Pau

Pau průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Pau

Pau je malebné město na jihozápadě Francie, které nabízí nádherný výhled na Pyreneje. Procházejte se malebnými uličkami a navštivte zámecký park s impozantním zámkem Château de Pau, kde se narodil král Jindřich IV. Odpočiňte si na promenádě Boulevard des Pyrénées s nezapomenutelným výhledem na horský masiv. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je foie gras nebo sýr Ossau-Iraty. Pau je také skvělým výchozím bodem pro objevování krás okolního regionu, jako jsou vinice Jurançon nebo malebné horské vesničky.

Evropa
FrancieFrancie

Co vidět

Château de Pau
 

Château de Pau

Château de Pau je nádherný hrad v jihozápadní Francii, který se nachází v historickém městě Pau. Tento hrad sloužil jako královské sídlo v minulosti a dnes je otevřen pro veřejnost k prohlídce. Uvnitř hradu se nachází mnoho historických artefaktů a uměleckých děl, které připomínají bohatou historii tohoto místa. Navštivte tento krásný hrad a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Musee des Beaux Arts
 

Musee des Beaux Arts

Muzeum krásných umění v Pau nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si sbírky uměleckých děl od středověku až po moderní umění. Navštivte toto muzeum a objevte umělecké klenoty a historické artefakty, které odrážejí bohatou kulturu a historii Pau a celého regionu. Vstupné je přijatelné a výstavy jsou vždy velmi zajímavé a informativní.

Musée Bernadotte
 

Musée Bernadotte

Navštivte Musée Bernadotte v Pau a objevte fascinující příběh francouzského maršála Jeana-Baptista Bernadotta, který se stal králem Švédska a Norska. Muzeum obsahuje unikátní sbírku artefaktů a dokumentů, které přibližují jeho život a kariéru. Vstupné je přijatelné a určitě stojí za to. Nezapomeňte si koupit suvenýr v muzejním obchodě.

Acrobranches de la Foret des Vert Tiges
 

Acrobranches de la Foret des Vert Tiges

Acrobranches de la Foret des Vert Tiges v Pau je skvělou aktivitou pro celou rodinu. V této lesní oblasti se můžete vydat na adrenalinovou cestu plnou lanových mostů, lanových překážek a ziplinů. Zdejší výhledy na okolní krajinu jsou nádherné a zážitek z této zábavy vám zůstane v paměti navždy. Vstupenky si můžete zakoupit online předem, aby jste si zajistili své místo na této populární atrakci.

Mediatheque Andre Labarrere
 

Mediatheque Andre Labarrere

Mediatheque Andre Labarrere je moderní knihovna v centru města Pau. Tento kulturní středisko nabízí široký výběr knih, filmů a hudebních nahrávek. Pro návštěvníky jsou k dispozici i počítače s připojením na internet. Navštivte tuto knihovnu a prožijte si relaxační odpoledne v klidném prostředí, kde se můžete nechat inspirovat novými příběhy a zážitky.

Eglise Saint-Jacques
 

Eglise Saint-Jacques

Eglise Saint-Jacques je krásný kostel v historickém centru města Pau. Jeho elegantní architektura a bohatá výzdoba vás okouzlí. Kostel byl postaven v 19. století a je jednou z nejvýznamnějších sakrálních památek v regionu. Navštivte tento nádherný kostel a prožijte nezapomenutelný zážitek v srdci Pyrenejí.

Pau - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1353 km
Nejbližší letiště PUF
10 km od centra
Přímý let
~ 1h 57min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
PUF
Pau
PauChâteau de PauMusee des Beaux ArtsMusée BernadotteAcrobranches de la Foret des Vert TigesMediatheque Andre LabarrereEglise Saint-JacquesCueillete de l'AragnonLescar CathedralMusee des ParachutistesFuniculaire de Pau

Počasí jaro

Březen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Květen
Max: 20 °C
Min: 10 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 15 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 15 °C

Počasí podzim

Září
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Listopad
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 12 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Únor
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Rijeka - Kapucinska Crkva in Rijeka, view from the autobus station. Rijeka, Croatia. 2008 year.
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 089 Kč
hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz