Ostende

Počasí Ostende - všechny informace

Plánujete cestu do Ostende? Informujte se o typickém počasí a připravte se. Najdete vše, co potřebujete vědět na naší stránce o Ostende počasí.

Počasí Ostende

Pokud se chystáte navštívit malebné město Ostende, určitě vás zajímá, jaké počasí vás tam čeká. Můžete se těšit na klima typické pro místa u moře, avšak teploty se v průběhu roku liší. Následující informace vám poskytnou detailní pohled na počasí v Ostende a pomohou vám tak plánovat vaši cestu co nejefektivněji.

Kdy vyrazit do

Pokud plánuješ cestovat do Ostende, měj na paměti, že lednové počasí je převážně chladné s běžnou denní teplotou kolem 7 °C a běžnou noční teplotou kolem 1 °C. Průměrná rychlost větru v lednu je 27 km/h a srážky dosahují 52 mm. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty kolem 12 °C. Návštěva Ostende v létě může být příjemnější, když v červenci a srpnu dosahuje denní teplota 22-22 °C. Průměrná rychlost větru v létě je kolem 17-18 km/h a srážky se pohybují mezi 45-55 mm. Do města se také vyplatí zavítat v dubnu a květnu, kdy jsou denní teploty kolem 14-18 °C a 18-26 °C a srážky se drží kolem 44-53 mm.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Ostende? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete navštívit Ostende v lednu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je 7 °C a běžná teplota přes noc klesá na 1 °C. Nicméně v nejteplejších dnech se průměrná teplota pohybuje kolem 12 °C. Musíte také počítat s průměrnou rychlostí větru 27 km/h a srážkami okolo 52 mm. Doporučujeme tedy mít s sebou dostatečné oblečení a deštník.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Ostende v únoru, můžete se těšit na mírnější počasí než v lednu. Průměrná teplota přes den je 8 °C, běžná teplota přes noc je 1 °C. Pokud se vám líbí tepleji, můžete si užít i několik teplejších dnů, kdy se teplota vyšplhá až na 14 °C. S sebou však nezapomeňte přibalit i teplejší oblečení, neboť běžná teplota v noci se drží kolem 1 °C. Během únoru se v Ostende setkáte průměrnou rychlostí větru 26 km/h a srážek se očekává 44 mm.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Ostende v březnu, očekávejte, že průměrná teplota přes den dosáhne 11 °C. Nejteplejší dny mohou být až o 18 stupňů teplejší. Přes noc se ochladí na průměrných 3 °C. Rychlost větru se pohybuje kolem 23 km/h a srážky dosahují průměru 47 mm. Březen je ideálním časem pro procházky po pláži, ale nezapomeňte si s sebou vzít oblečení vhodné na změnu počasí.

Počasí duben

Pokud se chystáte v dubnu do města Ostende, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 14 °C, ale nejteplejší dny by se mohly vyšplhat až na 22 °C. Noční teploty se drží okolo 5 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h, což by vás mohlo mírně ochladit. Podle statistiky z minulých let může v dubnu spadnout 44 mm srážek, ale dejte se do pozoru na neočekávané bouřky.

Počasí květen

Pokud plánujete cestovat do města Ostende v květnu, můžete se těšit na pohodlné teploty. Průměrná teplota přes den je 18 °C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 26 °C. Teploty přes noc se pohybují kolem 8 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 18 km/h. Pokud jde o srážky, očekávejte 53 mm srážek. Ostende v květnu nabízí ideální podmínky pro procházky po pláži a objevování krás města.

Počasí červen

V červnu je v Ostende běžná teplota přes den pouze 10°C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 29°C. Během června se také obvykle setkáte s rychlostí větru kolem 17 km/h a průměrným množstvím srážek 55 mm. Pokud plánujete cestu do Ostende v tomto období, buďte připraveni na jakékoli změny počasí a nezapomeňte si vzít s sebou oblečení na chladné dny i horké letní dny.

Počasí červenec

Pokud plánuješ cestu do města Ostende v červenci, můžeš se těšit na běžnou teplotu přes den 22 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 30 °C. Noční teploty se pohybují kolem 12 °C. Rychlost větru zůstává stabilní na 17 km/h, což je ideální pro příjemný pobyt na pláži. Srážky jsou kolem 55 mm, ale období dešťů by již mělo být za námi. Připrav si tedy plavky a vyraz k moři!

Počasí srpen

Srpen je v Ostende běžně teplejší měsíc s průměrnou teplotou přes den 22 °C, avšak v nejteplejších dnech může dosáhnout až 31 °C. Běžná teplota přes noc je 12 °C. Průměrná rychlost větru je obdobná jako v předchozích měsících a dosahuje 17 km/h. Srážek je v srpnu o něco méně než v předchozím měsíci a činí 45 mm. Určitě si s sebou zabalte plavky a vyrazte na pláž užít si krásné počasí!

Počasí září

Pokud plánuješ cestu do Ostende v září, můžeš se těšit na příjemné počasí. Průměrná teplota přes den dosahuje 20 °C a běžná teplota přes noc se drží na úrovni 11 °C. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až k 27 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 18 km/h a srážky dosahují 43 mm. Určitě si vezmi s sebou oblečení na vrstvení, abys byl připraven na případné ochlazení večer.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Ostende v říjnu, mějte na paměti, že bude o něco chladnější. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 16 °C, avšak průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 23 °C. Přestože to není nejteplejší měsíc, stále můžete očekávat srážky okolo 54 mm. Průměrná rychlost větru je zhruba 21 km/h, což může být trochu větrné, ale vzhledem k tomu, že se nacházíte u moře, to není překvapivé. Nezapomeňte tedy sbalit si teplejší oblečení a deštník, abyste byli připraveni na jakýkoliv druh počasí.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Ostende v listopadu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den bude kolem 11 °C, což je o něco chladnější než v říjnu. Teploty v nejteplejších dnech dosahují průměrně 17 °C, takže se můžete těšit na příjemné dny, ale zároveň se připravte na chladnější večery a noci, kdy běžná teplota klesá na 5 °C. V listopadu se očekávají srážky kolem 56 mm, které by mohly ovlivnit vaše plány na venkovní aktivity. Průměrná rychlost větru dosahuje 23 km/h, takže byste měli mít na paměti, že může být rozmarý a chladno.

Počasí prosinec

Prosinové počasí v Ostende bývá chladné, s běžnou teplotou přes den pouze 8 °C a přes noc 2 °C. Průměrná rychlost větru v prosinci je 26 km/h a srážky dosahují 60 mm. Pokud tedy plánuješ cestu do Ostende v prosinci, nezapomeň si vzít teplé oblečení a ochrannou obuv proti větru a dešti.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v belgickém Ostende, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik dalších dní. Pokud vás zajímají další meteorologické údaje, jako je například vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek pro více informací.
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete si užít nádherné pobřeží Severního moře a prožít ojedinělou atmosféru na pobřeží města Ostende v Belgii? Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
7 °C 1 °C
Únor
8 °C 1 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
14 °C 5 °C
Květen
18 °C 8 °C
Červen
20 °C 10 °C
Červenec
22 °C 12 °C
Srpen
22 °C 12 °C
Září
20 °C 11 °C
Říjen
16 °C 8 °C
Listopad
11 °C 5 °C
Prosinec
8 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Ostende

Pokud plánujete navštívit město Ostende a zajímá vás, kdy je nejlepší doba na cestu, můžeme vám nabídnout následující informace. Nejlepší období pro návštěvu města je v období od června do srpna, kdy se teploty pohybují kolem 22-31 °C. V těchto měsících je také nejméně srážek a průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 17 km/h. Je však třeba mít na paměti, že v těchto měsících bývá v Ostende největší nápor turistů. Pokud preferujete klidnější období, můžete zvážit návštěvu v dubnu nebo v září, kdy se průměrná teplota pohybuje kolem 14-20 °C a srážky jsou relativně nízké. V každém případě si v Ostende užijete krásné pláže a zajímavé památky po celý rok.

Jaké je počasí v destinaci Ostende během léta?

Pokud plánujete návštěvu města Ostende během léta, můžete se těšit na příjemné počasí. Průměrná teplota v červnu je 18 °C, v červenci a srpnu dokonce 22-23 °C. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. Srážky zůstávají celkově nízké, s průměrnými hodnotami kolem 50 mm měsíčně. Větry jsou mírné, s průměrnou rychlostí kolem 17-18 km/h. Přestože může být občas i déšť, v Ostende si během léta užijete příjemné a teplé počasí.

Jaké je počasí v destinaci Ostende během zimy?

Pokud se chystáte na zimní dovolenou do Ostende, můžete očekávat chladnější počasí s průměrnou teplotou přes den kolem 7 °C v lednu a 8 °C v únoru. Nejteplejší dny jsou v lednu s průměrnou teplotou okolo 12 °C a v únoru s průměrnou teplotou 14 °C. Průměrná rychlost větru v lednu a únoru dosahuje kolem 27 km/h a 26 km/h. Průměrné srážky v lednu jsou 52 mm a v únoru pak 44 mm. Běžná teplota přes noc v obou měsících klesá na 1 °C. Zdroj: meteorologická data pro město Ostende.

Jaká je teplota moře v Ostende

Během zimy je v Ostende poměrně chladno, ale nic neobvyklého pro tuto roční dobu. V lednu se běžná teplota pohybuje kolem 7 °C přes den a 1 °C v noci, s průměrnou rychlostí větru 27 km/h a srážkami okolo 52 mm. Teplota se postupně zvyšuje až do března, kdy už je přes den kolem 11 °C a v noci okolo 3 °C, s průměrnou rychlostí větru 23 km/h a srážkami okolo 47 mm. Pokud tedy plánujete návštěvu Ostende během zimy, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení a deštník. Je ale možné zažít i teplejší dny s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 12 °C v lednu a 18 °C v březnu.

Jaké jsou teploty v Ostende během letních měsíců?

V červnu se běžná teplota pohybuje kolem 20 °C přes den a 12 °C v noci, s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech kolem 29 °C. V červenci a srpnu se běžná teplota přes den pohybuje kolem 22-23 °C s průměrnými teplotami až 31 °C v nejteplejších dnech. Teploty v noci se obvykle pohybují kolem 12 °C.

Jakých srážek se můžeme očekávat v Ostende během podzimu?

V září a říjnu se v Ostende často setkáte se srážkami, které dosahují průměru 43-54 mm. Listopad a prosinec jsou nejdeštivější měsíce s průměrným množstvím srážek okolo 56-60 mm.

Jaké jsou v Ostende průměrné rychlosti větru během zimy?

Během zimy se v Ostende běžně setkáváme s větrnými podmínkami, kdy průměrná rychlost větru dosahuje až 26-27 km/h, což může vést k pocitu chladu. Nicméně, teploty se v průměru pohybují kolem 7-8 °C, což je docela mírné počasí v porovnání s dalšími obdobími v roce.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz