Město Agen Francie

Agen průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Agen

Agen, malebné město v jihozápadní Francii, je ideální destinací pro milovníky historie, kultury a gastronomie. Procházejte se po úzkých uličkách Starého Města s nádhernými budovami a jeho hlavním centrálním náměstím. Navštivte impozantní katedrálu Saint-Caprais a prožijte relaxační okamžiky na břehu kanálu Le Canal des Deux-Mers. Nezapomeňte ochutnat proslulou švestkovou specialitu - Pruneau d'Agen a vychutnejte si vůně a chutě místní kuchyně v útulných restauracích.

Evropa
FrancieFrancie

Co vidět

Agen Cathedral
 

Agen Cathedral

Katedrála v Agen patří mezi nejvýznamnější památky města. Stavba pochází z 11. století a je příkladem gotické architektury. Uvnitř katedrály se nachází mnoho uměleckých děl, jako např. vitráže a sochy. Pro milovníky historie a architektury je návštěva této katedrály nezapomenutelným zážitkem. Navštivte Agen a nechte se okouzlit tímto historickým klenotem.

Villascopia
 

Villascopia

Villascopia je nejlepší místo pro milovníky historie. Tento archeologický park se nachází v Agen a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat antickou římskou civilizaci. Procházejte se po ruinách a poznejte historii této oblasti. Vstupné je velmi příznivé a celá rodina si zde užije celodenní zábavu. Navštivte Villascopii a prožijte nezapomenutelný zážitek v historickém prostředí.

Walibi Sud-Ouest
 

Walibi Sud-Ouest

Walibi Sud-Ouest je skvělou volbou pro rodinný výlet plný zábavy a adrenalinu. Tento park nabízí širokou škálu atrakcí, včetně horských drah, vodních atrakcí a zábavných her. Pro ty, kteří se chtějí uklidnit, jsou k dispozici klidné zóny a restaurace. Navštivte Walibi Sud-Ouest a užijte si nezapomenutelný den plný zábavy!

Musee des Beaux-Arts d'Agen
 

Musee des Beaux-Arts d'Agen

Musee des Beaux-Arts d'Agen je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města Agen a nabízí návštěvníkům širokou škálu uměleckých děl, včetně obrazů, soch a dalších artefaktů. Vstupné do muzea je velmi přijatelné a návštěva určitě stojí za to. Nechte se unést krásou umění v tomto úžasném muzeu v Agen.

Eglise Saint Hilaire
 

Eglise Saint Hilaire

Eglise Saint Hilaire je krásný kostel v historickém centru města Agen. Tento kostel je ukázkou nádherné gotické architektury a nabízí výjimečný pohled na město. Interiér je plný historických artefaktů a uměleckých děl, které stojí za prohlídku. Navštivte Eglise Saint Hilaire a prozkoumejte historii tohoto krásného města v jihozápadní Francii.

Agen Garonne Passeligne-Pélissier Natural Park
 

Agen Garonne Passeligne-Pélissier Natural Park

Agen Garonne Passeligne-Pélissier Natural Park je ideálním místem pro milovníky přírody. Tento park nabízí úchvatné výhledy na řeku Garonne a rozsáhlé zelené plochy. Můžete se projít po krásných cestách, projet na kole nebo si užít piknik s rodinou a přáteli. V parku se také konají různé akce, jako jsou koncerty a festivaly. Užijte si klid a krásu tohoto přírodního ráje v srdci Agen.

Agen - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1228 km
Nejbližší letiště AGF
3 km od centra
Přímý let
~ 1h 48min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
AGF
Město Agen Francie
Město Agen FrancieAgen CathedralVillascopiaWalibi Sud-OuestMusee des Beaux-Arts d'AgenEglise Saint HilaireAgen Garonne Passeligne-Pélissier Natural ParkHappy Forest Parc accrobranche et parc animalierAgen aqueductLes Montreurs d'ImagesThéâtre Municipal Ducourneau

Počasí jaro

Březen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 7 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 13 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Srpen
Max: 28 °C
Min: 15 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 13 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Únor
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz