Brusel

Prodloužený víkend v Bruselu

Plánujete prodloužený víkend v Bruselu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bruselu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Bruselu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Atomium, Grande-Place , Parc du Cinquantenaire a mnoho dalších. Brusel se nachází ve státě Belgie přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Bruselu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
BelgieBelgie

Rychlý přehled

Stát

Belgie

Letiště

2 letiště (BRU,CRL)

Co vidět v Bruselu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 11 míst, co vidět v Bruselu .

 •  

  Atomium

  Bruselské Atomium patří k nejnavštěvovanějším místům v Evropě. Původně bylo postaveno pro světovou výstavu Expo pro rok 1958. Nadživotní model krystalové mřížky železa, zvětšený celkem 165 miliardkrát, je postaven z oceli a hliníku. Dohromady má celkem devět velkých koulí o průměru osmnácti metrů, které jsou spojeny dvaadvaceti chodbami. Každá koule váží asi 200 tun, celková hmotnost Atomia je pak 2 400 tun. Atomium navrhl André Waterkeyn. Po skončení výstavy mělo být Atomium zbouráno, město ho ale po skončení výstavy odkoupilo a v roce 2006 zrekonstruovalo.

 •  

  Grande-Place

  Náměstí Grande-Place je srdcem Bruselu. Na náměstí najdete radnici, která byla vystavěna v gotickém stylu a je nejstarší budouvou na celém náměstí. Název náměstí je francouzsky Grande-Place (Velké náměstí), vlámsky pak – Grote Markt, tedy Velký trh. Po řadu staletí se zde konaly trhy pod širým nebem. V roce 1998 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Náměstí každé dva roky (vždy v polovině srpna) pokryje květinový koberec, který je složený z barevných begónií, které Belgie vyváží. Koberec má pokaždé jiné téma a je jinak barevný.

 •  

  Parc du Cinquantenaire

  Parc du Cinquantenaire je jeden z nejznámějších bruselských parků. Jde o soubor zahrad ve „francouzském stylu“ a zároveň o historické místo, kde můžete objevovat památky, sochy a muzea. Dominuje mu vítězný oblouk se třemi arkádami, na jehož vrcholu si můžete užít hezký výhled na město. Byl postaven v roce 1880 byl při příležitosti oslav 50. výročí belgické nezávislosti. V létě se tu také pořádají koncerty a různé události.

 •  

  Mont des Arts

  Mont des Arts neboli Hora umění se nachází mezi Královskou čtvrtí a náměstím Grand-Place a nabízí krásný park uprostřed historického centra města. V roce 1910 zde vybudovali park, současná podoba tohoto místa pak vznikla mezi roky 1956 a 1958, a to i s novou zahradou a okolními budovami, vše navržené v pravidelných geometrických tvarech. Najdete tu Muzeum hudebních nástrojů nebo Královské muzeum historických umění.

 •  

  Parc de Bruxelles

  Parc de Bruxelles (Bruselský park), také známý jako Královský park, je největším veřejným parkem v Bruselu. Dříve brabantští vévodové využívali tuto oblast jako loviště. V roce 1770 byla oblast renovována a přeměněna na park plný soch, fontán a stezek. Jde o místo, kam chodí mnoho Belgičanů odpočívat.

Počasí v Bruselu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Brusel

K cestě do destinace Brusel lze využít 2 letiště.

Doprava z/na letiště Brusel CRL

 • Autobus

  Autobus společnosti Flibco jezdí každou půlhodinu.


  ~ 50 min
  14 €
  Rezervace online

Ubytování v Bruselu

Hledáte levné ubytování v Bruselu? Podívejte se na nejlepší ubytování v Bruselu na Vámi vybraný termín v poměru cena/výkon. Ať už hledáte ubytování v centru nebo na letišti, najděte si nejvhodnější s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Zadar
✈️ Zpátečka
🤩 895 Kč
Rhodos
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Ho Či Minovo Město
✈️ Zpátečka
😍 8 490 Kč
Bordeaux
✈️ Zpátečka
😎 871 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Víkendovka
👌 818 Kč
Zakynthos
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz