Brusel

Prodloužený víkend v Bruselu

Plánujete prodloužený víkend v Bruselu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bruselu

Vydejte se na nezapomenutelný víkend v Bruselu. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Bruselu během prodlouženého víkendu nevynechat?
BelgieBelgie

Rychlý přehled

Stát

Belgie

Letiště

2 letiště (CRL,BRU)

Co vidět v Bruselu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 24 míst, co vidět v Bruselu .

 • Atomium
   

  Atomium

  Bruselské Atomium patří k nejnavštěvovanějším místům v Evropě. Původně bylo postaveno pro světovou výstavu Expo pro rok 1958. Nadživotní model krystalové mřížky železa, zvětšený celkem 165 miliardkrát, je postaven z oceli a hliníku. Dohromady má celkem devět velkých koulí o průměru osmnácti metrů, které jsou spojeny dvaadvaceti chodbami. Každá koule váží asi 200 tun, celková hmotnost Atomia je pak 2 400 tun. Atomium navrhl André Waterkeyn. Po skončení výstavy mělo být Atomium zbouráno, město ho ale po skončení výstavy odkoupilo a v roce 2006 zrekonstruovalo.

 • Parc du Cinquantenaire
   

  Parc du Cinquantenaire

  Parc du Cinquantenaire je jeden z nejznámějších bruselských parků. Jde o soubor zahrad ve „francouzském stylu“ a zároveň o historické místo, kde můžete objevovat památky, sochy a muzea. Dominuje mu vítězný oblouk se třemi arkádami, na jehož vrcholu si můžete užít hezký výhled na město. Byl postaven v roce 1880 byl při příležitosti oslav 50. výročí belgické nezávislosti. V létě se tu také pořádají koncerty a různé události.

 • Mont des Arts
   

  Mont des Arts

  Mont des Arts neboli Hora umění se nachází mezi Královskou čtvrtí a náměstím Grand-Place a nabízí krásný park uprostřed historického centra města. V roce 1910 zde vybudovali park, současná podoba tohoto místa pak vznikla mezi roky 1956 a 1958, a to i s novou zahradou a okolními budovami, vše navržené v pravidelných geometrických tvarech. Najdete tu Muzeum hudebních nástrojů nebo Královské muzeum historických umění.

 • Manneken Pis
   

  Manneken Pis

  Manneken pis je symbolem Bruselu. Jde o sošku čůrajícího chlapečka, která se nachází poblíž náměstí Grand Place. Bronzová soška vlámského barokního sochaře Jérôme Duquesnoy tu je od roku 1619. Každý poslední víkend v září slaví Manneken Pis narozeniny. Významná osobnost města je při této příležitosti ustrojena do nového oblečku.

 • Katedrála sv. Michala a sv. Guduly
   

  Katedrála sv. Michala a sv. Guduly

  Katedrála sv. Michala a sv. Guduly byla postavena z vápence a patří mezi nejvýznamnější památky Bruselu. Byla zasvěcena dvěma patronům města: archandělu Michaelovi a světici Gudule, jejíž ostatky byly uloženy právě do tohoto chrámu. Vystoupat můžete až nahoru do věží, kde budete mít výhled na celé město.

Počasí v Bruselu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Brusel

K cestě do destinace Brusel lze využít 2 letiště.

Doprava z/na letiště Brusel CRL

 • Autobus

  Autobus společnosti Flibco jezdí každou půlhodinu.


  ~ 50 min
  14 €
  Rezervace online

Ubytování v Bruselu

Hledáte levné ubytování v Bruselu? Podívejte se na nejlepší ubytování v Bruselu na Vámi vybraný termín v poměru cena/výkon. Ať už hledáte ubytování v centru nebo na letišti, najděte si nejvhodnější s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Hurghada
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
😍 1 371 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🚀 1 302 Kč

Vánoce v Algarve

Portugalsko
Před 14 hodinami
Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 36 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz