antverpy

Prodloužený víkend Antverpy

Plánujete prodloužený víkend do destinace Antverpy? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Antverpy

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Antverpy na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Museum aan de Stroom, Katedrála Panny Marie, Nakladatelství Plantin-Moretus a mnoho dalších. Antverpy se nachází ve Belgii přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Antverpy je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
BelgieBelgie

Rychlý přehled

Stát
Belgie
Letiště
1 letiště (ANR)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Antverpy - 25 míst co vidět .

 • Museum aan de Stroom
   

  Museum aan de Stroom

  Muzeum aan de Stroom v Antverpách je největší muzeum v této belgické metropoli. Nachází se v čtvrti Eilandje při řece Šeldě a nabízí fascinující sbírku uměleckých děl, soch a nádobí. Muzeum se však odlišuje od ostatních tím, že celá sbírka, rozdělená do pěti podlaží, vytváří fascinující příběhy na základě různých univerzálních témat. Čtyři hlavní témata jsou moc, život, smrt a metropole. Z horního patra muzea si můžete vychutnat panoramatický výhled na celé město, řeku a přístav.

 • Katedrála Panny Marie
   

  Katedrála Panny Marie

  Katedrála Panny Marie v Antverpách je nejvýznamnějším římskokatolickým chrámem v Belgii. Její stavba trvala 169 let (1352-1521) a dodnes není „dokončena“. Katedrála je v gotickém stylu a jejími architekty byli Jan a Pieter Appelmans. Uvnitř se nachází řada významných děl barokního malíře Petra Paula Rubense a dalších umělců. Zvonice katedrály je zahrnuta na seznam světového dědictví UNESCO. Katedrála je nejvýznamnější památkou města Antverpy.

 • Punches for metal type founding at the Plantin-Moretus Museum, Antwerp. (The photographer reports that they are by Garamond, but the picture doesn't show a caption explaining this.)
   

  Nakladatelství Plantin-Moretus

  Plantin-Moretus Museum je tiskařské muzeum v Antverpách, které se zaměřuje na práci tiskařů Christopha Plantina a Jana Moretuse z 16. století. Nachází se v jejich bývalém sídle a tiskařském podniku, Plantin Press, na náměstí Vrijdagmarkt v Antverpách a je od roku 2005 na seznamu světového dědictví UNESCO. Muzeum nabízí návštěvníkům prohlídku místností s pozlacenou kůží, 17. století knihovny a 18. století knihkupectví. Kromě toho zde můžete vidět prvotiskový atlas, originální typografické matice od Garamonda, dvě nejstarší tiskařské stroje na světě a originální Gutenbergovu Bibli.

 • Rubens House
   

  Rubens House

  Rubenshuis v Antverpách je bývalým domem a dílnou slavného barokního malíře Pietera Paula Rubense. Zakoupený v roce 1610, nechal Rubens flanderský dům přestavět a rozšířit na základě vlastních návrhů. Po renovacích měl dům a jeho dvorní zahrada vzhled italského paláce, což odráželo Rubensovy umělecké ideály. Dnes je celý areál muzeem věnovaným především dílu Rubense a jeho současníků. Navštivte toto místo a obdivujte umění jednoho z nejvýznamnějších malířů v historii.

 • Antwerp City Hall
   

  Antwerp City Hall

  Radnice v Antverpách, Belgie, stojí na západní straně velkého náměstí Grote Markt. Tento renesanční palác byl postaven v letech 1561 až 1565 podle návrhu Cornelise Florise de Vriendta a dalších architektů a umělců. Budova je zařazena mezi zvonice Belgie a Francie jako světové dědictví UNESCO. V 16. století se Antverpy staly jedním z nejrušnějších obchodních přístavů a nejprosperujících měst v Severní Evropě. Městské úřady chtěly nahradit stávající středověkou radnici novou a impozantní stavbou, která by odpovídala prosperitě velkého přístavního města.

Počasí Antverpy

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Antverpy

K cestě do destinace Antverpy lze využít 1 letiště.

Antverpy - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz