Lutych

Lutych průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lutych

Liège, zvané Ville de Culture (Město kultury), přitahuje milovníky umění svou rozmanitou muzejní scénou a bohatým kulturním dědictvím. Gastronomie Liège, známá pro své liégeské wafle, kávu liégeois či koule liégeoises, odráží velkorysost a přátelskou atmosféru města. Liège nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek spojující kulturu a chutě.

Evropa
BelgieBelgie

Co vidět

Ensemble de deux portraits réalisées entre 1625 et 1630 par Gérard Douffet.
 

La Boverie

La Boverie je muzeum v belgickém městě Lutych, které se nachází v bývalém Palais des beaux-arts de Liège, postaveném v roce 1905. Toto muzeum se otevřelo v květnu 2016 a nabízí návštěvníkům pohled na vynikající sbírku uměleckých děl. Mezi vystavenými exponáty najdete díla od slavných umělců, jako jsou Pablo Picasso, Gerard de Lairesse, Lambert Lombard a mnoho dalších. Součástí budovy je také krásná zahrada s růžovým sadem, která je ideálním místem pro odpočinek po prohlídce muzea.

Kostel svatého Jakuba
 

Kostel svatého Jakuba

St-Jacques v Lutychu je gotický kostel postavený v letech 1514-1538, který nahradil původní románský kostel na stejném místě. Jeho renesanční portál byl přidán v roce 1558. Kostel je považován za jeden z divů Belgie díky nádherným vitrážím z 16. století. Návštěvníci Eglise St-Jacques budou fascinováni jeho pozoruhodným interiérem. Kostel zůstává jedním z nejzajímavějších kostelů v Lutychu a jeho návštěva je určitě nezapomenutelným zážitkem.

Curtius Museum
 

Curtius Museum

Curtius Museum v belgickém Lutychu je muzeum archeologie a dekorativního umění, které se nachází na břehu řeky Meuse. Budova muzea byla postavena jako soukromý palác pro průmyslníka Jeana Curtiuse někdy mezi lety 1597 a 1610. Dnes je muzeum známé jako Grand Curtius, kde jsou spojené sbírky čtyř bývalých muzeí. Návštěvníci zde mohou prozkoumat století umění a historie skrze artefakty vystavené tematicky nebo chronologicky. Muzeum je klasifikováno jako hlavní dědictví Valonska.

Montagne de Bueren
 

Montagne de Bueren

Montagne de Bueren je slavným symbolem města Liege a nabízí návštěvníkům 374 kamenitých schodů vedoucích od centra města na vrchol bývalého citadelového kopce. Tento historický památník byl postaven na počest 600 vojáků, kteří zemřeli v bitvě. Z vrcholu schodiště si můžete vychutnat krásné výhledy na řeku Meuse a město. Navštivte také památník padlých vojáků z první a druhé světové války na vrcholu kopce. Pro milovníky přírody je zde také cesta vedoucí lesem až na vrchol kopce.

Kostel sv. Bartoloměje
 

Kostel sv. Bartoloměje

Kostel sv. Bartoloměje v Lutychu je historickou památkou, která se nachází mimo hradby města. Stavba z pískovce byla zahájena v 11. století a byla dokončena až v 12. století. Kostel prošel několika úpravami, ale jeho románský styl zůstal zachován. Interiér byl v 18. století předělán do francouzského barokního stylu, ale západní část byla nedávno restaurována zpět do původního stylu. Kostel je jedním ze sedmi kolegiátních kostelů v Lutychu a nabízí návštěvníkům mnoho uměleckých děl a památek.

Perron
 

Perron

Le Perron je druh kamenného sloupu s křížem a koulí, který symbolizuje městskou svobodu a autonomii. Tyto sloupy byly v minulosti vztyčovány ve městech, která náležela knížeti-biskupovi z Lutychu. Le Perron byl významným místem, kde se vyhlašovaly zákony a vykonávala spravedlnost. I když mnoho sloupů přežilo, nejsou v původní podobě. Roku 1467 byl Perron z Lutychu odstraněn na popud Karla Smělého a převezen do Brugg, vrácen zpět byl až po smrti vévody.

Lutych - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 630 km
Nejbližší letiště LGG
9 km od centra
Přímý let
~ 1h 3min
Belgie Belgie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LGG
Lutych
LutychEnsemble de deux portraits réalisées entre 1625 et 1630 par Gérard Douffet.Kostel svatého JakubaCurtius MuseumMontagne de BuerenKostel sv. BartolomějePerronLiège Aquarium-MuseumCoteaux de la CitadelleGrétry MuseumMusée des Beaux-Arts de Liège Musée des Transports Piedboeuf Brewery

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🔥 740 Kč
Pisa
Sardinie
Bologna
🤘 Multi-city
🤩 1 532 Kč
Ženeva
✨ Prodloužený víkend
👌 956 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
👌 777 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz