Počasí Antverpy - všechny informace

Plánujete cestu do Antverp? Zjistěte vše o typickém počasí města a užijte si svou dovolenou naplno. Přinášíme kompletní informace o počasí!

Počasí Antverpy

Pokud se chystáte na cestu do belgického města Antverpy, měli byste vybavit svoji cestovní příručku nejen zajímavými místy k návštěvě, ale také informacemi o počasí. A právě o počasí v Antverpách bude tento článek. Zjistěte, jaké teploty, srážky a rychlost větru v jednotlivých měsících můžete očekávat, abyste se na svou cestu mohli plně připravit.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte na cestu do Antverp, mějte na paměti, že počasí se v jednotlivých měsících poměrně liší. V zimních měsících se očekávají nižší teploty, kdy může být běžná teplota přes den pouze 6 °C a přes noc se teploty snižují až na 1 °C. Průměrná rychlost větru v lednu dosahuje 26 km/h. Na jaře se počasí zlepšuje a teploty se zvyšují, nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy může být běžná teplota přes den až 23 °C. Srážky jsou poměrně vyrovnané po celý rok, s nejvyššími hodnotami v prosinci, kdy se očekává 64 mm srážek. Při sestavování plánu na cestu do Antverp je tedy potřeba mít na zřeteli, že počasí se mění a vhodné oblečení je nutností.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Antverpy? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete návštěvu města Antverpy v lednu, mějte na paměti, že běžná denní teplota je 6 °C a nocleh se očekává při 1 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech může být okolo 12 °C. S rychlostí větru 26 km/h a srážkami 55 mm byste měli být připraveni na chladné a vlhké počasí. Doporučuje se oblékat se do vrstev, aby bylo možné se přizpůsobit různým teplotám během dne.

Počasí únor

Pokud plánuješ návštěvu Antverp v únoru, očekávej běžnou teplotu přes den 8 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 14 °C. Běžná teplota přes noc bude 1 °C. Větry bývají poměrně silné, průměrná rychlost větru je 25 km/h. Ohledně srážek, očekávej 46 mm srážek v průběhu celého měsíce. Nezapomeň se při balení připravit i na proměnlivé počasí.

Počasí březen

Pokud se vydáte do Antverp v březnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 11 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 18 °C. Teplota během noci klesá na běžných 3 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 22 km/h a srážky činí 45 mm.

Počasí duben

Pokud se chystáte návštěva Antverp v dubnu, můžete očekávat vysoké teploty a minimální srážky. Běžná teplota přes den dosahuje 15 °C a v nejteplejších dnech dokonce 23 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 5°C. Průměrná rychlost větru v dubnu činí pouze 18 km/h, což je oproti předešlým měsícům nižší hodnota. Celkové srážky během dubna jsou 40 mm, což je opět v porovnání s předchozími měsíci nízká hodnota.

Počasí květen

Pokud cestujete do Antverp v měsíci květnu, můžete očekávat celkově mírné a příjemné počasí. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 18 °C a v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 26 °C, což je ideální pro procházky po městě a prohlídku památek. Během noci se očekává teplota kolem 8 °C, což znamená, že budete potřebovat lehkou bundu nebo mikinu. Průměrná rychlost větru v květnu je 17 km/h a srážky dosahují 53 mm, takže se doporučuje mít sebou deštník nebo nepromokavou bundu, protože déšť může být v tomto měsíci poměrně častý.

Počasí červen

Pokud se chystáš do Antverp v červnu, připrav se na průměrnou teplotu přes den kolem 23 °C a v noci kolem 21 °C. Nejteplejší dny v průměru dosahují 30 °C, ale může být i o něco chladněji. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 16 km/h a srážky dosahují 56 mm. Chystáš-li se lépe na turistiku v městě, nezapomeň si vzít sluneční brýle a opalovací krém.

Počasí červenec

Červenec je v Antverpách vysoké turistické sezóně a právem! Teploty dosahují běžné denní hodnoty 23 °C, s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech až 31 °C ideální pro turistické aktivity na čerstvém vzduchu. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci se pohybuje kolem 15 km/h což výrazně napomáhá pro venkovní zážitky. Srážky v červenci dosahují 59 mm, takže nezapomeňte na deštník a s sebou si vezměte náhradní oblečení.

Počasí srpen

Pokud se chystáte do Antverp v srpnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den 23 °C a běžnou teplotu přes noc 12 °C. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 32 °C. Rychlost větru je vyšší v zimě, ale i v srpnu se můžete setkat s větry o rychlosti 15 km/h. Ohledně srážek, očekávejte průměrných 54 mm srážek, což nemusí být mnoho, ale přesto by měli mít lidé při balení na paměti deštník a pláštěnku.

Počasí září

Pokud se chystáte cestovat do Antverp v září, můžete očekávat běžné teploty přes den kolem 20 °C a průměrnou rychlost větru 16 km/h. Nejteplejší dny dosahují průměrných teplot až 27 °C, zatímco noc se ochlazuje na běžných 10 °C. Srážky se pohybují kolem 45 mm. Březen je období mírného počasí vhodného pro procházky a turistiku, tak si prohlédněte hlavní turistické atrakce Antverp jako Muzeum Plantin-Moretus a katedrálu Notre-Dame.

Počasí říjen

Pokud plánujete návštěvu Antverp v říjnu, připravte se na průměrné denní teploty okolo 16 °C. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 24 °C, ale běžně se pohybují kolem 17 stupňů. Noční teploty klesají na průměrných 8 °C. Rychlost větru v říjnu dosahuje průměru 19 km/h a srážkami se musí počítat přibližně ve výši 51 mm. Během tohoto měsíce může být počasí mírně nestabilní, přinášet deštivé dny, ale také slunečné a teplé podzimní dny. Mějte se na pozoru, abyste byli připraveni na každé překvapení od počasí.

Počasí listopad

Pokud plánuješ cestu do Antverp v měsíci listopadu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den dosahuje pouze 11°C, takže si nezapomeň vzít teplejší oblečení. V nejteplejších dnech může být však až 17°C. Průměrná rychlost větru je 21 km/h a srážky činí 56 mm. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 5°C. Připrav se na chladné a mokré počasí, ale nezapomeň, že Antverpy nabízejí mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu, i v nepříznivém počasí.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do Antverp v prosinci, měli byste se připravit na chladné a větrné počasí. Běžná teplota přes den je pouze 7 °C a běžná teplota přes noc klesá na 2 °C. Průměrná rychlost větru je 24 km/h, takže kromě bundy budete potřebovat také pevnou čepici, šálu a rukavice. Srážek bývá v prosinci v Antverpách hodně, konkrétně 64 mm, takže se určitě vyplatí si vzít nepromokavé oblečení. Chcete-li si užít procházky městem, nezapomeňte si přibalit vhodné oblečení a připravit se na zimní klima.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Antverpách, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik nadcházejících dní. Pokud byste se chtěli dozvědět více podrobností, jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte prosím na samotný obrázek.
Antverpy Předpověď počasí
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit kulturní a historické město Antverpy v Belgii? Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
8 °C 1 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
15 °C 5 °C
Květen
18 °C 8 °C
Červen
21 °C 10 °C
Červenec
23 °C 13 °C
Srpen
23 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 8 °C
Listopad
11 °C 5 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Antverpy

Pokud plánujete návštěvu města Antverp v Belgii, můžeme vám doporučit nejlepší období roku. Nejlepší období pro návštěvu jsou měsíce od dubna do září, kdy jsou dny delší a průměrné teploty jsou příjemné. V nejteplejším měsíci červenci se průměrné teploty pohybují kolem 23-31 °C, s minimálními srážkami. V zimních měsících jsou průměrné teploty kolem 6 °C a mohou být doprovázeny vysokými rychlostmi větru a srážkami. Nicméně, i v chladnějších měsících nadcházející zimy můžete najít v Antverpách mnoho kulturních akcí a atmosféru bohatou na vánoční trhy.

Jaké je počasí v destinaci Antverpy během léta?

Pokud se chystáš navštívit město Antverpy během letních měsíců, můžeš očekávat teplé počasí. V červnu dosahuje běžná teplota přes dne kolem 21 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech až 30 °C. V červenci a srpnu se pak běžná teplota přes dne pohybuje kolem 23 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 32 °C. V těchto měsících se také snižuje rychlost větru, která průměrně dosahuje 15 km/h. Při plánování výletu by se tedy mělo brát v úvahu, že v horkých letních měsících může být nutné si přinést s sebou hydratační nápoje a lehké oblečení na ochranu proti slunci.

Jaké je počasí v destinaci Antverpy během zimy?

Pokud zamýšlíš cestovat do Antverp během zimy, počítej s mírně chladným počasím. Běžná denní teplota v lednu je kolem 6 °C a noc se ochladí na 1 °C. Průměrná rychlost větru v lednu dosahuje 26 km/h a celkové srážky jsou kolem 55 mm. V prosinci se teploty ještě snižují, běžná denní teplota je pouze 7 °C a noc je pod 2 °C. Je dobré být připraven na větší srážky, které celkově dosahují 64 mm v prosinci. Nezapomeň si tedy sbalit teplejší oblečení a deštník.

Jaké jsou průměrné teploty v Antverpách během ledna?

Běžná teplota v lednu přes den dosahuje 6 °C, průměrná teplota v nejteplejších dnech 12 °C a běžná teplota přes noc klesá na 1 °C.

Jaká je průměrná srážková aktivita během července v Antverpách?

V měsíci červenci průměrně spadne 59 mm srážek, což by mohlo mít vliv na plánování venkovních aktivit v této době.

Jak se liší průměrná teplota v květnu a srpnu v Antverpách?

Běžná teplota přes den v květnu dosahuje 18 °C a v srpnu 23 °C. Průměrná teplota v nejteplejších květnových dnech je 26 °C a v nejteplejších srpnových dnech 32 °C. Rozdílné teplotní podmínky mohou mít vliv na výběr vhodného oblečení a plánování aktivit.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz