Lutych

Prodloužený víkend Lutych

Plánujete prodloužený víkend do destinace Lutych? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Lutych

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Lutych na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například La Boverie, Kostel svatého Jakuba, Curtius Museum a mnoho dalších. Lutych se nachází ve Belgii přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Lutych je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
BelgieBelgie

Rychlý přehled

Stát

Belgie

Letiště

1 letiště (LGG)

Časový posun

Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lutych - 21 míst co vidět .

 • Ensemble de deux portraits réalisées entre 1625 et 1630 par Gérard Douffet.
   

  La Boverie

  La Boverie je muzeum v belgickém městě Lutych, které se nachází v bývalém Palais des beaux-arts de Liège, postaveném v roce 1905. Toto muzeum se otevřelo v květnu 2016 a nabízí návštěvníkům pohled na vynikající sbírku uměleckých děl. Mezi vystavenými exponáty najdete díla od slavných umělců, jako jsou Pablo Picasso, Gerard de Lairesse, Lambert Lombard a mnoho dalších. Součástí budovy je také krásná zahrada s růžovým sadem, která je ideálním místem pro odpočinek po prohlídce muzea.

 • Kostel svatého Jakuba
   

  Kostel svatého Jakuba

  St-Jacques v Lutychu je gotický kostel postavený v letech 1514-1538, který nahradil původní románský kostel na stejném místě. Jeho renesanční portál byl přidán v roce 1558. Kostel je považován za jeden z divů Belgie díky nádherným vitrážím z 16. století. Návštěvníci Eglise St-Jacques budou fascinováni jeho pozoruhodným interiérem. Kostel zůstává jedním z nejzajímavějších kostelů v Lutychu a jeho návštěva je určitě nezapomenutelným zážitkem.

 • Curtius Museum
   

  Curtius Museum

  Curtius Museum v belgickém Lutychu je muzeum archeologie a dekorativního umění, které se nachází na břehu řeky Meuse. Budova muzea byla postavena jako soukromý palác pro průmyslníka Jeana Curtiuse někdy mezi lety 1597 a 1610. Dnes je muzeum známé jako Grand Curtius, kde jsou spojené sbírky čtyř bývalých muzeí. Návštěvníci zde mohou prozkoumat století umění a historie skrze artefakty vystavené tematicky nebo chronologicky. Muzeum je klasifikováno jako hlavní dědictví Valonska.

 • Montagne de Bueren
   

  Montagne de Bueren

  Montagne de Bueren je slavným symbolem města Liege a nabízí návštěvníkům 374 kamenitých schodů vedoucích od centra města na vrchol bývalého citadelového kopce. Tento historický památník byl postaven na počest 600 vojáků, kteří zemřeli v bitvě. Z vrcholu schodiště si můžete vychutnat krásné výhledy na řeku Meuse a město. Navštivte také památník padlých vojáků z první a druhé světové války na vrcholu kopce. Pro milovníky přírody je zde také cesta vedoucí lesem až na vrchol kopce.

 • Kostel sv. Bartoloměje
   

  Kostel sv. Bartoloměje

  Kostel sv. Bartoloměje v Lutychu je historickou památkou, která se nachází mimo hradby města. Stavba z pískovce byla zahájena v 11. století a byla dokončena až v 12. století. Kostel prošel několika úpravami, ale jeho románský styl zůstal zachován. Interiér byl v 18. století předělán do francouzského barokního stylu, ale západní část byla nedávno restaurována zpět do původního stylu. Kostel je jedním ze sedmi kolegiátních kostelů v Lutychu a nabízí návštěvníkům mnoho uměleckých děl a památek.

Počasí Lutych

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lutych

K cestě do destinace Lutych lze využít 1 letiště.

Lutych - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Hurghada
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
😍 1 371 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🚀 1 302 Kč

Vánoce v Algarve

Portugalsko
Před 12 hodinami
Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 35 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz