Bilbao centrum

Průvodce Bilbaem

Co vidět v Bilbau. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bilbao

Bilbao je největší město v Baskicku (autonomním společenství v severním Španělsku). Naleznete zde Guggenheimovo muzeum, největší atrakci Bilbaa, které bylo dostaveno v roce 1997. Nevynechejte ani staré město – Casco Viejo, katedrálu sv. Jakuba a Plaza Nueva, kde můžete ochutnat některé z nejlepších pintxos – tapas ve městě. Zavítat můžete také na trh Ribera, kde najdete čerstvé ryby a zeleninu. Hromadnou dopravou se pak můžete dostat i na pláž Playa Arrietara za městem.

ŠpanělskoŠpanělsko
🌊 Moře
🍸 Noční život
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 200 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 440 Kč / lůžko

Co vidět v Bilbau

Museo Guggenheim
 

Museo Guggenheim

Guggenheimovo muzeum je muzeum moderního umění navržené architektem Frankem Gehrym. Muzeum bylo slavnostně otevřeno 18. října 1997 bývalým španělským králem Juanem Carlosem I. Muzeum je postaveno na místě s výhledem na řeku Nervión. Sbírka pak obsahuje více než 200 děl od španělských a mezinárodních umělců. Budova muzea je považována za jeden z nejikoničtějších kusů architektury 20. století. Stejný architekt také navrhl Guggenheimovo muzeum v New Yorku a Walt Disney Concert Hall v Los Angeles. Muzeum patří Nadaci Solomona R. Guggenheima.

Casco Viejo
 

Casco Viejo

Casco Viejo, známá také jako Stará čtvrť, je historické centrum španělského Bilbaa. Je to pěší zóna s úzkými uličkami, malebnými obchody a spoustou barů, restaurací, která se nachází na levém břehu řeky Nervión. Architektura sahá od gotiky po baroko, se spoustou budov ve stylu Art Deco a Art Nouveau. Procházka po Casco Viejo je cestou do historie Bilbaa.

Funicular Artxanda
 

Funicular Artxanda

Lanovkou Artxanda se dostanete na vrchol hory Artxanda ve španělském Bilbau. Linka vede z centra města až na vrchol hory, odkud si užijete nádherný výhled na celé Bilbao a na nedaleké město Vitoria-Gasteiz. Lanovou dráhu provozuje městský dopravní podnik Euskotren a byla postavena v roce 1915. Trať má délku 830 metrů a stoupání až 35 %. V každém směru přepraví až 1200 cestujících za hodinu. Na vrcholu je řada restaurací a kaváren a také dětský koutek.

Mercado de la Ribera
 

Mercado de la Ribera

Mercado de la Ribera je trh ve španělském Bilbau, který se nachází na břehu řeky Nervión a je jedním z největších trhů ve Španělsku. Trh je známý pro své čerstvé mořské plody a je to jeden z největších trhů v Bilbau. Trh je také domovem řady restaurací a kaváren, díky čemuž je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak turistů. Trh je otevřen každý den kromě neděle.

Puente de La Salve
 

Puente de La Salve

Most Puente de La Salve se klene přes řeku Nervion a je jednou z nejfotografovanějších památek v celém Španělsku. Most byl postaven na konci 19. století a je jedním z nejstarších visutých mostů ve Španělsku. Most je postaven z oceli a je natřen na červenou barvu. Navrhl ho francouzský inženýr Gustave Eiffel. Most je pojmenován po Panně Marii, která je vyobrazena na mostě. Most nabízí úžasný výhled na řeku a na panorámata města.

Plaza Nueva
 

Plaza Nueva

Plaza Nueva je hlavním náměstím v Bilbau a bylo vybudováno v 18. století v neoklasicistním stylu. Najdete tu budovu baskického parlamentu a Palacio de Justicia. Nachází se tu také baskické muzeum, které ukrývá sbírku baskického umění a historie. Uprostřed náměstí je pak socha krále Karla III. Na náměstí Plaza Nueva se v restauracích a barech rádi setkávají místní.

Bilbao - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1520 km
Nejbližší letiště BIO
4 km od centra
Přímý let
~ 2h 10min
Španělsko Španělsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
BIO
Bilbao centrum
Bilbao centrumMuseo GuggenheimCasco ViejoFunicular ArtxandaMercado de la RiberaPuente de La SalvePlaza NuevaBasilica de BegoñaMuseo Marítimo Ría de BilbaoZubizuri e Isozaki Atea (Bilbao)Azkuna CentreMuseum of Fine Arts of BilbaoDoña Casilda Park

Počasí jaro

Březen
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 21 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 14 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 16 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 16 °C

Počasí podzim

Září
Max: 24 °C
Min: 15 °C
Říjen
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Leden
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Únor
Max: 14 °C
Min: 6 °C
Proč navštívit?
🌊 Moře
🍸 Noční život
👀 Památky

Letiště obsluhující Bilbaa

Letiště poblíž Bilbaa

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Pisa
✨ Víkendovka
🚀 958 Kč
Hurghada
🌴 Dovolená
😎 9 965 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
lisabon
milan
🤘 Multi-city
😍 2 425 Kč
rim-pohled
✨ Víkendovka
🎉 1 335 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🎉 1 583 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz