Limoges - Town Hall, Limoges, France

Limoges průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Limoges

Limoges je lákavé francouzské město s bohatou historií, nacházející se v regionu Nová Akvitánie. Proslulé je především díky své vynikající keramice a porcelánu. Při návštěvě nezapomeňte navštívit fascinující muzeum Adrien-Dubouché, kde můžete obdivovat mistrovská díla místního řemesla. Procházejte se po malebných uličkách historické čtvrti s překrásnými hrázděnými domy, zastavte se v katedrále sv. Štěpána a užijte si kouzlo tohoto města se svou osobitou atmosférou.

Evropa
FrancieFrancie

Co vidět

Musée National Adrien Dubouché
 

Musée National Adrien Dubouché

Musée National Adrien Dubouché je muzeum keramiky v Limoges, které nabízí největší sbírku keramických předmětů ve Francii. V muzeu najdete více než 12 000 exponátů, od středověkých až po moderní keramiku. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte historii a vývoj keramiky v této oblasti.

Museum of the Resistance
 

Museum of the Resistance

Muzeum odboje v Limoges je fascinující prohlídkou do francouzské historie. Toto muzeum se nachází v bývalé věznici, kde byli odbojáři vězněni a mučeni během druhé světové války. Muzeum nabízí interaktivní expozice a ukazuje, jak se lidé bránili proti nacistické okupaci. Prozkoumejte tuto významnou část francouzské historie a učte se o statečnosti lidí, kteří se postavili proti zlu.

Parc du Reynou
 

Parc du Reynou

Parc du Reynou v Limoges je ideálním místem pro rodinný výlet. Tento krásný park nabízí návštěvníkům nejen možnost obdivovat zvířata v zoo, ale také procházky po malebných cestičkách, které vedou kolem jezer a vodopádů. Zastavte se v kavárně a ochutnejte místní speciality. Vstupné je velmi přijatelné a peníze jsou využity na podporu parku.

Aquarium du Limousin
 

Aquarium du Limousin

Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu v Limoges, navštivte Aquarium du Limousin. Toto moderní akvárium nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 2 500 druhů ryb a mořských živočichů. Prozkoumejte fascinující podvodní svět a užijte si nezapomenutelný zážitek. Vstupné je příjemné pro peněženku a vaše návštěva podpoří ochranu a vzdělávání oceánů a mořských ekosystémů.

Limoges Cathedral
 

Limoges Cathedral

Katedrála sv. Štěpána v Limoges je jednou z nejvýznamnějších památek města. Její gotická architektura a bohatá výzdoba uchvátí každého návštěvníka. Katedrála byla postavena v 13. století a ukrývá mnoho historických pokladů. Navštivte Limoges a nechte se okouzlit krásou této katedrály.

Bibliotheque Francophone Multimedia
 

Bibliotheque Francophone Multimedia

Bibliotheque Francophone Multimedia v Limoges je moderní knihovna s bohatou sbírkou francouzských knih, časopisů a multimediálních materiálů. Navštivte tuto knihovnu, kde se můžete ponořit do francouzské kultury a historie. Zajímavé akce a přednášky se konají pravidelně. Vstup je zdarma pro všechny návštěvníky.

Limoges - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1085 km
Nejbližší letiště LIG
7 km od centra
Přímý let
~ 1h 37min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LIG
Limoges - Town Hall, Limoges, France
Limoges - Town Hall, Limoges, FranceMusée National Adrien DubouchéMuseum of the ResistanceParc du ReynouAquarium du LimousinLimoges CathedralBibliotheque Francophone MultimediaTarz en ArbresCité des Métiers et des ArtsÉglise St-Pierre du QueyroixJardin du Champ de JuilletParc de l'Aurence

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Listopad
Max: 12 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 2 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 6 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz