Bilbao

8 míst, co vidět v Bilbau

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Bilbau.

8 míst, co musíš vidět v Bilbau

 

Museo Guggenheim

Guggenheimovo muzeum je muzeum moderního umění navržené architektem Frankem Gehrym. Muzeum bylo slavnostně otevřeno 18. října 1997 bývalým španělským králem Juanem Carlosem I. Muzeum je postaveno na místě s výhledem na řeku Nervión. Sbírka pak obsahuje více než 200 děl od španělských a mezinárodních umělců. Budova muzea je považována za jeden z nejikoničtějších kusů architektury 20. století. Stejný architekt také navrhl Guggenheimovo muzeum v New Yorku a Walt Disney Concert Hall v Los Angeles. Muzeum patří Nadaci Solomona R. Guggenheima.

 

Casco Viejo

Casco Viejo, známá také jako Stará čtvrť, je historické centrum španělského Bilbaa. Je to pěší zóna s úzkými uličkami, malebnými obchody a spoustou barů, restaurací, která se nachází na levém břehu řeky Nervión. Architektura sahá od gotiky po baroko, se spoustou budov ve stylu Art Deco a Art Nouveau. Procházka po Casco Viejo je cestou do historie Bilbaa.

 

Funicular Artxanda

Lanovkou Artxanda se dostanete na vrchol hory Artxanda ve španělském Bilbau. Linka vede z centra města až na vrchol hory, odkud si užijete nádherný výhled na celé Bilbao a na nedaleké město Vitoria-Gasteiz. Lanovou dráhu provozuje městský dopravní podnik Euskotren a byla postavena v roce 1915. Trať má délku 830 metrů a stoupání až 35 %. V každém směru přepraví až 1200 cestujících za hodinu. Na vrcholu je řada restaurací a kaváren a také dětský koutek.

 

Mercado de la Ribera

Mercado de la Ribera je trh ve španělském Bilbau, který se nachází na břehu řeky Nervión a je jedním z největších trhů ve Španělsku. Trh je známý pro své čerstvé mořské plody a je to jeden z největších trhů v Bilbau. Trh je také domovem řady restaurací a kaváren, díky čemuž je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak turistů. Trh je otevřen každý den kromě neděle.

 

Puente de La Salve

Most Puente de La Salve se klene přes řeku Nervion a je jednou z nejfotografovanějších památek v celém Španělsku. Most byl postaven na konci 19. století a je jedním z nejstarších visutých mostů ve Španělsku. Most je postaven z oceli a je natřen na červenou barvu. Navrhl ho francouzský inženýr Gustave Eiffel. Most je pojmenován po Panně Marii, která je vyobrazena na mostě. Most nabízí úžasný výhled na řeku a na panorámata města.

 

Plaza Nueva

Plaza Nueva je hlavním náměstím v Bilbau a bylo vybudováno v 18. století v neoklasicistním stylu. Najdete tu budovu baskického parlamentu a Palacio de Justicia. Nachází se tu také baskické muzeum, které ukrývá sbírku baskického umění a historie. Uprostřed náměstí je pak socha krále Karla III. Na náměstí Plaza Nueva se v restauracích a barech rádi setkávají místní.

 

Basilica de Begoña

Bazilika Begoña je jednou z nejvýznamnějších církevních staveb v Bilbau. Nachází se na vrcholu kopce, odkud je krásný výhled na město. Bazilika je hlavním poutním místem pro katolíky a je domovem svatyně Panny Marie z Begoñy, patronky Bilbaa. Bazilika je velký barokní kostel s půdorysem latinského kříže. Průčelí kostela je zdobeno sochami světců a andělů. Interiér baziliky je bohatě zdobený, s mramorovými podlahami, stěnami a sloupy.

 

Museo Marítimo Ría de Bilbao

Museo Marítimo Ría de Bilbao je námořní muzeum ve španělském Bilbau. Muzeum se nachází na břehu řeky Nervión, v přístavní části města. Bylo slavnostně otevřeno v roce 1992 a je věnováno námořní historii Baskicka. Muzeum má velkou sbírku modelů lodí, obrazů, fotografií a dokumentů. Součástí muzea je také knihovna a archiv. Vstupné činí 4 eura.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz