Bilbao centrum

Letenky do Bilbaa

Hledáte levné letenky do Bilbaa? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Bilbao

Zaleťte si do španělského Bilbaa, třeba jen na víkend. Zpáteční letenky do Bilbaa pořídíte nejlevněji s přestupem z Prahy to od 1 900 Kč. Do Bilbaa se dostanete pouze s přestupem a to na křídlech letecké společnosti Vueling. Použijte vyhledávač letenek, který je flexibilní a najděte tak nejlevnější možnou letenku do Bilbaa.

Optimální doba na zakoupení letenky do Bilbaa v hlavní sezóně je cca 180 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Bilbaa lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od května do listopadu.

Evropa
ŠpanělskoŠpanělsko
🌊 Moře
🍸 Noční život
👀 Památky

Stručně a jasně

Stát
Španělsko
Letiště
1 letiště (BIO)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Bilbao.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 2h 11min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Bilbao Airport se nachází 5 km od centra města Bilbao.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Bilbao od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Bilbao je letiště Bilbao Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Bilbao Airport (BIO)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Bilbao je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Bilbao

K cestě do destinace Bilbao lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Bilbao BIO

 • Taxi

  Využijte aplikaci Uber nebo Free Now (mytaxi).


  ~ 25 min
  20 €
  Rezervace online
 • Bus (A3247)

  Do centra se dostanete se společností Bizkaibus, koneční je na hlavním autobusovém nádraží.


  ~ 40 min
  3 €
  Rezervace online

Co vidět v Bilbau

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 21 míst, co vidět v Bilbau .

 • Museo Guggenheim
   

  Museo Guggenheim

  Guggenheimovo muzeum je muzeum moderního umění navržené architektem Frankem Gehrym. Muzeum bylo slavnostně otevřeno 18. října 1997 bývalým španělským králem Juanem Carlosem I. Muzeum je postaveno na místě s výhledem na řeku Nervión. Sbírka pak obsahuje více než 200 děl od španělských a mezinárodních umělců. Budova muzea je považována za jeden z nejikoničtějších kusů architektury 20. století. Stejný architekt také navrhl Guggenheimovo muzeum v New Yorku a Walt Disney Concert Hall v Los Angeles. Muzeum patří Nadaci Solomona R. Guggenheima.

 • Casco Viejo
   

  Casco Viejo

  Casco Viejo, známá také jako Stará čtvrť, je historické centrum španělského Bilbaa. Je to pěší zóna s úzkými uličkami, malebnými obchody a spoustou barů, restaurací, která se nachází na levém břehu řeky Nervión. Architektura sahá od gotiky po baroko, se spoustou budov ve stylu Art Deco a Art Nouveau. Procházka po Casco Viejo je cestou do historie Bilbaa.

 • Funicular Artxanda
   

  Funicular Artxanda

  Lanovkou Artxanda se dostanete na vrchol hory Artxanda ve španělském Bilbau. Linka vede z centra města až na vrchol hory, odkud si užijete nádherný výhled na celé Bilbao a na nedaleké město Vitoria-Gasteiz. Lanovou dráhu provozuje městský dopravní podnik Euskotren a byla postavena v roce 1915. Trať má délku 830 metrů a stoupání až 35 %. V každém směru přepraví až 1200 cestujících za hodinu. Na vrcholu je řada restaurací a kaváren a také dětský koutek.

 • Mercado de la Ribera
   

  Mercado de la Ribera

  Mercado de la Ribera je trh ve španělském Bilbau, který se nachází na břehu řeky Nervión a je jedním z největších trhů ve Španělsku. Trh je známý pro své čerstvé mořské plody a je to jeden z největších trhů v Bilbau. Trh je také domovem řady restaurací a kaváren, díky čemuž je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak turistů. Trh je otevřen každý den kromě neděle.

 • Puente de La Salve
   

  Puente de La Salve

  Most Puente de La Salve se klene přes řeku Nervion a je jednou z nejfotografovanějších památek v celém Španělsku. Most byl postaven na konci 19. století a je jedním z nejstarších visutých mostů ve Španělsku. Most je postaven z oceli a je natřen na červenou barvu. Navrhl ho francouzský inženýr Gustave Eiffel. Most je pojmenován po Panně Marii, která je vyobrazena na mostě. Most nabízí úžasný výhled na řeku a na panorámata města.

Počasí v Bilbau

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Bilbao

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz