Pohled na Athény

Letenky do Athén

Hledáte levné letenky do Athén? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Athény

Zaleťte si levně do Athén. Zpátečky do Athén můžete pořídít i jen na prodloužený víkend. Letenky do Athén seženete z Prahy s leteckou společností Aegean, z Vídně s Ryanair a z Katowic s Wizzair. Hledáte letenky na trase Praha - Athény, Katowice - Athény nebo Vídeň - Athény? Podívejte se na náš vyhledávač letenek, který Vám umožní hledat termíny s nejlevnější cenou. 

Kolik stojí letenka z Prahy do Athén?

Zpáteční letenky do Athén koupíte levněji z okolních letišť a to z Katowic či Vídně od 980 Kč.  Z Prahy do Athén se pak letenky pohybují od 2 200 Kč a to pouze v akci. Levně se pak z Prahy můžete do Athén dostat s přestupem a to zpravidla v některém z italských měst.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Athén?

Nejlevnější letenky do Athén se dají sehnat na zimní měsíce, tedy od prosince do března a to i s krátkém intervalu před odletem. Pokud chcete letět během letních prázdnin nebo v sezóně od května do září, pak je vhodné kupovat letenky 3 - 4 měsíce před cestou.

Na jaké letiště se létá do Athén?

V Athénách je jedno mezinárodní letiště a to letiště Eleftherios Venizelo. Více informací o letišti, včetně dopravy do centra: Letiště v Athénách

ŘeckoŘecko
🍸 Noční život
🏛️ Architektura
👀 Památky

Stručně a jasně

Stát
Řecko
Letiště
1 letiště (ATH)
Časový posun
+1h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Athény.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 2h 11min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Eleftherios Venizelos International Airport se nachází 20 km od centra města Athény.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Athény od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Athény je letiště Eleftherios Venizelos International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Eleftherios Venizelos International Airport (ATH)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Athény je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Athény

K cestě do destinace Athény lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Athény ATH

 • Vlak

  Nádraží je vzdálené 10 minut od letiště. Jezdí zde vlak společnosti Greek Railways.


  ~ 40 min
  9 €
  Rezervace online
 • Metro

  Jezdí každých 20 minut.


  ~ 40 min
  10 €

Co vidět v Athénách

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 24 míst, co vidět v Athénách .

 • Akropolis
   

  Akropolis

  Akropolis je dominantou a symbolem Athén. Akropole byla ve starověku a pak i ve středověku díky své poloze pevností. Zbytky mohutného opevnění jsou vidět ještě dnes. Největší rozmach stavební činnosti na Akropoli spadá do doby největšího rozmachu Athénské moci – do doby Periklovy.

 • Chrám Dia Olympského
   

  Chrám Dia Olympského

  Chrám Dia Olympského je největší stavba antiky. Zříceninu velkého chrámu najdete v centru řecké metropole. Stavba chrámu započala v roce 520 př. n. l. a dokončena byla ve 2. stol. n. l., asi po 650 letech. Celkem má 104 sloupů, které jsou vysoké 17 m a mají průměr 2 m.

 • Lykavittos
   

  Lykavittos

  Lykavittos je nejvyšší vrchol v Athénách. Na vrcholek můžete dojít nebo se nechat vyvést lanovkou. Z hory je nádherný pohled na celé Athény a okolí.

 • Parthenón
   

  Parthenón

  Parthenón byl hlavním chrámem zasvěceným bohyni Athéně. Parthenon postavil kolem roku 430 před naším letopočtem řecký vůdce Perikles. Najdete ho na athénské Akropoli, jeho pozůstatky můžete spatřit i dnes.

 • Chrám Athény Niké
   

  Chrám Athény Niké

  Chrám bohyně Niké je půvabný malý chrám s iónskými sloupy z roku 425 před naším letopočtem. Kdysi zde stála socha bohyně, rozvazující si sandál, kterou najdete v místním muzeu. Místo mělo od pradávna strategický význam a sloužilo jako pozorovatelna a ochrana města před případným útokem, zejména od moře.

Počasí v Athénách

Počasí v Aténách je po většinu roku mírné a slunečné. Nejlepší doba pro návštěvu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a jen minimum srážek. Od prosince do února může být chladno a deštivo. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy teploty často dosahují více než 30 stupňům Celsia. Město zažívá v průměru 300 slunečných dní v roce. Atény jsou jedním z nejsušších měst v Evropě, takže se nemusíte obávat, že by vám déšť zkazil výlet.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Athény

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 38 hodinami
londyn
✨ Víkendovka
💣 1 093 Kč

Jarní víkendy v Londýně

Spojené království
Před 42 hodinami
výhled na město Podgorica
✈️ Zpátečka
😎 1 374 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz