Brusel

Počasí Brusel - všechny informace

"Plánujete cestu do Bruselu? Zajímá vás, jaké počasí se zde typicky vyskytuje? Přečtěte si vše, co musíte vědět o bruselském počasí na naší stránce.

Počasí v Bruselu

Pokud plánujete cestu do belgického hlavního města, je důležité nezapomínat na to, že počasí může mít vliv na vaše plány a zážitky ze cesty. Proto vám přinášíme souhrn klimatických podmínek v Bruselu po celý rok. Díky těmto informacím budete připraveni na to, co vás čeká a budete si moci plánovat své aktivity s ohledem na počasí.

Kdy vyrazit do Bruselu

Pokud se chystáš cestovat do Bruselu, můžeš očekávat proměnlivé počasí. Nejstabilnější počasí bývá obvykle v červenci a srpnu, kdy se průměrné teploty pohybují okolo 24-33 °C. V lednu a prosinci může být chladno a teploty se pohybují okolo 7-8 °C během dne. Během jarních a podzimních měsíců, jako jsou březen, duben, září a listopad, se může počasí rychle měnit a průměrné teploty jsou kolem 11-21 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje mezi 14-25 km/h a srážky jsou v rozmezí 40-64 mm. Doporučujeme, aby sis pro svou cestu s sebou vzal/a vhodné oblečení a případně i deštník, abys byl/a připraven/a na případné nepříznivé počasí.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Bruselu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud cestujete do Bruselu v lednu, počítejte s průměrnou denní teplotou okolo 7 °C a nocí se ochladí na přibližně 1 °C. Nejtepleji bývá v nejteplejších dnech s průměrnou teplotou kolem 12 °C. S rychlostí větru okolo 25 km/h, se můžete připravit na nějaký ten vítr. Pokud se bojíte deště, tak možná nejlepší volbou není lednová návštěva Bruselu, protože můžete očekávat průměrné srážky okolo 55 mm. Připravte si tedy dostatečné množství teplých vrstev na oblékání a deštník, abyste byli připraveni na každé možné počasí.

Počasí únor

V únoru bude v Bruselu běžná teplota přes den 8 °C a běžná teplota přes noc 1 °C. Nejteplejší dny nabídnou průměrnou teplotu kolem 14 °C. Průměrná rychlost větru se bude pohybovat okolo 24 km/h a srážky dosáhnou asi 46 mm. Doporučujeme v této době se oblékat do teplejších vrstev a brát sebou i deštník.

Počasí březen

Pokud se chystáš navštívit Brusel v březnu, připrav se na mírně teplejší počasí. Běžná teplota přes den je kolem 11 °C, avšak nejteplejší dny bývají o několik stupňů teplejší (průměrně kolem 19 °C). Noci jsou stále chladné, s běžnou teplotou kolem 2 °C. Rychlost větru se snižuje oproti předchozím měsícům a průměrně dosahuje 21 km/h. Srážky jsou také nižší, ale stále se pohybují kolem 45 mm. Nezapomeň si tedy vzít s sebou dostatečně teplé oblečení a deštník, i když by mělo být za normálních okolností suché počasí.

Počasí duben

Pokud plánujete návštěvu Bruselu v dubnu, můžete očekávat příjemné počasí s běžnou teplotou přes den 15 °C a běžnou teplotou přes noc 4 °C. Nejteplejší dny mohou dosahovat až 23 °C, takže si nezapomeňte vzít s sebou lehčí oblečení. Rychlost větru je s průměrem 18 km/h mírná a srážky se pohybují kolem 40 mm. Celkově je duben dobrou dobou na prohlídku města při příjemném počasí.

Počasí květen

Pokud plánujete cestu do Bruselu v květnu, počítejte s průměrnou teplotou kolem 19°C přes den a 7°C v noci. Nejteplejší dny mohou přinést teploty až 27°C. Někdy může být sice trochu větrno s průměrnou rychlostí kolem 16 km/h, nicméně srážky by neměly být problém - očekáváme totiž průměrné 52 mm srážek. Během tohoto období se Brusel začíná pomalu probouzet k životu a hromady květin na Grand-Place jsou skutečným ohromujícím pohledem.

Počasí červen

Pokud cestujete do Bruselu v červnu, můžete očekávat průměrnou denní teplotu kolem 21 °C a průměrnou nejvyšší teplotu až 31 °C. Běžná teplota přes noc činí 10 °C. Průměrná rychlost větru se snižuje na 15 km/h a srážky zůstávají na úrovni 52 mm. Budete mít dostatek času zažít krásy tohoto historického města bez přílišného horka nebo deště. Nezapomeňte si přibalit lehké oblečení a sluneční brýle.

Počasí červenec

Pokud plánujete návštěvu Bruselu v červenci, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 24 °C a průměrnou rychlostí větru 15 km/h. Teploty v nejteplejších dnech se mohou vyšplhat až na 32 °C. Běžná teplota přes noc činí 12 °C. Průměrné srážky dosahují 56 mm. Doporučujeme proto s sebou vzít ochranný krém s UV faktorem a také deštník či pláštěnku na možné přeháňky.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Bruselu v měsíci srpnu, očekávejte běžnou teplotu přes den 24 °C a běžnou teplotu přes noc 12°C. Nejteplejší dny mohou dosáhnout průměrné teploty až 33 °C. Průměrná rychlost větru je 14 km/h a srážky dosahují 52 mm. Připravte se na teplé počasí a nezapomeňte si vzít dostatek vody a opalovací krém. Mějte se na pozoru před případnými dešti.

Počasí září

Pokud plánujete cestovat do Bruselu v září, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 21 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 28 °C. Běžná noční teplota se pohybuje kolem 10 °C. Očekávaná průměrná rychlost větru je 15 km/h a srážky by měly dosahovat průměrně 43 mm. Nezapomeňte si tedy s sebou vzít dostatek vrstev, abyste byli připraveni na možné změny počasí.

Počasí říjen

Pokud plánujete návštěvu Bruselu v říjnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 17 °C a běžná teplota přes noc 7°C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci dosahuje 18 km/h a můžete očekávat průměrné srážky v řádu 50 mm. Nezapomeňte si přibalit vhodné oblečení pro podobné podmínky.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Bruselu v listopadu, připravte se na chladnější teploty. Běžná teplota přes den v listopadu v Bruselu je 11 °C, což znamená, že se bude cítit spíše jako podzim než jako zima. Nicméně, běžná teplota přes noc v listopadu je pouze 4 °C, takže se ujistěte, že máte s sebou dostatečné oblečení na udržení tepla. V průměru prší 52 mm srážek v listopadu, takže byste měli mít s sebou i deštník nebo pláštěnku. Průměrná rychlost větru v listopadu v Bruselu je 20 km/h, což může způsobit pocit chladu, tak si nezapomeňte vzít s sebou i teplejší bundu.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do Bruselu v prosinci, můžete očekávat podobné počasí jako v listopadu. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 7 °C, při průměrné teplotě v nejteplejších dnech okolo 14 °C. V noci se teplota snižuje na běžných 2 °C. Průměrná rychlost větru je 24 km/h a srážky dosahují kolem 64 mm za měsíc. Vezměte si tedy teplé oblečení a nezapomeňte na deštník!

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Bruselu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud potřebujete větší detail, jako je například východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek a zobrazí se vám další informace.
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete návštěvu Bruselu v Belgii?" Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
7 °C 1 °C
Únor
8 °C 1 °C
Březen
11 °C 2 °C
Duben
15 °C 4 °C
Květen
19 °C 7 °C
Červen
21 °C 10 °C
Červenec
24 °C 12 °C
Srpen
24 °C 12 °C
Září
21 °C 10 °C
Říjen
17 °C 7 °C
Listopad
11 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Bruselu

Pokud plánujete návštěvu Bruselu, nejlepší dobou je bezpochyby jaro a léto. Během těchto měsíců se teploty pohybují mezi 11 až 24 °C a srážky jsou nižší než v zimě. Jaro je ideální pro ty, kdo chtějí užívat dlouhých procházek po městě, kvůli mírnějšímu počasí a nižší pravděpodobnosti srážek. Léto je vhodné pro ty, kteří chtějí navštívit městské parky a obdivovat architekturu za slunečného dne. Nicméně, buďte připraveni na průměrnou rychlost větru kolem 15 km/h a příležitostné srážky, které mohou být neočekávané i během nejteplejších dnů.

Jaké je počasí v Bruselu během léta?

Léto v Bruselu je poměrně teplé a vlhké. Průměrná teplota v červnu se pohybuje kolem 19 °C, v červenci dosahuje průměrná teplota přes den 24 °C a v srpnu 24 °C. Na noc se teploty snižují na přibližně 12 °C. Průměrná rychlost větru v létě se pohybuje kolem 15 km/h a srážky dosahují průměrně 52 mm měsíčně. Pokud plánujete návštěvu Bruselu během léta, nezapomeňte si vzít oblečení na teplejší dny a déšť.

Jaké je počasí v Bruselu během zimy?

Pokud plánujete navštívit Brusel během zimy, mějte na paměti, že průměrná teplota v lednu a prosinci dosahuje běžně pouze 7 °C přes den a 1 °C přes noc. Průměrná rychlost větru v těchto měsících je 24-25 km/h a srážky se pohybují kolem 60 mm. Pokud byste chtěli zažít mírnější počasí, zvažte návštěvu Bruselu v únoru, kdy se průměrná teplota zvyšuje na 8 °C přes den a 1 °C přes noc. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 14 °C.

Jaké jsou průměrné teploty v Bruselu během jara a léta?

V březnu běžná denní teplota dosahuje 11 °C, v květnu vzrostne na 19 °C a v červenci a srpnu dokonce na 24 °C. Nejvyšší průměrné teploty v nejteplejších dnech pak v červnu a červenci dosáhnou 31-33 °C.

Jestli se chystám do Bruselu v zimě, jaké teploty mohu očekávat?

V lednu je běžná denní teplota 7 °C, což se může stát i nejteplejším dnem v únoru, kdy průměry dosahují 8 °C. Teplota však může klesnout až na 1 °C. V prosinci jsou denní teploty průměrně 7 °C, což je nejnižší průměr ze všech měsíců.

Jaký je průměrný měsíční úhrn srážek v Bruselu?

Nejvíce srážek bývá v prosinci s průměrným úhrnem 64 mm, následován červencem s 56 mm a květnem s 52 mm. Průměrný úhrn srážek v Bruselu během roku činí 799 mm.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz