Pohled na Athény

11 míst, co vidět v Athénách

Tipy na nejlepších 11 míst, které musíš určitě navštívit v Athénách.

11 míst, co musíš vidět v Athénám

 

Akropolis

Akropolis je dominantou a symbolem Athén. Akropole byla ve starověku a pak i ve středověku díky své poloze pevností. Zbytky mohutného opevnění jsou vidět ještě dnes. Největší rozmach stavební činnosti na Akropoli spadá do doby největšího rozmachu Athénské moci – do doby Periklovy.

 

Chrám Dia Olympského

Chrám Dia Olympského je největší stavba antiky. Zříceninu velkého chrámu najdete v centru řecké metropole. Stavba chrámu započala v roce 520 př. n. l. a dokončena byla ve 2. stol. n. l., asi po 650 letech. Celkem má 104 sloupů, které jsou vysoké 17 m a mají průměr 2 m.

 

Lykavittos

Lykavittos je nejvyšší vrchol v Athénách. Na vrcholek můžete dojít nebo se nechat vyvést lanovkou. Z hory je nádherný pohled na celé Athény a okolí.

 

Parthenón

Parthenón byl hlavním chrámem zasvěceným bohyni Athéně. Parthenon postavil kolem roku 430 před naším letopočtem řecký vůdce Perikles. Najdete ho na athénské Akropoli, jeho pozůstatky můžete spatřit i dnes.

 

Chrám Athény Niké

Chrám bohyně Niké je půvabný malý chrám s iónskými sloupy z roku 425 před naším letopočtem. Kdysi zde stála socha bohyně, rozvazující si sandál, kterou najdete v místním muzeu. Místo mělo od pradávna strategický význam a sloužilo jako pozorovatelna a ochrana města před případným útokem, zejména od moře.

 

Přístav Pireus

Pireus je hlavní tepnou Athén. Významný námořní přístav má největší počet odbavených cestujících v Evropě. Do nebo z Pirea se dopravíte lodí z jakéhokoliv řeckého ostrova a ze zahraničí zejména z Kypru či Izraele. Rovněž se jedná o důležité průmyslové centrum Řecka, jezdí sem i metro z centra města.

 

Národní archeologické muzeum

Krásné muzeum plné soch, váz a dalších vzácných historických předmětu nejez řecké historie. V muzeu jsou také artefakty z Římské a Egyptské sbírky. Projít všechny exponáty zabere přibližně 3 hodiny.

 

Athénská Agora

Krásný archeologický areál světového významu. Po Akropoli druhá oblast se zachovalými stavbami v centru Athén mezi kterými se můžete brzo ráno toulat prakticky sami. O Nenechte si ujít chrám Héfaista. Je to nejzachovalejší dórský chrám v Aténách. Součástí je také zajímavé muzeum je také velmi zajímavé

 

Panathénský stadion

Nádherný zrekonstruovaný starověký olympijský stadion známí také jako Panathinaiko postavený celý z mramoru s bohatou historií a používaný dodnes. Jeho vzhled a rozměry jsou opravdu uchvacující a v jeho útrobách se skrývá síň slávy s olympijskými pochodněmi z mnoha olympiád po celém světě.

 

Odeon of Herodes Atticus

Rekostruvoané římské divadlo pvůdoně z let 161 n.l, které se nachází těsně pod Akropolí. V divadle vystupují různí umělci nebo se zde pořádají konzert či divadelní představení, které mají unikátní atmosféru (obvykle od května do září). Cenově dostupné určitě doporučujeme zkontrolovat.

 

Monastiraki

Tlukoucí srdce Atén. Čtvrť známá svými památkami jako třeba Hadriánovy knihovny, živou hudbou a místním bleším trhem. Okolní ulice jsou potom plné místních restaurací a kaváren z kterých se často můžete potěšit výhledem na Akropoli.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz