ostrov paros

Paros průvodce

Co vidět v Parosu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Paros

Paros je okouzlující řecký ostrov, který svým návštěvníkům nabízí nádherné pláže, malebné vesničky a bohatou historii. Procházka po úzkých uličkách ostrovního hlavního města Parikia vás zavede do světa tradičních bílých domků ozdobených bougainvillea. Navštivte Ekatontapyliani, jednu z nejstarších křesťanských chrámů v Řecku, a pak se zchlaďte v třpytivých vodách Plaka nebo Golden Beach. Na Paros ostrově okoštujete autentickou řeckou atmosféru a vydejte se na nezapomenutelný zážitek.

Evropa
ŘeckoŘecko
🌊 Moře
🏛️ Architektura
🌲 Příroda

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 900 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Parosu

Paros
 

Paros

Ostrov Paros je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů, které stojí za návštěvu. Nachází se v Kykladách a nabízí nádherné pláže s tyrkysovým mořem a bílými domy v pozadí. Prozkoumejte malebná města a vesnice, ochutnejte místní speciality a užijte si slunce a moře. Paros je ideálním místem pro relaxaci a romantické dovolené s partnerem.

Paros Park
 

Paros Park

Paros Park je nádherný park na ostrově Paros, který nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na Egejské moře a okolní ostrovy. Park je plný květin, zeleně a historických památek. Zdejší pláže patří k nejkrásnějším na ostrově. V parku se také konají různé kulturní akce a festivaly, které přinášejí do této malebné oblasti ještě více života.

Holy Church of the Virgin Mary Ekatontapyliani
 

Holy Church of the Virgin Mary Ekatontapyliani

Navštivte nejstarší kostel na ostrově Paros, Svatý kostel Panny Marie Ekatontapyliani. Tento kostel je považován za jednu z nejvýznamnějších památek řeckého ostrova. Kostel byl postaven v 4. století a od té doby prošel mnoha rekonstrukcemi. Uvnitř kostela se nachází mnoho uměleckých děl, včetně nádherných fresk a ikon. Vstupné do kostela je zdarma.

Frankish Castle Paroikia
 

Frankish Castle Paroikia

Frankish Castle Paroikia je historická pevnost na ostrově Paros, která nabízí úchvatné výhledy na Egejské moře. Postavena byla v 13. století a sloužila jako obrana před nájezdy pirátů. Dnes zde můžete procházet po kamenných zdech a podívat se na středověkou architekturu. Pokud hledáte romantické místo pro procházku nebo krásné fotografie, Frankish Castle Paroikia je tou správnou volbou.

Paros Archaeological Museum
 

Paros Archaeological Museum

Archeologické muzeum na ostrově Paros přináší fascinující pohled do historie tohoto krásného řeckého ostrova. Muzeum obsahuje sbírku artefaktů a artefaktů z období minojské civilizace až po římskou éru. Prozkoumejte místní kulturu a historii tohoto úchvatného ostrova a užijte si nezapomenutelnou zkušenost.

Agioi Anargyroi Beach
 

Agioi Anargyroi Beach

Agioi Anargyroi Beach na ostrově Paros je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou pláž. Tato malá oblázková zátoka s tyrkysovými vodami nabízí úžasné výhledy na sousední ostrovy. K dispozici jsou také některé vodní aktivity, jako je potápění a šnorchlování. Užijte si relaxaci na pláži, kde se můžete odpočinout od shonu každodenního života.

Paros - stručný přehled

Letiště obsluhující Parosu

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz