Bordeaux

Bordeaux průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bordeaux

Bordeaux je přístavní město na jihozápadě Francie, kde se řeka Garonna vlévá do Atlantského oceánu. Živé obchodní a univerzitní město je plné historie a je taktéž hlavním městem regionu Nová Akvitánie. Město je také kulturním centrem s mnoha muzei, divadly a historickými památkami. Oblast Bordeaux je jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě, produkující jedny z nejlepších červených vín na světě.

FrancieFrancie
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 200 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 450 Kč / lůžko

Co vidět

Cité du Vin
 

Cité du Vin

Cité du Vin je muzeum vína, které bylo otevřeno v roce 2016 a věnuje se historii, umění a kultuře vína na celém světě. Muzeum nabízí interaktivní exponáty, multimediální displeje a ochutnávky vín, které návštěvníkům umožňují ponořit se do světa vína. Kromě svých expozic má Cité du Vin také panoramatickou terasu s výhledem na město Bordeaux, vinnou knihovnu, restauraci, která nabízí kuchyni vhodnou k vínu a obchod s vínem. Cité du Vin je povinnou zastávkou pro milovníky vína a každého, kdo se chce dozvědět více o bohaté historii vína.

Katedrála Saint-André
 

Katedrála Saint-André

Katedrála svatého Ondřeje, je římskokatolická katedrála nacházející se v Bordeaux ve Francii. Byla postavena mezi 12. a 16. stoletím v gotickém architektonickém stylu a je považována za jeden z nejlepších příkladů středověké architektury ve Francii. Katedrála má působivá vitrážová okna, složité řezbářské práce a velké varhany s více než 4000 píšťalami. Známá je také svou ikonickou zvonicí, ze které se otevírá úžasný výhled na město. Katedrála svatého Ondřeje je oblíbenou turistickou destinací a symbolem bohatého kulturního dědictví Bordeaux.

Porte Cailhau
 

Porte Cailhau

Porte Cailhau je historická městská brána v Bordeaux ve Francii. Byla postavena na počátku 15. století jako vítězný oblouk na památku vítězství krále Karla VII. ve stoleté válce. Porte Cailhau je pozoruhodná svým okázalým gotickým stylem. Bránu zdobí erby krále Karla VII. a města Bordeaux. Porte Cailhau je jen jednou z mnoha historických památek v Bordeaux, městě známém svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Ať už jste milovníkem historie nebo prostě oceníte krásnou architekturu, Porte Cailhau je v Bordeaux destinací, kterou musíte vidět.

Place de la Bourse
 

Place de la Bourse

Place de la Bourse je centrální náměstí v srdci Bordeaux ve Francii. Je to jedna z nejikoničtějších dominant města a oblíbená destinace jak pro turisty, tak pro místní obyvatele. Náměstí bylo navrženo na konci 17. století architektem Victorem Louisem a původně bylo známé jako Královské náměstí.

Musée d'Aquitaine
 

Musée d'Aquitaine

Musée d'Aquitaine je muzeum v Bordeaux ve Francii, které představuje historii, kulturu a dědictví regionu Akvitánie. Muzeum bylo založeno v roce 1824 a je jedním z nejstarších muzeí ve Francii. Exponáty v Musée d'Aquitaine pokrývají širokou škálu témat, včetně archeologie, etnografie a přírodní historie. Návštěvníci se mohou seznámit s historií regionu Akvitánie od pravěku až po současnost, stejně jako s jeho rozmanitými kulturami, tradicemi a způsobem života. Jedním z vrcholů muzea je jeho sbírka římských artefaktů, včetně mozaik a soch, které poskytují pohled na římskou přítomnost v regionu Akvitánie. Muzeum má také velkou sbírku středověkého a renesančního umění, stejně jako předměty a artefakty související s historií Bordeaux a obchodu s vínem.

La Grosse Cloche
 

La Grosse Cloche

La Grosse Cloche je historická zvonice ve francouzském Bordeaux. Je to jedna z nejznámějších památek města a po staletí sloužila jako důležitý symbol historie a dědictví Bordeaux. Věž pochází ze 13. století a původně byla součástí městského opevnění. Později byl využíván jako vězení a poté jako požární strážní věž. Dnes La Grosse Cloche slouží jako muzeum a kulturní centrum, které představuje historii a dědictví Bordeaux. Jedním z nejpozoruhodnějších rysů La Grosse Cloche je jeho velký zvon, který váží přes 6000 liber a je jedním z největších zvonů ve Francii. Zvon sloužil k signalizaci začátku a konce dne a také k oznamování důležitých událostí a mimořádných událostí.

Bordeaux - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1268 km
Nejbližší letiště BOD
10 km od centra
Přímý let
~ 1h 51min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
BOD
Bordeaux
BordeauxCité du VinKatedrála Saint-AndréPorte CailhauPlace de la BourseMusée d'AquitaineLa Grosse ClocheGrande roue (Ferris wheel) de la Foire aux Plaisirs, Place des Quinconces, Bordeaux, FranceJardin PublicBordeauxFrance, Paris, Galliera museumBasilique Saint-MichelParc Bordelais

Počasí jaro

Březen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 21 °C
Min: 10 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 24 °C
Min: 12 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Listopad
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Únor
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Proč navštívit?
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 096 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
👍 1 405 Kč
Záhřeb
⏰ Last minute
😍 759 Kč

LM letenky do Záhřebu

Chorvatsko
Před 28 hodinami
Funchal
🌴 Dovolená
👍 10 090 Kč
Rhodos
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Puerto del Rosario
Sevilla
🤘 Multi-city
👍 2 381 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz