Bordeaux

Prodloužený víkend Bordeaux

Plánujete prodloužený víkend do destinace Bordeaux? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Bordeaux

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Bordeaux na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Cité du Vin, Katedrála Saint-André, Porte Cailhau a mnoho dalších. Bordeaux se nachází ve Francii přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Bordeaux je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FrancieFrancie
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Francie
Letiště
1 letiště (BOD)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Bordeaux - 22 míst co vidět .

 • Cité du Vin
   

  Cité du Vin

  Cité du Vin je muzeum vína, které bylo otevřeno v roce 2016 a věnuje se historii, umění a kultuře vína na celém světě. Muzeum nabízí interaktivní exponáty, multimediální displeje a ochutnávky vín, které návštěvníkům umožňují ponořit se do světa vína. Kromě svých expozic má Cité du Vin také panoramatickou terasu s výhledem na město Bordeaux, vinnou knihovnu, restauraci, která nabízí kuchyni vhodnou k vínu a obchod s vínem. Cité du Vin je povinnou zastávkou pro milovníky vína a každého, kdo se chce dozvědět více o bohaté historii vína.

 • Katedrála Saint-André
   

  Katedrála Saint-André

  Katedrála svatého Ondřeje, je římskokatolická katedrála nacházející se v Bordeaux ve Francii. Byla postavena mezi 12. a 16. stoletím v gotickém architektonickém stylu a je považována za jeden z nejlepších příkladů středověké architektury ve Francii. Katedrála má působivá vitrážová okna, složité řezbářské práce a velké varhany s více než 4000 píšťalami. Známá je také svou ikonickou zvonicí, ze které se otevírá úžasný výhled na město. Katedrála svatého Ondřeje je oblíbenou turistickou destinací a symbolem bohatého kulturního dědictví Bordeaux.

 • bordeaux-brana
   

  Porte Cailhau

  Porte Cailhau je historická městská brána v Bordeaux ve Francii. Byla postavena na počátku 15. století jako vítězný oblouk na památku vítězství krále Karla VII. ve stoleté válce. Porte Cailhau je pozoruhodná svým okázalým gotickým stylem. Bránu zdobí erby krále Karla VII. a města Bordeaux. Porte Cailhau je jen jednou z mnoha historických památek v Bordeaux, městě známém svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Ať už jste milovníkem historie nebo prostě oceníte krásnou architekturu, Porte Cailhau je v Bordeaux destinací, kterou musíte vidět.

 • Place de la Bourse
   

  Place de la Bourse

  Place de la Bourse je centrální náměstí v srdci Bordeaux ve Francii. Je to jedna z nejikoničtějších dominant města a oblíbená destinace jak pro turisty, tak pro místní obyvatele. Náměstí bylo navrženo na konci 17. století architektem Victorem Louisem a původně bylo známé jako Královské náměstí.

 • Musée d'Aquitaine
   

  Musée d'Aquitaine

  Musée d'Aquitaine je muzeum v Bordeaux ve Francii, které představuje historii, kulturu a dědictví regionu Akvitánie. Muzeum bylo založeno v roce 1824 a je jedním z nejstarších muzeí ve Francii. Exponáty v Musée d'Aquitaine pokrývají širokou škálu témat, včetně archeologie, etnografie a přírodní historie. Návštěvníci se mohou seznámit s historií regionu Akvitánie od pravěku až po současnost, stejně jako s jeho rozmanitými kulturami, tradicemi a způsobem života. Jedním z vrcholů muzea je jeho sbírka římských artefaktů, včetně mozaik a soch, které poskytují pohled na římskou přítomnost v regionu Akvitánie. Muzeum má také velkou sbírku středověkého a renesančního umění, stejně jako předměty a artefakty související s historií Bordeaux a obchodu s vínem.

Počasí Bordeaux

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bordeaux

K cestě do destinace Bordeaux lze využít 1 letiště.

Bordeaux - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz