulturní aktivity. K dispozici je restaurace, fotbalové hriště, dětské hřiště a možnost půjčení člunu na jezeře. V roce 2006 prošel park rozsáhlou rekonstrukcí a přibyly zde také umělecká díla.

Mu.ZEE
 

Mu.ZEE

Mu.ZEE je muzeum v belgickém městě Ostende specializující se na belgické umění od roku 1830 až do současnosti. Vzniklo v roce 2008 sloučením bývalého Provinciaal Museum voor Moderne Kunst (PMMK) a Museum voor Schone Kunsten Oostende, obě sídlící v Ostende. Muzeum má dvě pobočky, Ensorhuis (dům Jamese Ensora) v Ostende a Permekemuseum v Jabbeke. Sbírka se zaměřuje především na umělce z Ostende, jako jsou James Ensor, Constant Permeke a Léon Spilliaert, ale také na další belgické umělce, jako jsou René Magritte nebo Jan Fabre. Muzeum se nachází v modernistické budově z roku 1947, kterou navrhl architekt Gaston Eysselinck.

Monument of Leopold II in Ostend
 

Monument of Leopold II in Ostend

Socha Leopolda II. v Ostende je impozantní equestriánská socha, která stojí na nábřeží v blízkosti neoklasicistního arkádového průchodu. Socha byla odhalena v roce 1931 a zobrazuje krále Leopolda II. v uniformě na koni s výhledem na Severní moře. Pod sochou se nacházejí dvě bronzové skupiny, jedna ukazuje vděčnost Kongolánců za osvobození od otroctví a druhá poctu rybářskému obyvatelstvu Ostende. Socha je kontroverzní kvůli koloniální minulosti Leopolda II. a byla opakovaně vandalizována.

Raversijde
 

Raversijde

Raversijde je fascinující muzeum v Ostendu. Více než 60 bunkrů, pozorovacích stanovišť a dělostřeleckých pozic a otevřené nebo podzemní chodby tvoří jednu z nejlépe zachovaných částí nechvalně známého německého Atlantikwallu. Tato obranná linie byla postavena během druhé světové války. Tento unikátní komplex bunkrů z první světové války se nachází v kopcovité oblasti dun s výhledem na moře a v roce 2022 byl oceněn cenou za evropské dědictví.

La Potiniere
 

La Potiniere

Restaurace La Potiniere se nachází v belgickém Ostende, v blízkosti pláže. Nabízí skvělé mořské plody a další speciality, které si můžete vychutnat při krásném výhledu na moře. Interiér restaurace je elegantní a moderní, což vytváří příjemnou atmosféru pro romantickou večeři nebo společenskou událost. La Potiniere je oblíbeným místem pro gurmány i turisty, kteří si chtějí vychutnat skvělé jídlo a zároveň si užít nádherný výhled na moře.

Mapa

⭐ Vše (15)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Ostende s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz