Počasí Maastricht - všechny informace

Zajímá vás počasí v Maastrichtu? Čtěte náš článek a dozvíte se vše o typickém počasí v tomto městě pro plánování vaší cesty. Informujte se předem a užijte si pobyt naplno!

Počasí Maastricht

Pokud plánujete návštěvu nizozemského města Maastricht, měli byste si být vědomi jeho klimatických podmínek. Počasí v Maastrichtu se může během roku značně lišit, od nízkých teplot v zimě až po horká léta. V následujícím článku se podíváme na průměrné teploty, rychlost větru a srážky ve městě Maastricht během celého roku, abychom vám pomohli plánovat svou návštěvu co nejlépe.

Kdy vyrazit do

Maastricht, ležící v jižní části Nizozemska, nabízí celoročně pestrou paletu počasí. V lednu se běžná denní teplota pohybuje kolem 6°C, s průměrnou rychlostí větru 25 km/h a srážkami dosahujícími 64 mm. Na druhou stranu, v červenci se běžná denní teplota zvyšuje na příjemných 24°C, s průměrnou rychlostí větru 15 km/h a srážkami okolo 54 mm. Nejteplejší dny v roce se v období od června do srpna pohybují kolem 30°C. V zimních měsících se teploty pohybují kolem nuly a srážky jsou časté, avšak město Maastricht má své kouzlo i v těchto měsících. Během každého ročního období lze v Maastrichtu najít mnoho kulturního dědictví a přírodních krás.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Maastricht? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáš do Maastrichtu v lednu, připrav se na chladnější počasí s běžnou denní teplotou kolem 6 °C a běžnou noční teplotou kolem 1 °C. V nejteplejších dnech se teplota může vyšplhat až na průměrných 11 °C. Počítej s rychlostí větru kolem 25 km/h a srážkami asi 64 mm. Doporučujeme se oblékat v teplejších vrstvách a nezapomeň si přibalit deštník nebo pláštěnku.

Počasí únor

Pokud se chystáš navštívit Maastricht v únoru, připrav se na chladnější počasí s běžnou teplotou přes den kolem 7 °C a přes noc kolem 1 °C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h a srážky se pohybují okolo 53 mm. Nicméně v nejteplejších dnech může být průměrná teplota až 13 °C, takže se nezapomeň připravit na různé klimatické podmínky.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Maastricht v březnu, můžete se těšit na příjemné jarní teploty. Běžná teplota přes den dosahuje 11 °C, což je ideální na procházky po městě. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 18 °C. V noci je však stále chladno a běžná teplota dosahuje 3 °C. Naopak srážek během tohoto měsíce není příliš mnoho a průměr činí 51 mm. Průměrná rychlost větru je 22 km/h, což může být nepříjemné při procházkách. Doporučujeme tedy vzít si s sebou teplejší oblečení a nepromokavou bundu.

Počasí duben

Pokud se chystáte navštívit Maastricht v dubnu, můžete očekávat běžné teploty přes den kolem 15 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 23 °C. Noční teploty se pohybují kolem 5 °C. Průměrná rychlost větru je 17 km/h, což není příliš rychlé. Očekávejte srážky kolem 42 mm, takže fleecová bunda a deštník by se mohli hodit.

Počasí květen

Pokud plánujete cestu do Maastrichtu v květnu, očekávejte mírné teploty s průměrnou denní teplotou kolem 19 °C. V nejteplejších dnech se teplota může vyšplhat až na 26 °C. Běžná teplota přes noc bývá kolem 8 °C. Průměrná rychlost větru v květnu dosahuje 16 km/h. Pokud jde o srážky, očekávejte průměrné množství okolo 54 mm.

Počasí červen

Pokud cestuješ do Maastrichtu v červnu, můžeš se těšit na průměrnou denní teplotu kolem 21 °C a nejvýše až 30 °C v nejteplejších dnech. Běžná teplota přes noc bývá okolo 11 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 15 km/h a srážky jsou v průměru 56 mm. Maastricht v červnu nabízí dechberoucí přírodní scenérie a krásné památky za příjemného a slunečného počasí.

Počasí červenec

Pokud se chystáš navštívit Maastricht v měsíci červenci, můžeš se těšit na slunečné počasí s běžnou teplotou přes den 24 °C. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty až 32 °C. Běžná teplota přes noc dosahuje 13 °C. Rychlost větru bývá v průměru 15 km/h a srážky se pohybují kolem 54 mm. Přibal si tedy slunečník, hydratační nápoj a odpolední siesta bude zcela na místě.

Počasí srpen

Pokud plánuješ cestu do Maastrichtu v srpnu, bude ti připadat velmi příjemné. Průměrná teplota přes den se pohybuje kolem 24 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dokonce dosahuje 32 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 12 °C, což znamená, že se nemusíš bát nočních mrazíků. Průměrná rychlost větru je 14 km/h a srážky činí 48 mm. Připrav si tedy lehké oblečení a buď připraven užít si nádherné léto v Maastrichtu.

Počasí září

Pokud se chystáš navštívit Maastricht v září, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 20 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 10 °C. Průměrná rychlost větru činí 15 km/h, což je o něco nižší než v předchozím měsíci. Srážky v září dosahují průměrného množství 49 mm. Nezapomeň vzít s sebou dostatečné vrstvy oblečení pro chladnější noci.

Počasí říjen

Pokud cestujete do Maastrichtu v říjnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 16 °C a běžná teplota přes noc 7 °C. Průměrná rychlost větru v říjnu činí 18 km/h, takže je třeba být připraven na chladnější počasí, zejména v noci. Srážky v říjnu dosahují 52 mm, takže je dobré mít s sebou deštník nebo nepromokavé oblečení. Pokud máte rádi mírnější počasí, může být lepší navštívit Maastricht v jiném ročním období.

Počasí listopad

Pokud plánuješ cestu do Maastrichtu v listopadu, měj na paměti, že průměrná teplota během dne dosahuje 10 °C. Nejteplejší dny se mohou však dostat až na 17 °C, což je stále poměrně chladné. Běžná teplota přes noc je 4 °C, což znamená, že bys měl být připraven na chladné večery. Průměrná rychlost větru dosahuje 20 km/h a srážky se pohybují okolo 55 mm. Pokud se rozhodneš pro cestu do Maastrichtu, nezapomeň si zabalit hřejivý oblečení a deštník na případné deštivé dny.

Počasí prosinec

Pokud cestujete do Maastrichtu v prosinci, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den je 6 °C, s běžnou teplotou přes noc okolo 2 °C. Průměrná rychlost větru je 24 km/h a srážky dosahují 70 mm. Tento měsíc není ideální pro venkovní aktivity, ale vy si můžete užít příjemné atmosféry města a navštívit vánoční trhy či ochutnat tradiční vánoční pochutiny.

Aktuální počasí

Pokud se chystáte do Maastrichtu a zajímá vás aktuální počasí, jste na správné adrese. Níže najdete graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a následující dny. Pokud byste se rádi dozvěděli více podrobností jako je například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete svou cestu do historického města Maastricht v Nizozemsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
15 °C 5 °C
Květen
19 °C 8 °C
Červen
21 °C 11 °C
Červenec
24 °C 13 °C
Srpen
24 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
6 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Maastricht

Pokud plánujete cestu do Maastrichtu, nejlepší období pro návštěvu je od dubna do října. V těchto měsících se počasí postupně zlepšuje a teploty stoupají až k průměrným 19 °C v květnu a 24 °C v srpnu. Tyto měsíce také nabízejí nejnižší srážky za celý rok. Nicméně, i když se v zimě můžete setkat s nižšími teplotami a většími srážkami, Maastricht nabízí celoročně krásné historické památky, úžasnou kuchyni a pohodovou atmosféru, takže určitě se nebudete nudit, ať navštívíte město kdykoliv.

Jaké je počasí v destinaci Maastricht během léta?

Pokud se chystáte navštívit Maastricht během léta, můžete očekávat příjemné teploty. V červnu se nejnižší teploty pohybují kolem 11 °C a nejvyšší průměrné denní teploty dosahují až 21 °C. V červenci a srpnu se teploty ještě zvyšují a nejteplejší dny mohou mít průměrnou teplotu až 32 °C. V noci teploty klesají na 13 °C v červenci a 12 °C v srpnu. Během léta se vyskytují i srážky, které dosahují v průměru 54 mm v červnu, 54 mm v červenci a 48 mm v srpnu. Při cestování do Maastrichtu během léta tedy nezapomeňte na teplé oblečení a deštník, které vám mohou být užitečné.

Jaké je počasí v destinaci Maastricht během zimy?

Pokud plánuješ cestu do Maastrichtu během zimy, můžeš očekávat chladné počasí. V lednu se běžná denní teplota pohybuje kolem 6 °C, s průměrnou rychlostí větru 25 km/h a srážkami 64 mm. Průměrná teplota nejteplejších dní v lednu dosahuje 11 °C, ale v noci může být až -1 °C. V únoru se běžná denní teplota zvyšuje na 7 °C, ale běžná teplota v noci zůstává stejná a srážky klesají na 53 mm. Pokud se chystáš do Maastrichtu během zimy, nezapomeň si vzít teplé oblečení a pláštěnku na případné deště.

Jaké jsou běžné teploty v Maastrichtu v lednu?

Běžná teplota přes den v lednu je 6°C a přes noc 1°C.

Jaké jsou srážky v Maastrichtu v dubnu?

V dubnu je průměrně 42 mm srážek.

Jaké jsou běžné teploty v Maastrichtu v červenci?

Běžná teplota přes den v červenci je 24°C a přes noc 13°C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz