Bilbao

Prodloužený víkend v Bilbau

Plánujete prodloužený víkend v Bilbau? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Bilbau

Vydejte se na nezapomenutelný víkend v Bilbau. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Bilbaa během prodlouženého víkendu nevynechat?
ŠpanělskoŠpanělsko
🌊 Moře
🍸 Noční život
👀 Památky

Rychlý přehled

Stát

Španělsko

Letiště

1 letiště (BIO)

Co vidět v Bilbau

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 21 míst, co vidět v Bilbau .

 •  

  Museo Guggenheim

  Guggenheimovo muzeum je muzeum moderního umění navržené architektem Frankem Gehrym. Muzeum bylo slavnostně otevřeno 18. října 1997 bývalým španělským králem Juanem Carlosem I. Muzeum je postaveno na místě s výhledem na řeku Nervión. Sbírka pak obsahuje více než 200 děl od španělských a mezinárodních umělců. Budova muzea je považována za jeden z nejikoničtějších kusů architektury 20. století. Stejný architekt také navrhl Guggenheimovo muzeum v New Yorku a Walt Disney Concert Hall v Los Angeles. Muzeum patří Nadaci Solomona R. Guggenheima.

 •  

  Casco Viejo

  Casco Viejo, známá také jako Stará čtvrť, je historické centrum španělského Bilbaa. Je to pěší zóna s úzkými uličkami, malebnými obchody a spoustou barů, restaurací, která se nachází na levém břehu řeky Nervión. Architektura sahá od gotiky po baroko, se spoustou budov ve stylu Art Deco a Art Nouveau. Procházka po Casco Viejo je cestou do historie Bilbaa.

 •  

  Funicular Artxanda

  Lanovkou Artxanda se dostanete na vrchol hory Artxanda ve španělském Bilbau. Linka vede z centra města až na vrchol hory, odkud si užijete nádherný výhled na celé Bilbao a na nedaleké město Vitoria-Gasteiz. Lanovou dráhu provozuje městský dopravní podnik Euskotren a byla postavena v roce 1915. Trať má délku 830 metrů a stoupání až 35 %. V každém směru přepraví až 1200 cestujících za hodinu. Na vrcholu je řada restaurací a kaváren a také dětský koutek.

 •  

  Mercado de la Ribera

  Mercado de la Ribera je trh ve španělském Bilbau, který se nachází na břehu řeky Nervión a je jedním z největších trhů ve Španělsku. Trh je známý pro své čerstvé mořské plody a je to jeden z největších trhů v Bilbau. Trh je také domovem řady restaurací a kaváren, díky čemuž je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak turistů. Trh je otevřen každý den kromě neděle.

 •  

  Puente de La Salve

  Most Puente de La Salve se klene přes řeku Nervion a je jednou z nejfotografovanějších památek v celém Španělsku. Most byl postaven na konci 19. století a je jedním z nejstarších visutých mostů ve Španělsku. Most je postaven z oceli a je natřen na červenou barvu. Navrhl ho francouzský inženýr Gustave Eiffel. Most je pojmenován po Panně Marii, která je vyobrazena na mostě. Most nabízí úžasný výhled na řeku a na panorámata města.

Počasí v Bilbau

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bilbao

K cestě do destinace Bilbao lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Bilbao BIO

 • Taxi

  Využijte aplikaci Uber nebo Free Now (mytaxi).


  ~ 25 min
  20 €
  Rezervace online
 • Bus (A3247)

  Do centra se dostanete se společností Bizkaibus, koneční je na hlavním autobusovém nádraží.


  ~ 40 min
  3 €
  Rezervace online

Ubytování v Bilbau

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Marsa Alam
🌴 Dovolená
🤩 8 590 Kč
Chania
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
💣 5 990 Kč
Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz