Clermont-Ferrand - Place victoire clermont-ferrand

Prodloužený víkend Clermont-Ferrand

Plánujete prodloužený víkend do destinace Clermont-Ferrand? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Clermont-Ferrand

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Clermont-Ferrand na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Clermont-Ferrand Cathedral, Basilica of Notre-Dame du Port, Musee d'Art Roger Quilliot a mnoho dalších. Clermont-Ferrand se nachází ve Francii přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Clermont-Ferrand je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FrancieFrancie

Rychlý přehled

Stát
Francie
Letiště
1 letiště (CFE)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Clermont-Ferrand - 18 míst co vidět .

 • Clermont-Ferrand Cathedral
   

  Clermont-Ferrand Cathedral

  Katedrála Notre-Dame-de-l'Assomption v Clermont-Ferrandu je jedním z nejvýznamnějších památek města. Tato gotická katedrála s černými kamennými věžemi je působivá a nádherná. Uvnitř katedrály najdete mnoho uměleckých děl a historických artefaktů. Navštivte tuto katedrálu a prohlédněte si její architekturu a krásu.

 • Basilica of Notre-Dame du Port
   

  Basilica of Notre-Dame du Port

  Bazilika Notre-Dame du Port je jednou z nejstarších románských staveb ve Francii. Nachází se v historickém centru města Clermont-Ferrand a je považována za nejcennější sakrální památku Auvergne. Interiér baziliky zdobí fresky a sochy, které jsou svědky její bohaté historie. Navštivte tuto krásnou stavbu a užijte si jedinečnou atmosféru místa.

 • Musee d'Art Roger Quilliot
   

  Musee d'Art Roger Quilliot

  Muzeum umění Roger Quilliot v Clermont-Ferrandu ukrývá bohaté sbírky uměleckých děl od středověku až po současnost. Prohlédněte si díla známých umělců, jako jsou Monet, Renoir a Picasso, a objevte nové talenty. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si umělecká díla, která vám zaručeně zůstanou v paměti.

 • Place de Jaude
   

  Place de Jaude

  Place de Jaude je největším náměstím v Clermont-Ferrandu. Toto náměstí je obklopeno obchody, kavárnami a restauracemi, které nabízejí tradiční francouzskou kuchyni. V noci se náměstí rozsvítí a stane se místem procházek a setkávání. Navštivte Place de Jaude a užijte si francouzskou atmosféru v samém srdci města.

 • Jardin Lecoq
   

  Jardin Lecoq

  Jardin Lecoq je krásný park v srdci Clermont-Ferrandu. Tento park nabízí návštěvníkům klidné místo k relaxaci a odpočinku. Zahrnuje rozsáhlou zeleň, květinové záhony a jezírka. Park je ideálním místem pro pikniky, procházky nebo jen tak posedění s přáteli. Navštivte tento park a užijte si krásu přírody v srdci města.

Počasí Clermont-Ferrand

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Clermont-Ferrand

K cestě do destinace Clermont-Ferrand lze využít 1 letiště.

Clermont-Ferrand - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz