Pau

Pau - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 10 míst, které musíš určitě navštívit v Pau.

Pau - co musíš vidět

Château de Pau
 

Château de Pau

Château de Pau je nádherný hrad v jihozápadní Francii, který se nachází v historickém městě Pau. Tento hrad sloužil jako královské sídlo v minulosti a dnes je otevřen pro veřejnost k prohlídce. Uvnitř hradu se nachází mnoho historických artefaktů a uměleckých děl, které připomínají bohatou historii tohoto místa. Navštivte tento krásný hrad a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Musee des Beaux Arts
 

Musee des Beaux Arts

Muzeum krásných umění v Pau nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si sbírky uměleckých děl od středověku až po moderní umění. Navštivte toto muzeum a objevte umělecké klenoty a historické artefakty, které odrážejí bohatou kulturu a historii Pau a celého regionu. Vstupné je přijatelné a výstavy jsou vždy velmi zajímavé a informativní.

Musée Bernadotte
 

Musée Bernadotte

Navštivte Musée Bernadotte v Pau a objevte fascinující příběh francouzského maršála Jeana-Baptista Bernadotta, který se stal králem Švédska a Norska. Muzeum obsahuje unikátní sbírku artefaktů a dokumentů, které přibližují jeho život a kariéru. Vstupné je přijatelné a určitě stojí za to. Nezapomeňte si koupit suvenýr v muzejním obchodě.

Acrobranches de la Foret des Vert Tiges
 

Acrobranches de la Foret des Vert Tiges

Acrobranches de la Foret des Vert Tiges v Pau je skvělou aktivitou pro celou rodinu. V této lesní oblasti se můžete vydat na adrenalinovou cestu plnou lanových mostů, lanových překážek a ziplinů. Zdejší výhledy na okolní krajinu jsou nádherné a zážitek z této zábavy vám zůstane v paměti navždy. Vstupenky si můžete zakoupit online předem, aby jste si zajistili své místo na této populární atrakci.

Mediatheque Andre Labarrere
 

Mediatheque Andre Labarrere

Mediatheque Andre Labarrere je moderní knihovna v centru města Pau. Tento kulturní středisko nabízí široký výběr knih, filmů a hudebních nahrávek. Pro návštěvníky jsou k dispozici i počítače s připojením na internet. Navštivte tuto knihovnu a prožijte si relaxační odpoledne v klidném prostředí, kde se můžete nechat inspirovat novými příběhy a zážitky.

Eglise Saint-Jacques
 

Eglise Saint-Jacques

Eglise Saint-Jacques je krásný kostel v historickém centru města Pau. Jeho elegantní architektura a bohatá výzdoba vás okouzlí. Kostel byl postaven v 19. století a je jednou z nejvýznamnějších sakrálních památek v regionu. Navštivte tento nádherný kostel a prožijte nezapomenutelný zážitek v srdci Pyrenejí.

Cueillete de l'Aragnon
 

Cueillete de l'Aragnon

Navštivte Cueillete de l'Aragnon, kde si můžete užít sezónní sběr ovoce a zeleniny. Tento malý ráj leží v blízkosti města Pau a nabízí návštěvníkům možnost si vychutnat čerstvě sklizené plody. Zážitek ještě umocní krásné okolí a klidná atmosféra, kterou zde najdete. Určitě stojí za návštěvu!

Lescar Cathedral
 

Lescar Cathedral

Katedrála v Lescaru je jednou z nejstarších katedrál v jihozápadní Francii. Její vznik se datuje do 11. století a je postavena v románském stylu. Katedrála je bohatě zdobena sochami a reliéfy. Uvnitř najdete mnoho uměleckých děl a nádherné vitráže. Navštivte tuto historickou památku a prožijte atmosféru minulých staletí.

Musee des Parachutistes
 

Musee des Parachutistes

Muzeum věnované historii francouzských výsadkářů, kteří významně přispěli k osvobození Francie během druhé světové války. Expozice obsahuje autentické uniformy, výzbroj a dokumenty. Návštěvníci mohou vidět také skoky padákem a další ukázky výsadkových technik. Pro milovníky historie a vojenského umění je to nezapomenutelný zážitek.

Funiculaire de Pau
 

Funiculaire de Pau

Funiculaire de Pau je krátká, ale nádherná jízda na vrchol hory, s výhledem na celé město. Je to jedna z nejstarších atrakcí v Paříži a zároveň jedna z nejlevnějších. Cesta trvá asi 3 minuty, ale stojí to za to kvůli nádhernému výhledu z vrcholu. Navštivte Funiculaire de Pau a užijte si jedinečný zážitek!

Mapa

⭐ Vše (10)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Pau s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz