Pohled na Athény

Průvodce Athénami

Co vidět v Athénách. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Athény

Hlavní město Řecka - Athény ukrývají spoustu historických památek. V Athénách určitě neminete dominantu a symbol Athén – Akropolis. Do přístavu Pireus se dostanete metrem. Vydejte se také na horu Lykavittos, odkud budete mít náherný výhled na celé Athény i Akropolis.

ŘeckoŘecko
🍸 Noční život
🏛️ Architektura
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 800 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 400 Kč / lůžko

Co vidět v Athénách

 

Akropolis

Akropolis je dominantou a symbolem Athén. Akropole byla ve starověku a pak i ve středověku díky své poloze pevností. Zbytky mohutného opevnění jsou vidět ještě dnes. Největší rozmach stavební činnosti na Akropoli spadá do doby největšího rozmachu Athénské moci – do doby Periklovy.

 

Chrám Dia Olympského

Chrám Dia Olympského je největší stavba antiky. Zříceninu velkého chrámu najdete v centru řecké metropole. Stavba chrámu započala v roce 520 př. n. l. a dokončena byla ve 2. stol. n. l., asi po 650 letech. Celkem má 104 sloupů, které jsou vysoké 17 m a mají průměr 2 m.

 

Lykavittos

Lykavittos je nejvyšší vrchol v Athénách. Na vrcholek můžete dojít nebo se nechat vyvést lanovkou. Z hory je nádherný pohled na celé Athény a okolí.

 

Parthenón

Parthenón byl hlavním chrámem zasvěceným bohyni Athéně. Parthenon postavil kolem roku 430 před naším letopočtem řecký vůdce Perikles. Najdete ho na athénské Akropoli, jeho pozůstatky můžete spatřit i dnes.

 

Chrám Athény Niké

Chrám bohyně Niké je půvabný malý chrám s iónskými sloupy z roku 425 před naším letopočtem. Kdysi zde stála socha bohyně, rozvazující si sandál, kterou najdete v místním muzeu. Místo mělo od pradávna strategický význam a sloužilo jako pozorovatelna a ochrana města před případným útokem, zejména od moře.

 

Přístav Pireus

Pireus je hlavní tepnou Athén. Významný námořní přístav má největší počet odbavených cestujících v Evropě. Do nebo z Pirea se dopravíte lodí z jakéhokoliv řeckého ostrova a ze zahraničí zejména z Kypru či Izraele. Rovněž se jedná o důležité průmyslové centrum Řecka, jezdí sem i metro z centra města.

Letiště poblíž Athén

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Pohled na Barcelonu
✈️ Zpátečka
🤩 1 287 Kč
Most v Basileji
✨ Víkendovka
🤩 1 507 Kč
Janov
✈️ Zpátečka
😎 761 Kč
Benátky
✈️ Zpátečka
🎉 878 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz