Lutych

Letenky do Lutych

Hledáte levné letenky do destinace Lutych? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Lutych

Lutych leží v Belgii. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Lutych navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
BelgieBelgie

Stručně a jasně

Stát
Belgie
Letiště
1 letiště (LGG)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Lutych.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 4min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Liege Airport se nachází 10 km od centra města Lutych.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Lutych od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Lutych je letiště Liege Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Liege Airport (LGG)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Lutych je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Lutych

K cestě do destinace Lutych lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lutych - 21 míst co vidět .

 • Ensemble de deux portraits réalisées entre 1625 et 1630 par Gérard Douffet.
   

  La Boverie

  La Boverie je muzeum v belgickém městě Lutych, které se nachází v bývalém Palais des beaux-arts de Liège, postaveném v roce 1905. Toto muzeum se otevřelo v květnu 2016 a nabízí návštěvníkům pohled na vynikající sbírku uměleckých děl. Mezi vystavenými exponáty najdete díla od slavných umělců, jako jsou Pablo Picasso, Gerard de Lairesse, Lambert Lombard a mnoho dalších. Součástí budovy je také krásná zahrada s růžovým sadem, která je ideálním místem pro odpočinek po prohlídce muzea.

 • Kostel svatého Jakuba
   

  Kostel svatého Jakuba

  St-Jacques v Lutychu je gotický kostel postavený v letech 1514-1538, který nahradil původní románský kostel na stejném místě. Jeho renesanční portál byl přidán v roce 1558. Kostel je považován za jeden z divů Belgie díky nádherným vitrážím z 16. století. Návštěvníci Eglise St-Jacques budou fascinováni jeho pozoruhodným interiérem. Kostel zůstává jedním z nejzajímavějších kostelů v Lutychu a jeho návštěva je určitě nezapomenutelným zážitkem.

 • Curtius Museum
   

  Curtius Museum

  Curtius Museum v belgickém Lutychu je muzeum archeologie a dekorativního umění, které se nachází na břehu řeky Meuse. Budova muzea byla postavena jako soukromý palác pro průmyslníka Jeana Curtiuse někdy mezi lety 1597 a 1610. Dnes je muzeum známé jako Grand Curtius, kde jsou spojené sbírky čtyř bývalých muzeí. Návštěvníci zde mohou prozkoumat století umění a historie skrze artefakty vystavené tematicky nebo chronologicky. Muzeum je klasifikováno jako hlavní dědictví Valonska.

 • Montagne de Bueren
   

  Montagne de Bueren

  Montagne de Bueren je slavným symbolem města Liege a nabízí návštěvníkům 374 kamenitých schodů vedoucích od centra města na vrchol bývalého citadelového kopce. Tento historický památník byl postaven na počest 600 vojáků, kteří zemřeli v bitvě. Z vrcholu schodiště si můžete vychutnat krásné výhledy na řeku Meuse a město. Navštivte také památník padlých vojáků z první a druhé světové války na vrcholu kopce. Pro milovníky přírody je zde také cesta vedoucí lesem až na vrchol kopce.

 • Kostel sv. Bartoloměje
   

  Kostel sv. Bartoloměje

  Kostel sv. Bartoloměje v Lutychu je historickou památkou, která se nachází mimo hradby města. Stavba z pískovce byla zahájena v 11. století a byla dokončena až v 12. století. Kostel prošel několika úpravami, ale jeho románský styl zůstal zachován. Interiér byl v 18. století předělán do francouzského barokního stylu, ale západní část byla nedávno restaurována zpět do původního stylu. Kostel je jedním ze sedmi kolegiátních kostelů v Lutychu a nabízí návštěvníkům mnoho uměleckých děl a památek.

Počasí Lutych

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Lutych

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 11 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Ibiza
⏰ Last minute
👌 860 Kč

LM letenky na Ibizu

Španělsko
Před 38 hodinami
korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz