Clermont-Ferrand - Place victoire clermont-ferrand

Clermont-Ferrand průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Clermont-Ferrand

Clermont-Ferrand je malebné francouzské město obklopené zelenými kopci regionu Auvergne. Procházka historickým centrem odhalí řadu půvabných uliček, mnoho z nich lemovaných pěknými kamennými domy. Vyzkoušejte místní specialitu - tradiční sýr Fourme d'Ambert. Navštivte zdejší gothický klenot, katedrálu Notre-Dame-de-l'Assomption a baziliku Notre-Dame-du-Port. Přírodní krásy, jako jsou sopka Puy-de-Dôme nebo Parc Naturel Régional des Volcans d'Auvergne, jsou také kousek odtud.

Evropa
FrancieFrancie

Co vidět

Clermont-Ferrand Cathedral
 

Clermont-Ferrand Cathedral

Katedrála Notre-Dame-de-l'Assomption v Clermont-Ferrandu je jedním z nejvýznamnějších památek města. Tato gotická katedrála s černými kamennými věžemi je působivá a nádherná. Uvnitř katedrály najdete mnoho uměleckých děl a historických artefaktů. Navštivte tuto katedrálu a prohlédněte si její architekturu a krásu.

Basilica of Notre-Dame du Port
 

Basilica of Notre-Dame du Port

Bazilika Notre-Dame du Port je jednou z nejstarších románských staveb ve Francii. Nachází se v historickém centru města Clermont-Ferrand a je považována za nejcennější sakrální památku Auvergne. Interiér baziliky zdobí fresky a sochy, které jsou svědky její bohaté historie. Navštivte tuto krásnou stavbu a užijte si jedinečnou atmosféru místa.

Musee d'Art Roger Quilliot
 

Musee d'Art Roger Quilliot

Muzeum umění Roger Quilliot v Clermont-Ferrandu ukrývá bohaté sbírky uměleckých děl od středověku až po současnost. Prohlédněte si díla známých umělců, jako jsou Monet, Renoir a Picasso, a objevte nové talenty. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si umělecká díla, která vám zaručeně zůstanou v paměti.

Place de Jaude
 

Place de Jaude

Place de Jaude je největším náměstím v Clermont-Ferrandu. Toto náměstí je obklopeno obchody, kavárnami a restauracemi, které nabízejí tradiční francouzskou kuchyni. V noci se náměstí rozsvítí a stane se místem procházek a setkávání. Navštivte Place de Jaude a užijte si francouzskou atmosféru v samém srdci města.

Jardin Lecoq
 

Jardin Lecoq

Jardin Lecoq je krásný park v srdci Clermont-Ferrandu. Tento park nabízí návštěvníkům klidné místo k relaxaci a odpočinku. Zahrnuje rozsáhlou zeleň, květinové záhony a jezírka. Park je ideálním místem pro pikniky, procházky nebo jen tak posedění s přáteli. Navštivte tento park a užijte si krásu přírody v srdci města.

Parc de Montjuzet
 

Parc de Montjuzet

Parc de Montjuzet je nádherný park v Clermont-Ferrand, který nabízí úžasné výhledy na město a okolní krajinu. Park je obklopen zelení a je ideálním místem pro piknik nebo procházku. Užijte si klid a krásu přírody v tomto úžasném parku v srdci Francie.

Clermont-Ferrand - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 969 km
Nejbližší letiště CFE
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 28min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
CFE
Clermont-Ferrand - Place victoire clermont-ferrand
Clermont-Ferrand - Place victoire clermont-ferrandClermont-Ferrand CathedralBasilica of Notre-Dame du PortMusee d'Art Roger QuilliotPlace de JaudeJardin LecoqParc de MontjuzetMusee Lecoq Natural History MuseumMusée BargoinChâteau de la BâtisseCarpet and Textile Arts Museum (Musee du Tapis et des Arts Textiles)La Fontaine Urbain IIJardin botanique de la Charme

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 26 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 12 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Legolend v Dánsku
✈️ Zpátečka
🎉 755 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
👍 899 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
🤩 730 Kč
Ohrid
✈️ Zpátečka
🎉 810 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz