Pohled na Athény

Prodloužený víkend v Athénách

Plánujete prodloužený víkend v Athénách? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Athénách

Nemáte moc dovolené? Zaleťte si na prodloužený víkend do Athén. Zpáteční letenky na prodloužené víkendy do Athén pořídíte nejlevněji z Vídně od 980 Kč, z Prahy pak od 2 800 Kč.
Evropa
ŘeckoŘecko
🍸 Noční život
🏛️ Architektura
👀 Památky
📜 Historie
🏺 Museum

Rychlý přehled

Stát
Řecko
Letiště
1 letiště (ATH)
Časový posun
+1h

Co vidět v Athénách

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 22 míst, co vidět v Athénách .

 • Akropolis
   

  Akropolis

  Akropolis je dominantou a symbolem Athén. Akropole byla ve starověku a pak i ve středověku díky své poloze pevností. Zbytky mohutného opevnění jsou vidět ještě dnes. Největší rozmach stavební činnosti na Akropoli spadá do doby největšího rozmachu Athénské moci – do doby Periklovy.

 • Chrám Dia Olympského
   

  Chrám Dia Olympského

  Chrám Dia Olympského je největší stavba antiky. Zříceninu velkého chrámu najdete v centru řecké metropole. Stavba chrámu započala v roce 520 př. n. l. a dokončena byla ve 2. stol. n. l., asi po 650 letech. Celkem má 104 sloupů, které jsou vysoké 17 m a mají průměr 2 m.

 • Lykavittos
   

  Lykavittos

  Lykavittos je nejvyšší vrchol v Athénách. Na vrcholek můžete dojít nebo se nechat vyvést lanovkou. Z hory je nádherný pohled na celé Athény a okolí.

 • Parthenón
   

  Parthenón

  Parthenón byl hlavním chrámem zasvěceným bohyni Athéně. Parthenon postavil kolem roku 430 před naším letopočtem řecký vůdce Perikles. Najdete ho na athénské Akropoli, jeho pozůstatky můžete spatřit i dnes.

 • Chrám Athény Niké
   

  Chrám Athény Niké

  Chrám bohyně Niké je půvabný malý chrám s iónskými sloupy z roku 425 před naším letopočtem. Kdysi zde stála socha bohyně, rozvazující si sandál, kterou najdete v místním muzeu. Místo mělo od pradávna strategický význam a sloužilo jako pozorovatelna a ochrana města před případným útokem, zejména od moře.

Počasí v Athénách

Počasí v Aténách je po většinu roku mírné a slunečné. Nejlepší doba pro návštěvu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a jen minimum srážek. Od prosince do února může být chladno a deštivo. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy teploty často dosahují více než 30 stupňům Celsia. Město zažívá v průměru 300 slunečných dní v roce. Atény jsou jedním z nejsušších měst v Evropě, takže se nemusíte obávat, že by vám déšť zkazil výlet.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Athény

K cestě do destinace Athény lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Athény ATH

 • Vlak

  Nádraží je vzdálené 10 minut od letiště. Jezdí zde vlak společnosti Greek Railways.


  ~ 40 min
  9 €
  Rezervace online
 • Metro

  Jezdí každých 20 minut.


  ~ 40 min
  10 €

Ubytování v Athénách

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz