Rhodos, pláž

27 míst, co vidět na Rhodosu

Tipy na nejlepších 27 míst, které musíš určitě navštívit v Rhodosu.

27 míst, co vidět na Rhodosu

Staré město Rhodos
 

Staré město Rhodos

Staré město Rhodos je impozantní město se nachází na stejnojmenném ostrově v Egejském moři a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Staré město je obklopeno impozantními středověkými hradbami s osmi hradbami a třemi hradbami, které byly vybudovány v průběhu 14. a 15. století k ochraně města před útoky z moře. Vstup na některé brány je zdoben věžemi a dalšími architektonickými prvky. Uvnitř hradeb návštěvníci najdou úzké kamenické uličky, náměstí lemovaná kavárnami, obchody s řemeslnými výrobky a historické památky. Palace of the Grand Master of the Knights of Rhodes, zvaný také Kastellania, je impozantní pevnost a bývalá rezidence velmistrů řádu johanitů, nyní sloužící jako muzeum.

Akropolis Kameiros
 

Akropolis Kameiros

Akropolis Kameiros je archeologická lokalita na západním pobřeží Rhodosu. Jedná se o starověké město z dob antiky, které vzkvétalo zejména v 5. a 6. století před naším letopočtem. Místo nabízí pohled na pozůstatky antického osídlení, které zahrnují terasy, domy, náměstí a další stavby. Kameiros bylo jedním z tří starověkých měst, která tvořila tzv. „triádu Rhodských měst“ společně s městy Ialyssos a Lindos. Tato místa byla postavena na strategických místech na ostrově a v době jejich prosperity byla bohatá a plná kulturního a obchodního dění. Návštěva Akropole Kameiros je výjimečným zážitkem, protože umožňuje návštěvníkům nahlédnout do života ve starověku a obdivovat architektonické a archeologické pozůstatky té doby.

Přístav Mandraki
 

Přístav Mandraki

Přístav Mandraki je historický přístav ve městě Rhodos, hlavním městě ostrova Rhodos v Egejském moři. Tento malebný přístav má bohatou historii a několik zajímavých architektonických prvků. Zejména přístav Mandraki je známý třemi větrnými mlýny, které jsou ikonickým symbolem Rhodosu. Tyto větrné mlýny byly postaveny ve 14. století a jsou považovány za jednu z charakteristických vizuálních atrakcí města. V minulosti měly praktický význam při mletí obilí. Na vchodu do přístavu stála dříve socha, známá jako "Kolos Rhodský". Kolos Rhodský byl jedním ze sedmi divů světa, představoval Hélia, boha slunce. Vstup do přístavu nyní střeží sochy jelenů. V přístavu Mandraki najdete mnoho malebných kaváren, restaurací a obchodů s památkami. Je to oblíbené místo pro procházky a odpočinek s výhledem na moře a přilehlé historické budovy. Přístav vytváří atmosféru, která kombinuje historii s moderním pohodlím, což z něj činí jedno z nejživějších míst ve městě.

Kallithea Termální lázně
 

Kallithea Termální lázně

Kallithea Termální lázně jsou známé termální lázeňské zařízení na východním pobřeží ostrova Rhodos v Řecku. Tato historická lokalita je oblíbená pro své léčivé prameny a nádhernou architekturu. Hlavní budova termálních lázní byla postavena v italském stylu ve 20. letech 20. století, kdy bylo Rhodos pod italskou nadvládou. Budova zdobená mozaikami, sochami a elegantní architekturou vytváří dojem luxusu a exotiky. Lázně byly navrženy tak, aby sloužily odpočinku, relaxaci a také léčbě některých onemocnění díky mineralizovaným pramenům. Termální vody Kallithea jsou známy svými blahodárnými účinky a teplotou vody, která se pohybuje kolem 18-29 °C. Lázně jsou obklopeny krásnými zahradami, terasami a malebnými plážemi, což tuto lokalitu dělá ideálním místem k relaxaci a obdivování krásného pobřeží.

Hrad Monolithos
 

Hrad Monolithos

Hrad Monolithos je malebný hrad, nacházející se na kopci poblíž stejnojmenné vesnice Monolithos. Tento historický hrad je jedním z nejcharakterističtějších středověkých pevností na ostrově. Hrad byl postaven na strategickém místě v 15. století johanitskými rytíři, kteří sloužili řádu svatého Jana. Měl chránit oblast před invazemi a útoky nepřátel. Monolithos byl zbudován na skalnatém vrcholu a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a Egejské moře. Charakteristickým prvkem hradu Monolithos je impozantní věž, která sloužila jako strážní věž a byla postavena z jednoho kamene.

Palác velmistrů
 

Palác velmistrů

Palác velmistrů, známý také jako Kastellania nebo Kastello, je významnou historickou budovou v městě Rhodos. Je to jedna z největších středověkých pevností v Evropě a představuje impozantní architektonický komplex. Palác byl původně postaven ve 14. století johanitskými rytíři, kteří sloužili řádu svatého Jana. Budova byla v průběhu let několikrát přestavěna a rozšířena, a to zejména během italské nadvlády v 20. století. Palác byl sídlem velmistra, vůdce rytířů, a sloužil také jako obranný komplex. Kastellania je postavena na kopci a nabízí nádherný výhled na město Rhodos a okolní krajinu. Palác je charakterizován středomořskou gotikou a byl postaven z kamene. Jeho vnitřní prostory zahrnují nádvoří, sály, kaple a další místnosti, které odrážejí bohatou historii ostrova a vliv různých kultur.

Prasonisi
 

Prasonisi

Prasonisi je malebný poloostrov na jihozápadě ostrova Rhodos. Charakteristickým rysem Prasonisi je to, že je spojen dvěma plážemi - jednou na východě a druhou na západě. Většinu roku je Prasonisi spojeno, ale během léta, zejména v období od června do září, je přílivová pláž východního pobřeží oddělena od západní pláže. Tato zvláštnost vytváří atmosféru, kde můžete stát na úzkém pásu písku, který odděluje dvě moře. Prasonisi je známé mezi surfaři a kiteboardisty. Na východní straně, kde moře je klidnější, se nachází ideální podmínky pro začátečníky. Na západní straně, kde vítr bývá silnější a moře vlnité, najdete skvělé podmínky pro pokročilé surfaře.

Epta Piges
 

Epta Piges

Epta Piges, což v překladu z řečtiny znamená "Sedm pramenů", je přírodní lokalita na ostrově Rhodos v Řecku. Tato malebná oblast je známá pro svou pitoreskní krajinu a přírodní krásy. Hlavním prvkem Epta Piges je právě sedm pramenů, které zde vyvěrají. Tyto prameny poskytují vodu, která vytváří potůček a malé jezírka v okolí. Přírodní prostředí je obklopeno stinnými lesy, což vytváří příjemnou atmosféru a ochlazuje vzduch v horkých letních měsících. Pro návštěvníky je k dispozici krásná procházka podél potůčku, kde si mohou užít přírodu a klidné prostředí. Místní fauna a flóra přispívají k příjemnému zážitku, a člověk se může setkat s různými druhy ptáků a rostlin.

Kritinia Castle
 

Hrad Kritinia

Hrad Kritinia je malebná zřícenina na Rhodu, která nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Vystoupejte na vrchol hradu a užijte si panoramatický výhled na moře a okolní ostrovy. Hrad byl postaven v 15. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes je oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí projít historickými zříceninami a užít si krásné výhledy na okolní krajinu.

Lindos Acropolis
 

Lindos Acropolis

Lindos Acropolis je nejvýznamnější historickou památkou na Rhodu. Nachází se na vrcholu kopce a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Tento akropol byl postaven v 4. století př. n. l. a je považován za jedno z nejkrásnějších řeckých archeologických nalezišť. Prozkoumejte ruiny chrámů a divadel a vydejte se na cestu do minulosti. Navštivte Lindos Acropolis a objevte krásy starověkého Řecka.

Butterflies Valley
 

Údolí motýlů

Údolí motýlů na Rhodu je jedinečným místem, kde můžete vidět tisíce motýlů v jejich přirozeném prostředí. Toto krásné údolí s vodopády a malými jezírky je ideálním místem pro romantickou procházku. Navštivte toto místo v období od června do září a uvidíte, jak se vám otevřou křídla nejkrásnějších motýlů, které kdy spatříte.

Church of the Virgin Mary Tsambika (Kyra Psili)
 

Kyra Psili

Kostel Panny Marie Tsambika, také známý jako Kyra Psili, se nachází na Rhodosu a je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších církevních památek na ostrově. Kostel je postaven na vrcholu kopce a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Interiér kostela je zdoben freskami a ikonami, které jsou důležitou součástí řeckého náboženského dědictví. Navštivte tento krásný kostel a objevte jeho historii a kulturu.

Filerimos Monastery
 

Filerimos Monastery

Filerimos Monastery je klášter na ostrově Rhodos, který nabízí nádherné výhledy na celé okolí. Klášter byl postaven v 15. století a nabízí návštěvníkům krásné architektonické prvky a historické artefakty. Procházka po klášterních zahradách a návštěva kaple je nezapomenutelným zážitkem. Pro milovníky historie a architektury je Filerimos Monastery nevynechatelnou zastávkou na Rhodu.

Rhodescape Park
 

Rhodescape Park

Rhodescape Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci na Rhodu. Tento park nabízí nádherné zelené prostranství, kde si můžete odpočinout. Park je plný krásných rostlin a květin, které vytváří nádhernou atmosféru. Pro ty, kteří hledají aktivnější zážitky, jsou k dispozici různé sportovní aktivity. Rhodescape Park je skvělou volbou pro rodiny s dětmi i pro páry, kteří chtějí strávit čas v příjemném prostředí.

Filerimos Cross
 

Kříž Filerimos

Kříž Filerimos je jednou z nejvýznamnějších památek na Rhodu. Nachází se v blízkosti města Ialyssos a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a moře. Tento kříž byl postaven v roce 1930 a je symbolem křesťanské víry a tradice. Navštivte tuto krásnou památku a prožijte nezapomenutelný zážitek z cestování na Rhodosu.

Farma of Rhodes | Petting Zoo
 

Farma of Rhodes | Petting Zoo

Navštivte Farma of Rhodes | Petting Zoo, kde se můžete setkat s mnoha zvířátky. Tato farma nabízí jedinečnou příležitost pro děti i dospělé, aby se seznámili s místními druhy a naučili se o nich více. Užijte si zábavu a vzdělání v jednom a vytvořte si nezapomenutelné zážitky na své cestě na Rhodos.

Rhodes Toy Museum Greece
 

Rhodes Toy Museum Greece

Rhodoské muzeum hraček je skvělým místem pro rodinnou zábavu. Najdete zde sbírku starých a nových hraček, které zaujmou jak děti, tak dospělé. Muzeum nabízí výhled na krásné okolí a je vhodné pro návštěvu v každém počasí. Vstupné je přijatelné a vstupenky lze zakoupit online.

Rodini Park
 

Rodini Park

Rodini Park je krásný park nacházející se poblíž města Rhodos na stejnojmenném ostrově v Řecku. Je to jeden z nejstarších parků na světě a vytváří oázu klidu a zeleně uprostřed rušného prostředí. Park Rodini má bohatou historii a také legendy. Traduje se, že zde měli své zahrady slavní římští císaři, včetně Julia Caesara. Kromě toho byl park využíván k pěstování léčivých bylin, což z něj činí místo s léčivou energií. V parku najdete také krásné zahrady, starověké stromy, pavilóny a cestičky, které vás provedou přírodou. Fauna a flóra parku jsou rozmanité, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody a relaxace.

Pláž Agathi
 

Pláž Agathi

Pláž Agathi (Agia Agatha) na Rhodosu je známá svým pískem, azurovým mořem a klidnou atmosférou. Pláž Agathi se nachází na východním pobřeží ostrova Rhodos, poblíž vesnice Charaki.Pláž má jemný písek a krásnou azurovou vodu. Je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově. Pláž je dobře vybavena, a to včetně slunečníků a lehátek, které jsou k dispozici k pronájmu. Existuje také několik restaurací a barů v okolí. Díky klidnému moři je pláž ideálním místem pro odpočinek a plavání. Je vhodná pro rodiny s dětmi. Pláž je snadno dostupná autem a je značená směrovkami. Existují také pravidelné autobusové spoje z hlavního města Rhodos.

Faliraki
 

Faliraki

Faliraki je populární letovisko a plážová oblast na severovýchodním pobřeží ostrova Rhodos v Řecku. Je známá svými písčitými plážemi, živým nočním životem a širokou škálou rekreačních aktivit. Faliraki má několik krásných pláží s jemným pískem a azurovým mořem. Některé z pláží jsou dobře vybavené s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Faliraki je známé pro své živé noční život s množstvím barů, klubů a diskoték, které jsou otevřeny do pozdních nočních hodin. Je zde také vodní park, který nabízí zábavu pro celou rodinu s tobogány, bazény a dalšími atrakcemi. V blízkosti Faliraki můžete navštívit historické památky, včetně starověké akropole v Lindos nebo hradu Monolithos.

 Pláž Fourni
 

Pláž Fourni

Pláž Fourni na Rhodosu vypadá jako malebné a klidné místo s krásným výhledem na moře. Fourni nabízí jemný písek a azurové moře, což jsou typické charakteristiky pláží na tomto krásném řeckém ostrově. Návštěvníci mohou ocenit klidné prostředí této pláže, která není tak komerčně vytížená jako některé známější pláže na Rhodosu.

Lardos
 

Lardos

Lardos je malá vesnice na východním pobřeží ostrova Rhodos v Řecku. Tato tradiční řecká osada je známá pro svou malebnou atmosféru, bílé domy s modrými okny a úzké uličky. V centru Lardosu najdete náměstí s tradičními taverenami, kavárnami a obchody, kde můžete ochutnat místní kuchyni a zakoupit suvenýry. Nedaleko Lardosu se také nachází několik písečných pláží, jako například pláž Glystra, které jsou vhodné pro odpočinek a sluneční koupání. Tato vesnice je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnější a autentický zážitek na Rhodosu.

Klášter Panagia Ypseni
 

Klášter Panagia Ypseni

Klášter Panagia Ypseni v Lardosu na Rhodosu je krásná historická lokalita. Bohatá historie a kulturní dědictví řeckých klášterů jsou často fascinující. Klášter Panagia Ypseni Lardos může nabídnout návštěvníkům klidné prostředí a historickou atmosféru. Vnitřní prostory kláštera často obsahují ikony, náboženské artefakty a další historické prvky.

Pláž Tsambika
 

Pláž Tsambika

Pláž Tsambika je jednou z populárních pláží na východním pobřeží ostrova Rhodos v Řecku. Tato pláž se těší reputaci pro svůj jemný písek, azurovou vodu a krásný výhled na moře. Tsambika má křišťálově čisté moře pozvolný vstup, což z ní činí vhodné místo pro rodiny s dětmi. Voda bývá většinou klidná a vhodná pro plavání. Na pláži lze vyzkoušet různé vodní aktivity, včetně šnorchlování a jízdy na banánu. Existují také možnosti pronájmu lehátek a slunečníků pro větší pohodlí.

Pláž Anthony Quinn a Ladiko
 

Pláž Anthony Quinn a Ladiko

Pláže Anthony Quinn a Ladiko jsou dvě malebné pláže nacházející se na východním pobřeží ostrova Rhodos v Řecku. Obě jsou známé svou krásnou krajinou a klidným prostředím. Tato pláž je pojmenována po slavné herecké ikoně Anthony Quinnovi, který zde natáčel několik filmů. Pláž je malá, tvořená oblázky a křišťálově čistým mořem. Pláž je obklopena skalnatými útesy a borovicovým lesem, což poskytuje krásné scenérie. Ladiko je malá oblázková pláž, která se nachází v krásné zátoce. Ladiko je oblíbená pro šnorchlování, díky čiré vodě a možnosti pozorování mořského života.

Pláž Afandou
 

Pláž Afandou

Afandou je oblíbená pláž na severovýchodním pobřeží ostrova Rhodos. Má nádherný písek, azurovou vodu a je obklopena malebným krajinným prostředím. Pláž Afandou patří k nejdelším plážím na ostrově Rhodos, což znamená, že návštěvníci mají k dispozici hodně prostoru pro odpočinek a volnočasové aktivity. Pláž je vybavena slunečníky a lehátky, které jsou k dispozici k pronájmu. Existují také některé taverny a kavárny v blízkosti, kde si můžete dopřát občerstvení.

Kolymbia
 

Kolymbia

Kolymbia, často známé také jako Kolympia nebo Kolympia, je turistická oblast na východním pobřeží ostrova Rhodos v Řecku. Tato oblast je oblíbená pro své malebné prostředí, písčité pláže a klidnou atmosféru. Kolymbia nabízí několik krásných písčitých pláží s azurovým mořem. Pláže jsou často dobře organizované s možností pronájmu slunečníků a lehátek. V oblasti jsou k dispozici různé hotely, resorty a apartmány, což dělá Kolymbii vhodným místem pro rodiny a ty, kteří hledají relaxaci.

Mapa

⭐ Vše (27)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Rhodos s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz