Lutych

Počasí Lutych - všechny informace

Plánujete cestu do Lutychu? Přečtěte si náš průvodce počasím a zjistěte, jaké počasí očekávat v tomto belgickém městě. Od dešťivých dnů po slunečné dny - všechno, co potřebujete vědět o lutychském počasí.

Počasí Lutych

Pokud plánujete návštěvu belgického města Lutych, může být pro vás klíčové pravdivé informování o počasí. V následujícím článku vám přinášíme přehledný přehled teplot, rychlostí větru a srážek pro jednotlivé měsíce v roce, aby vám pomohl s plánováním vaší cesty. Zjistěte, jaké počasí můžete očekávat v závislosti na tom, kdy se chystáte navštívit Lutych.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte na cestu do Lutychu, můžete očekávat poměrně mírné počasí s postupným zvyšováním teploty v průběhu jarních a letních měsíců. V lednu a únoru bude běžnou denní teplotou kolem 6 a 7 stupňů Celsia, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech dosahující až 13 stupňů Celsia v únoru. Noční teploty v lednu a únoru klesnou na kolem 1 stupně Celsia. V jarních měsících běžná teplota stoupne na 11 až 18 stupňů Celsia přes den, s vysokou průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 26 stupňů Celsia v květnu. Srážky jsou poměrně vysoké po celý rok, nejvíc v prosinci s 91 mm a nejméně v srpnu s 57 mm srážek. Průměrná rychlost větru zůstává relativně konstantní kolem 15-25 km/h po celý rok, s největší rychlostí větru v prosinci a nejnižší v červenci.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Lutych? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete v lednu návštěvu Lutychu, připravte se na chladnější počasí. Běžná teplota přes den je 6 °C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech činí 11 °C. V noci může být chladno s běžnou teplotou 1 °C. Během dne se můžete setkat s průměrnou rychlostí větru 25 km/h a srážky dosahují 86 mm. Doporučuje se se obléct v teplejších vrstvách a nezapomenout si vzít deštník, abyste byli připraveni na případné deštivé dny.

Počasí únor

Pokud plánujete navštívit Lutych v únoru, počítejte s průměrnou teplotou okolo 7 °C přes den a 1 °C přes noc. Nejteplejší dny se sice mohou vyšplhat až na 13 °C, ale celkově očekávejte poměrně chladné počasí. Rychlost větru obvykle dosahuje průměru 25 km/h a srážky se pohybují kolem 71 mm. Přibalte tedy teplejší oblečení a nezapomeňte na deštník!

Počasí březen

Pokud plánuješ návštěvu Lutychu v březnu, bude ti příjemně teploučko. Průměrná teplota přes den je 11 °C a v nejteplejších dnech může stoupat až na 18 °C. V noci zde může být trochu chladno s teplotou kolem 3 °C, takže se určitě vyplatí vzít si něco teplejšího na noc. Pokud rád/rač mít vítr ve vlasech, určitě si přijdete na své, rychlost větru se pohybuje průměrně kolem 22 km/h. Co se srážek týče, čeká se jich 67 mm, takže není od věci si vzít spíše pláštěnku než sluneční brýle.

Počasí duben

Pokud se chystáš v dubnu do Lutychu, připrav se na příjemné běžné teploty přes den kolem 15 °C. Pokud se trefneš na nejteplejší dny, můžeš se těšit na až 23 °C. Teploty v noci se pohybují kolem 5 °C. Očekávej průměrnou rychlost větru kolem 17 km/h a srážky v průměru kolem 52 mm. Stejně jako vždy se zabal dobře i na změnu počasí.

Počasí květen

Pokud plánujete cestovat do Lutychu v květnu, očekávejte běžnou teplotu přes den okolo 18 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 8 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 26 °C. Srážky v květnu se pohybují okolo 65 mm. Rychlost větru se průměrně drží kolem 15 km/h.

Počasí červen

Pokud plánujete cestu do Lutychu v červnu, můžete se těšit na průměrnou teplotu přes noc 21 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 30 °C. Denní teploty ale mohou být poměrně chladné, s průměrem 11 °C. Průměrná rychlost větru je 15 km/h. Ohledně srážek, červen v Lutychu bývá průměrný s 65 mm srážek. Berte prosím na vědomí, že náhlé změny počasí jsou obvyklé v této oblasti.

Počasí červenec

Pokud se chystáš do Lutychu v červenci, připrav se na běžné teploty přes den kolem 23 °C a teploty přes noc okolo 13 °C. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty až 31 °C. Rychlost větru se v průměru pohybuje kolem 14 km/h a srážek se očekává zhruba 67 mm. Nezapomeň si tedy přibalit lehké oblečení, ale také něco na případné ochlazení večer.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Lutychu v srpnu, počítejte s průměrnou teplotou přes den 23°C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 32°C. Běžná teplota přes noc bývá 13°C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 14 km/h. V srpnu se očekávají srážky 57 mm. Během tepelné vlny a vysokých teplot, doporučujeme dbát na hydrataci a opalování.

Počasí září

Pokud plánujete návštěvu Lutychu v září, očekávejte příjemné počasí s běžnou teplotou přes den 20 °C a průměrnými teploty v nejteplejších dnech 27 °C. Běžná noční teplota v září je okolo 10 °C. Průměrná rychlost větru 15 km/h je celkově mírná a srážky kolem 55 mm udávají, že pravděpodobnost deště není příliš vysoká.

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit Lutych v říjnu, počítej s běžnou teplotou přes den 16 °C a běžnou teplotou přes noc 7 °C. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na průměrných 24 °C. Průměrná rychlost větru v říjnu činí 18 km/h a srážky dosahují průměru 64 mm. Připrav se na chladnější dny a občasný déšť, ale připrav se také na krásné slunečné dny s teplejším počasím. Nezapomeň si tedy přibalit jak zimní, tak letní oblečení a buď připraven na změnu počasí.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestovat do Lutychu v listopadu, měli byste počítat s chladnějším počasím. Běžná teplota přes den se pohybuje okolo 10 °C a běžná teplota přes noc okolo 4 °C, ale může být i chladněji. Průměrná rychlost větru činí 20 km/h, takže si vezměte teplejší oblečení a větruvzdornou bundu. Můžete také očekávat 67 mm srážek, takže nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte navštívit Lutych v prosinci, budete potřebovat teplé oblečení a deštník. Běžná teplota přes den je pouze 7°C, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 13 °C. Průměrná rychlost větru je 24km/h a srážky dosahují 91 mm. Teplota v noci se pohybuje okolo 2°C, takže nezapomeňte zahrnout teplé oblečení i do vašeho seznamu na cestu.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Lutychu, jste na správném místě. Na obrázku níže najdete informace o denních i nočních teplotách pro dnešek a příští několik dní. Pokud se chcete dozvědět více podrobností jako je východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do Lutychu, krásného města v Belgii? Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
15 °C 5 °C
Květen
18 °C 8 °C
Červen
21 °C 11 °C
Červenec
23 °C 13 °C
Srpen
23 °C 13 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Lutych

Pokud se chystáte navštívit Lutych, nejlepší období je od dubna do září. V těchto měsících se průměrná teplota pohybuje kolem 15 - 23 °C, takže jsou příjemné pro procházky městem a prozkoumávání okolní přírody. Rychlost větru se v průměru pohybuje okolo 17 km/h a srážky jsou mírnější než v zimním období. V těchto měsících se také konají různé kulturní akce a festivaly, díky kterým si můžete užít místní kulturu a tradice. Pokud nevadí vám chladnější počasí, můžete navštívit Lutych i v zimě, avšak počítejte s nižšími teplotami, vysokou vlhkostí a častými srážkami.

Jaké je počasí v destinaci Lutych během léta?

Během léta v Lutychu bývají běžné teploty přes den mezi 23 °C a 23 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosahovat až 32 °C. Běžné teploty přes noc se pohybují mezi 13 °C a 21 °C, což znamená, že v noci bude i při nejnižších teplotách velmi příjemně. Průměrná rychlost větru v létě bývá 14-15 km/h a srážky se pohybují mezi 55-67 mm měsíčně. Doporučujeme však počítat s možností občasných dešťů a mít s sebou vhodné oblečení i přesto, že léto v Lutychu bývá velmi teplé a slunečné.

Jaké je počasí v destinaci Lutych během zimy?

Během zimy je v Lutychu poměrně chladno a místy i deštivo. V lednu a v únoru jsou průměrné teploty přes den kolem 6-7 °C s běžnými nočními teplotami okolo 1 °C. Průměrná rychlost větru v lednu a únoru dosahuje 25 km/h a srážky v těchto měsících se pohybují kolem 70-90 mm. Pokud tedy plánujete cestovat do Lutychu během zimních měsíců, buďte připraveni na chladné a vlhké podnebí. Doporučujeme si vzít s sebou dostatek teplých oblečení a nepromokavou obuv.

Jaké jsou běžné teploty v Lutychu v průběhu roku?

V lednu se pohybuje běžná teplota přes den kolem 6 °C, ale může stoupat až na 11 °C v nejteplejších dnech. V červenci a srpnu se běžná teplota pohybuje kolem 23 °C přes den a 13 °C přes noc. Klidnější počasí může být v září, kdy se běžné teploty pohybují kolem 20 °C přes den a 10 °C přes noc.

Jaká srážková aktivita se očekává v Lutychu během roku?

Největší srážkovou aktivitu můžete očekávat v prosinci s celkovým srážkovým úhrnem 91 mm a v lednu s 86 mm. Nejmíň srážek je v dubnu s průměrným srážkovým úhrnem 52 mm.

Jaká je průměrná rychlost větru v Lutychu během roku?

Nejvyšší průměrnou rychlost větru má Lutych v prosinci s 24 km/h a v lednu s 25 km/h. Nejnižší průměrnou rychlost větru má v červenci a srpnu s průměrnou rychlostí 14 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz