antverpy

Antverpy - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 25 míst, které musíš určitě navštívit v Antverpy.

Antverpy - co musíš vidět

Museum aan de Stroom
 

Museum aan de Stroom

Muzeum aan de Stroom v Antverpách je největší muzeum v této belgické metropoli. Nachází se v čtvrti Eilandje při řece Šeldě a nabízí fascinující sbírku uměleckých děl, soch a nádobí. Muzeum se však odlišuje od ostatních tím, že celá sbírka, rozdělená do pěti podlaží, vytváří fascinující příběhy na základě různých univerzálních témat. Čtyři hlavní témata jsou moc, život, smrt a metropole. Z horního patra muzea si můžete vychutnat panoramatický výhled na celé město, řeku a přístav.

Katedrála Panny Marie
 

Katedrála Panny Marie

Katedrála Panny Marie v Antverpách je nejvýznamnějším římskokatolickým chrámem v Belgii. Její stavba trvala 169 let (1352-1521) a dodnes není „dokončena“. Katedrála je v gotickém stylu a jejími architekty byli Jan a Pieter Appelmans. Uvnitř se nachází řada významných děl barokního malíře Petra Paula Rubense a dalších umělců. Zvonice katedrály je zahrnuta na seznam světového dědictví UNESCO. Katedrála je nejvýznamnější památkou města Antverpy.

Punches for metal type founding at the Plantin-Moretus Museum, Antwerp. (The photographer reports that they are by Garamond, but the picture doesn't show a caption explaining this.)
 

Nakladatelství Plantin-Moretus

Plantin-Moretus Museum je tiskařské muzeum v Antverpách, které se zaměřuje na práci tiskařů Christopha Plantina a Jana Moretuse z 16. století. Nachází se v jejich bývalém sídle a tiskařském podniku, Plantin Press, na náměstí Vrijdagmarkt v Antverpách a je od roku 2005 na seznamu světového dědictví UNESCO. Muzeum nabízí návštěvníkům prohlídku místností s pozlacenou kůží, 17. století knihovny a 18. století knihkupectví. Kromě toho zde můžete vidět prvotiskový atlas, originální typografické matice od Garamonda, dvě nejstarší tiskařské stroje na světě a originální Gutenbergovu Bibli.

Rubens House
 

Rubens House

Rubenshuis v Antverpách je bývalým domem a dílnou slavného barokního malíře Pietera Paula Rubense. Zakoupený v roce 1610, nechal Rubens flanderský dům přestavět a rozšířit na základě vlastních návrhů. Po renovacích měl dům a jeho dvorní zahrada vzhled italského paláce, což odráželo Rubensovy umělecké ideály. Dnes je celý areál muzeem věnovaným především dílu Rubense a jeho současníků. Navštivte toto místo a obdivujte umění jednoho z nejvýznamnějších malířů v historii.

Antwerp City Hall
 

Antwerp City Hall

Radnice v Antverpách, Belgie, stojí na západní straně velkého náměstí Grote Markt. Tento renesanční palác byl postaven v letech 1561 až 1565 podle návrhu Cornelise Florise de Vriendta a dalších architektů a umělců. Budova je zařazena mezi zvonice Belgie a Francie jako světové dědictví UNESCO. V 16. století se Antverpy staly jedním z nejrušnějších obchodních přístavů a nejprosperujících měst v Severní Evropě. Městské úřady chtěly nahradit stávající středověkou radnici novou a impozantní stavbou, která by odpovídala prosperitě velkého přístavního města.

Museum of Contemporary Art Antwerp
 

Museum of Contemporary Art Antwerp

Muzeum současného umění v Antverpách (M HKA) je jedním z nejlepších muzeí současného umění v Belgii. Jeho výstavy se zaměřují na díla produkovaná od 70. let minulého století jak belgickými, tak mezinárodními umělci. Vstup je zdarma ke třem výstavám v přízemí, knihovně, kavárně ve 4. patře a výstavě "Lodgers" ve 6. patře. Vstup na celou galerii stojí pouze 1 euro ve čtvrtek po 18. hodině.

Het Steen
 

Het Steen

Het Steen je středověká pevnost v historickém centru Antverp. Tato stavba byla postavena mezi lety 1200 a 1225 jako brána ke většímu hradu vévodů Brabantu, který byl v 19. století zbořen. Het Steen je nejstarší budovou v Antverpách a bývalo to nejstarší městské centrum. Dnes zde najdete Národní námořní muzeum, které vás zaujme nejen svými exponáty, ale i svou fasádou.

 Sint-Annatunnel
 

Sint-Annatunnel

Sint-Annatunnel je historický podchod v belgickém Antverpách, který spojuje levý a pravý břeh řeky Scheldt. Otevřen byl v roce 1933 a slouží jak pro pěší, tak pro cyklisty. Jeho unikátní prvkou jsou dřevěné eskalátory, které byly v době otevření jedinými svého druhu. Tento tunel je stále využíván lidmi, kteří chtějí překročit řeku. Kromě svého praktického účelu je tunel také oblíbeným místem pro filmaře a fotografy. Díky dobře zachovanému dřevěnému obložení eskalátorů je toto místo velmi působivé pro návštěvníky.

Vleeshuis
 

Vleeshuis

Vleeshuis v Antverpách je bývalá cechovní síň, která se nyní nachází v historickém centru města a slouží jako muzeum. Toto muzeum je ideálním místem pro všechny milovníky hudby, kteří se chtějí dozvědět více o historii hudebních nástrojů a zvuků v Antverpách. Kromě fascinujících exponátů hudebních nástrojů zde návštěvníci najdou také informace o slavných hudebnících a umělcích z měšťanské třídy. Muzeum Vleeshuis nabízí také multimediální prohlídky pro děti a stavební dílny hudebních nástrojů.

FOMU Photo Museum (FOMU) at the Waalsekaai in Antwerp, Belgium
 

Fotomuseum

Fotomuseum Antwerp, také známý jako FOMU, je muzeum fotografie v Antverpách, Belgie. Muzeum se nachází v přestavěné skladištní budově na Waalsekaai a má rozsáhlou sbírku historických i současných fotografií. Vystavované exponáty se pravidelně obměňují a každý rok se konají nové fotografické výstavy. Kromě toho nabízí muzeum různé workshopy a prohlídky, které se zaměřují na vývoj fotografie. V muzejním obchodě lze zakoupit knihy o fotografii, časopisy, pohlednice a další suvenýry.

Meir Shopping Street
 

Meir Shopping Street

Meir Shopping Street v Antverpách je rájem pro všechny milovníky nakupování. Tato hlavní nákupní ulice spojuje radnici a centrální nádraží, což z ní dělá ideální místo pro nákupy. Najdete zde obchody s módou, kosmetikou, šperky a mnoho dalšího. Navíc je ulice plná historických budov a architektury, což z ní dělá krásné místo na procházku. Určitě si nezapomeňte udělat čas na návštěvu této nádherné ulice během vaší návštěvy Antverp.

Museum Mayer van den Bergh
 

Museum Mayer van den Bergh

Museum Mayer van den Bergh v Antverpách je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Belgii. Jeho sbírka se zaměřuje na uměleckou scénu v Belgii a Nizozemsku, s důrazem na gotiku a renesanci. Muzeum je populární mezi turisty díky své rozsáhlé sbírce impresivních uměleckých děl. Mezi nejvýznamnější díla patří Versuchung des heiligen Antonius, Crucifixion a Magdalen. Muzeum Mayer van den Bergh se nachází v neogotické budově v bankovní čtvrti Antverp a je snadno dostupné. Doporučujeme prohlídku s průvodcem, aby jste si mohli plně užít sbírku a historické artefakty.

Antwerp Zoo
 

Antwerp Zoo

Antverpská zoo patří mezi nejstarší a největší zoologické zahrady v Belgii. Rozkládá se na ploše 10 hektarů a hostí více než 950 druhů zvířat, včetně ohrožených druhů. Mezi největší atrakce patří nejvyšší druh slonů a žiraf, lední medvědi, indičtí lvi, koaly, orangutani, tigři sibiřští, pandy malé a žraloci. Pro děti je k dispozici dětské hřiště a pro návštěvníky restaurace a obchod se suvenýry. Park je také domovem planetária, akvária a biotopu s královskými tučňáky, mořskými vydra a makaroni tučňáky.

500px Photo ID: 23880225 - The train is arriving.
 

Antwerpen-Centraal

Antverpy - Antverpy, největší město vlámského regionu, nabízí mnoho turistických atrakcí. Jednou z nich je i nádherná budova nádraží Antwerpen-Centraal. S neogotickou fasádou, velkým hlavním sálem a krásně propracovanou kupolí, bylo toto nádraží označeno jako jedno z pěti nejkrásnějších na světě. Multilevelové nástupiště prošlo kompletní renovací a je plně funkční.

Vlaeykensgang
 

Vlaeykensgang

Vlaeykensgang v Antverpách je skrytý labyrint malých středověkých uliček a nádvoří, ideální pro procházky a objevování skrytých průchodů a uliček. Tento malebný průchod pochází z roku 1591 a původně byl ulicí obuvníků. Název se překládá jako 'Pie Alley', což se zdá trochu tvrdé na tři velmi speciální restaurace, které jsou zde skryty.

ModeMuseum
 

ModeMuseum

ModeMuseum v Antverpách je bezpochyby na předním místě belgické módy. Založený v roce 2002, muzeum je domovem impozantních sbírek současné belgické módy a západoevropských kostýmů a textilií. Muzeum hostí výstavy s různými tématy a přitahuje velké množství návštěvníků. Je umístěno v kulturně a historicky významném komplexu budov, bývalém klášteře z 17. století. ModeMuseum má více než 18 000 artefaktů, některé z nich pocházejí z 18. století. Sbírky zahrnují kabelky, oblečení a doplňky, které dále rostou nákupy a darování.

Saint Carolus Borromeus Church
 

Saint Carolus Borromeus Church

Kostel svatého Karla Boromejského v Antverpách je jedním z nejvýznamnějších barokních památek města. Postavený v letech 1615-1621 je dílem jezuitů a sloužil jako jejich kostel. Interiér kostela připomíná banketní sál v barokním stylu. I přes požár, který zničil část původního mramoru a Rubensovy obrazy, si můžete prohlédnout nádherné umělecké díla od Cornelise Schuta, Daniela Seghersa a Gerarda Seghersa. Kostel je také známý svým originálním mechanismem pro výměnu obrazů nad oltářem, který stále funguje.

Rockox House
 

Rockox House

Rockox House je muzeum nacházející se v bývalém sídle rodiny Rockox v Antverpách v Belgii. Je to soukromé muzeum a je součástí Snijders and Rockox House, které stojí vedle sebe. Muzeum má bohatou sbírku nábytku, obrazů, tapisérií, soch a knih z 16. a 17. století. Mezi sbírkami je výstava Golden Cabinet, která obsahuje obrazy Petera Paula Rubense, Rogiera van der Weydena, Anthonyho van Dycka a dalších. Kromě toho si můžete prohlédnout renesanční skříň z roku 1600 s porcelánem Wan-Li z dynastie Ming a mnoho dalších kusů, které odrážejí bohatý design minulé éry.

Red Star Line Museum
 

Red Star Line Museum

Red Star Line Museum v Antverpách nabízí fascinující pohled do minulosti, kdy se z tohoto přístavu vypravovaly tisíce imigrantů směrem do Ameriky a Kanady. V muzeu se návštěvníci mohou seznámit s osobními příběhy cestujících a prohlédnout si fotografie, dokumenty, memorabilia a audiovizuální záznamy, které byly pečlivě získány od příbuzných imigrantů. Muzeum se skládá ze tří historických přístavních skladů, které byly restaurovány do původního stavu a jsou chráněny jako kulturní památky. V muzeu je také kavárna a obchod s dárky a suvenýry.

Maagdenhuis
 

Maagdenhuis

Maagdenhuis v Antverpách byl původně sirotčincem a útočištěm pro děti od roku 1553 do roku 1882. Dnes zde naleznete fascinující sbírku náboženských artefaktů a uměleckých děl, včetně malého Rubense a většího Van Dycka. Pozor na rozříznuté hrací karty - ty byly děleny napůl, když byly dívky přiváděny do útočiště chudými rodiči, kteří je nemohli živit. Na zadní straně budovy se nachází archievhuis, který hostí stálé výstavy. Toto muzeum je jedním z mála, které je otevřeno i v pondělí.

Bourse of Antwerp
 

Bourse of Antwerp

Burza v Antverpách byla první burzou na světě, která byla speciálně postavena pro obchodování s komoditami. Od 17. století přestala být využívána a po rekonstrukci sloužila jako burza cenných papírů až do roku 1997. Dnes je budova součástí kulturního centra s názvem Antwerp Trade Fair. Londýnská Royal Exchange byla navržena podle této budovy.

Boerentoren
 

Boerentoren

Boerentoren je historická vysoká budova v Antverpách v Belgii. Byla postavena v letech 1929 až 1932 a původně měřila 87,5 metru. Zůstala nejvyšší budovou a druhou nejvyšší stavbou v Antverpách až do roku 2019, kdy ji překonal Antwerp Tower s výškou 100,7 metru. Navržena v stylu Art Deco, Boerentoren je jednou z prvních vysokých budov v Evropě. Budova byla navržena Janem Van Hoenackerem.

Sint-Pauluskerk
 

Sint-Pauluskerk

Sint-Pauluskerk je římskokatolický kostel v Antverpách, který se nachází na Veemarktu. Jeho exteriér je převážně gotický s barokní věží, zatímco interiér je charakteristický svou bohatou barokní výzdobou. Uchovává obrazy předních antverpských umělců, jako jsou Peter Paul Rubens, Anthony van Dyck a Jacob Jordaens, stejně jako významnou sochařskou tvorbu a nábytek vytvořený předními antverpskými sochaři. Zvláštní pozornosti si zasluhuje Kalvárie před kostelem, která se skládá z 63 životních velikostí a devíti reliéfů v populárním a divadelním stylu.

Aquatopia
 

Aquatopia

Antverpy je město v Belgii, které nabízí mnoho krásných památek a atrakcí. Mezi nimi se nachází i Aquatopia, populární edukační atrakce, která nabízí návštěvníkům možnost shlédnout živý svět pod vodou. V areálu se nachází mnoho akvárií s různými druhy ryb a korálů, ale také simulace dalších vodních prostředí jako jsou bažiny, deštné pralesy a říční delty. Aquatopia nabízí i speciální výstavy věnované žralokům, nautilům a tajemstvím hlubin.

Diamantkwartier
 

Diamantkwartier

Antverpská diamantová čtvrť, také známá jako Diamond Quarter a nazývaná Square Mile, se nachází v centru Antverp. Tvoří ji několik čtvercových bloků. I když se v posledních letech část práce s drahými kameny přesunula do levnějších center, stále tu opracovávají 84% světových hrubých diamantů, což z ní činí největší diamantovou čtvrť na světě s obratem 54 miliard dolarů.

Mapa

⭐ Vše (25)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Antverpy s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz