Clermont-Ferrand - Place victoire clermont-ferrand

Clermont-Ferrand - 18 míst co vidět

Tipy na nejlepších 18 míst, které musíš určitě navštívit v Clermont-Ferrand.

Clermont-Ferrand - co musíš vidět

Clermont-Ferrand Cathedral
 

Clermont-Ferrand Cathedral

Katedrála Notre-Dame-de-l'Assomption v Clermont-Ferrandu je jedním z nejvýznamnějších památek města. Tato gotická katedrála s černými kamennými věžemi je působivá a nádherná. Uvnitř katedrály najdete mnoho uměleckých děl a historických artefaktů. Navštivte tuto katedrálu a prohlédněte si její architekturu a krásu.

Basilica of Notre-Dame du Port
 

Basilica of Notre-Dame du Port

Bazilika Notre-Dame du Port je jednou z nejstarších románských staveb ve Francii. Nachází se v historickém centru města Clermont-Ferrand a je považována za nejcennější sakrální památku Auvergne. Interiér baziliky zdobí fresky a sochy, které jsou svědky její bohaté historie. Navštivte tuto krásnou stavbu a užijte si jedinečnou atmosféru místa.

Musee d'Art Roger Quilliot
 

Musee d'Art Roger Quilliot

Muzeum umění Roger Quilliot v Clermont-Ferrandu ukrývá bohaté sbírky uměleckých děl od středověku až po současnost. Prohlédněte si díla známých umělců, jako jsou Monet, Renoir a Picasso, a objevte nové talenty. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si umělecká díla, která vám zaručeně zůstanou v paměti.

Place de Jaude
 

Place de Jaude

Place de Jaude je největším náměstím v Clermont-Ferrandu. Toto náměstí je obklopeno obchody, kavárnami a restauracemi, které nabízejí tradiční francouzskou kuchyni. V noci se náměstí rozsvítí a stane se místem procházek a setkávání. Navštivte Place de Jaude a užijte si francouzskou atmosféru v samém srdci města.

Jardin Lecoq
 

Jardin Lecoq

Jardin Lecoq je krásný park v srdci Clermont-Ferrandu. Tento park nabízí návštěvníkům klidné místo k relaxaci a odpočinku. Zahrnuje rozsáhlou zeleň, květinové záhony a jezírka. Park je ideálním místem pro pikniky, procházky nebo jen tak posedění s přáteli. Navštivte tento park a užijte si krásu přírody v srdci města.

Parc de Montjuzet
 

Parc de Montjuzet

Parc de Montjuzet je nádherný park v Clermont-Ferrand, který nabízí úžasné výhledy na město a okolní krajinu. Park je obklopen zelení a je ideálním místem pro piknik nebo procházku. Užijte si klid a krásu přírody v tomto úžasném parku v srdci Francie.

Musee Lecoq Natural History Museum
 

Musee Lecoq Natural History Museum

Navštivte Přírodovědné muzeum Musee Lecoq v Clermont-Ferrand a získejte fascinující pohled na přírodu. Muzeum se pyšní rozsáhlými sbírkami živočichů, minerálů a fosilií. Prozkoumejte různé expozice a objevte tajemství naší planety. Muzeum je ideální pro rodinné výlety i pro jednotlivce, kteří se zajímají o přírodu a historii naší Země.

Musée Bargoin
 

Musée Bargoin

Muzeum Bargoin se nachází v historickém centru města Clermont-Ferrand. Toto muzeum je specializováno na archeologii a etnografii Auvergne a Massif Central. Vystavuje sbírky textilu, keramiky a skla, stejně jako římské sochy a křesťanské umění. Pro milovníky historie a kultury je návštěva tohoto muzea nezapomenutelným zážitkem. Navštivte Musée Bargoin a objevte tajemství Auvergne a Massif Central.

Château de la Bâtisse
 

Château de la Bâtisse

Navštivte nádherný zámek Château de la Bâtisse, který se nachází v blízkosti města Clermont-Ferrand. Tento historický zámek vás okouzlí svým romantickým vzhledem a krásně upravenými zahradami. Prohlédněte si elegantní interiéry a užijte si výhled na okolní krajinu z věže zámku. Nezapomeňte si přinést fotoaparát, abyste si mohli zachytit nezapomenutelné okamžiky z tohoto kouzelného místa.

Carpet and Textile Arts Museum (Musee du Tapis et des Arts Textiles)
 

Carpet and Textile Arts Museum (Musee du Tapis et des Arts Textiles)

Navštivte Muzeum koberců a textilního umění v Clermont-Ferrand a objevte fascinující svět místních tradic a řemesel. Toto muzeum nabízí úžasnou sbírku koberců, tkanin a dalších textilních výrobků, které ukazují mnoholetou historii této oblasti. Prohlédněte si umělecká díla a užijte si pohled na krásné kusy, které jsou zde vystaveny. Určitě si nenechte ujít tuto jedinečnou zastávku na své cestě po Francii.

La Fontaine Urbain II
 

La Fontaine Urbain II

La Fontaine Urbain II je nejznámější fontánou v Clermont-Ferrand. Tato krásná sochařská práce je věnována papeži Urbanu II., který se narodil v této oblasti. Fontána se nachází v srdci města a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Obklopená historickými budovami a kavárnami, tato fontána je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci po prohlídce města.

Jardin botanique de la Charme
 

Jardin botanique de la Charme

Jardin botanique de la Charme je krásný botanický zahradu v Clermont-Ferrand. Tento zelený ráj nabízí návštěvníkům okouzlující procházky mezi kvetoucími rostlinami a stromy. Zahradu najdete na úbočí kopců Puy de Dôme a Montjuzet, což zajišťuje nádherný výhled na okolní krajinu. Tento skvost je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek v tichu přírody.

Espace d’art contemporain La Tolerie
 

Espace d’art contemporain La Tolerie

Espace d’art contemporain La Tolerie je umělecké centrum v Clermont-Ferrandu, které nabízí fascinující expozice současného umění. Prozkoumejte moderní galerie, kde jsou vystaveny díla místních i mezinárodních umělců. Vstup je zdarma a otevřeno je od úterý do soboty. Navštivte toto místo a objevte nové umělecké směry a trendy.

Placeholder image.
 

L'Aventure Michelin

L'Aventure Michelin je fascinující muzeum v Clermont-Ferrand, které přibližuje historii a vývoj slavné značky Michelin. Procházejte výstavou a objevujte, jak Michelin změnil svět automobilových pneumatik. Muzeum nabízí interaktivní expozice a zajímavé příběhy, které zaujmou jak dospělé, tak děti. Navštivte L'Aventure Michelin a prožijte nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

Panoramique des Dômes
 

Panoramique des Dômes

Vychutnejte si úchvatný pohled na krásné panorama Clermont-Ferrandu z vyhlídky Panoramique des Dômes. Tato atrakce vás zavede až na vrchol Puy de Dôme, odkud se nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Pro zájemce jsou k dispozici i průvodci, kteří vám rádi poskytnou podrobné informace o historii a zajímavostech této oblasti.

Château de Murol
 

Château de Murol

Château de Murol je nádherný hrad nacházející se v blízkosti města Clermont-Ferrand. Tento středověký hrad nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu a je ideálním místem pro procházky a pikniky. Hrad byl postaven v 12. století a nabízí fascinující příběhy o historii Francie. Navštivte Château de Murol a prožijte nezapomenutelný zážitek z doby středověku.

Temple de Mercure
 

Temple de Mercure

Temple de Mercure je antická památka v Clermont-Ferrandu. Tento chrám, postavený Římany, je zasvěcen bohu obchodu a zisku. Návštěvníci se mohou projít kolem zbytků chrámu a obdivovat jeho architektonickou krásu. V blízkosti se nachází řada dalších historických památek, jako například katedrála Notre-Dame-de-l'Assomption. Určitě stojí za návštěvu pro všechny milovníky historie a architektury.

Stade Nautique Pierre de Coubertin
 

Stade Nautique Pierre de Coubertin

Stade Nautique Pierre de Coubertin je moderní plavecký areál v Clermont-Ferrand. Nabízí návštěvníkům bazény s olympijskými rozměry, tobogány a sauny. Tento sportovní komplex je ideálním místem pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří chtějí trávit aktivně svůj volný čas. Užijte si zábavu a relaxaci v Stade Nautique Pierre de Coubertin v samém srdci Francie.

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Clermont-Ferrand s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz