Brusel

Průvodce Brusel

Co vidět v Bruselu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Brusel

Brusel nemá zrovna mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má a na prodloužený víkend je jeho návštěva tak akorát. Brusel je přezdívaný hlavním městem Evropy, sídlí tu NATO a řada institucí Evropské unie. Především jsou to Evropská komise a Rada Evropské unie. Nezapomeňte navštívit ikonu Bruselu - Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí a sochu čůrajícího chlapečka.

Evropa
BelgieBelgie

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 690 Kč / lůžko

Co vidět v Bruselu

Atomium
 

Atomium

Bruselské Atomium patří k nejnavštěvovanějším místům v Evropě. Původně bylo postaveno pro světovou výstavu Expo pro rok 1958. Nadživotní model krystalové mřížky železa, zvětšený celkem 165 miliardkrát, je postaven z oceli a hliníku. Dohromady má celkem devět velkých koulí o průměru osmnácti metrů, které jsou spojeny dvaadvaceti chodbami. Každá koule váží asi 200 tun, celková hmotnost Atomia je pak 2 400 tun. Atomium navrhl André Waterkeyn. Po skončení výstavy mělo být Atomium zbouráno, město ho ale po skončení výstavy odkoupilo a v roce 2006 zrekonstruovalo.

Parc du Cinquantenaire
 

Parc du Cinquantenaire

Parc du Cinquantenaire je jeden z nejznámějších bruselských parků. Jde o soubor zahrad ve „francouzském stylu“ a zároveň o historické místo, kde můžete objevovat památky, sochy a muzea. Dominuje mu vítězný oblouk se třemi arkádami, na jehož vrcholu si můžete užít hezký výhled na město. Byl postaven v roce 1880 byl při příležitosti oslav 50. výročí belgické nezávislosti. V létě se tu také pořádají koncerty a různé události.

Mont des Arts
 

Mont des Arts

Mont des Arts neboli Hora umění se nachází mezi Královskou čtvrtí a náměstím Grand-Place a nabízí krásný park uprostřed historického centra města. V roce 1910 zde vybudovali park, současná podoba tohoto místa pak vznikla mezi roky 1956 a 1958, a to i s novou zahradou a okolními budovami, vše navržené v pravidelných geometrických tvarech. Najdete tu Muzeum hudebních nástrojů nebo Královské muzeum historických umění.

Manneken Pis
 

Manneken Pis

Manneken pis je symbolem Bruselu. Jde o sošku čůrajícího chlapečka, která se nachází poblíž náměstí Grand Place. Bronzová soška vlámského barokního sochaře Jérôme Duquesnoy tu je od roku 1619. Každý poslední víkend v září slaví Manneken Pis narozeniny. Významná osobnost města je při této příležitosti ustrojena do nového oblečku.

Katedrála sv. Michala a sv. Guduly
 

Katedrála sv. Michala a sv. Guduly

Katedrála sv. Michala a sv. Guduly byla postavena z vápence a patří mezi nejvýznamnější památky Bruselu. Byla zasvěcena dvěma patronům města: archandělu Michaelovi a světici Gudule, jejíž ostatky byly uloženy právě do tohoto chrámu. Vystoupat můžete až nahoru do věží, kde budete mít výhled na celé město.

Parlamentárium
 

Parlamentárium

Parlamentárium je multimediální centrum o fungování Evropské unie, které Vám přiblíží historii a jednotlivé orgány EU. Centrum je otevřeno pro všechny návštěvníky a neplatí se za vstup žádný poplatek.

Brusel - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 717 km
Nejbližší letiště BRU
10 km od centra
Přímý let
~ 1h 9min
Belgie Belgie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
CRL, BRU
Brusel
BruselAtomiumParc du CinquantenaireMont des ArtsManneken Pis Katedrála sv. Michala a sv. GudulyParlamentáriumMusées royaux des Beaux-Arts de BelgiqueZinneke PisJaenneke PisGrand PlaceAutoworldMini Europe Park in Brussels, Belgium: Model of the Brandenburg gate in Berlin, Germany.

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 24 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující Brusel

Letiště poblíž Bruselu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz