Burgos

Burgos - 18 míst co vidět

Tipy na nejlepších 18 míst, které musíš určitě navštívit v Burgos.

Burgos - co musíš vidět

Museo de la Evolución Humana de Burgos
 

Museum of Human Evolution

Muzeum lidské evoluce v Burgosu představuje fascinující výstavu zabývající se vývojem člověka. Expozice nabízí pohled na lidskou evoluci od primitivních forem až po současného člověka. Návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho artefaktů, kosterních pozůstatků a interaktivních modelů. Muzeum je skvělým místem pro vzdělávání a zároveň zábavu pro celou rodinu.

Klášter Miraflores
 

Klášter Miraflores

Klášter Miraflores je jednou z nejvýznamnějších památek Burgosu. Tento gotický klášter byl postaven v 15. století a je známý pro své nádherné fresky a sochy. Navštivte tuto historickou památku a procházejte se po klášterní zahradě, která nabízí klidnou atmosféru a krásné výhledy na okolní krajinu. Klášter Miraflores je stopou minulosti, kterou byste neměli přehlédnout při návštěvě Burgosu.

Arco de Santa María
 

Arco de Santa María

Arco de Santa María je jedním z nejvýznamnějších památek v Burgosu. Tento impozantní kamenný oblouk byl postaven v 16. století a sloužil jako brána do města. Dnes je to jedna z nejkrásnějších turistických atrakcí v Burgosu. Navštivte Arco de Santa María a procházejte se po historické části města, která je plná památek a krásných uliček.

Castle of Burgos
 

Castle of Burgos

Hrad v Burgosu je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Burgosu. Tento hrad byl postaven v 9. století a je považován za jednu z nejstarších a nejvýznamnějších pevností ve Španělsku. Návštěvníci se mohou projít po starých hradbách a užít si nádherný výhled na město a okolní krajinu. Hrad v Burgosu je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie a architektury.

San Lorenzo el Real, Burgos
 

San Lorenzo el Real, Burgos

Navštivte krásný kostel San Lorenzo el Real v Burgosu. Tento historický kostel z 13. století je jedním z nejvýznamnějších památek v Burgosu a jeho gotická architektura je ohromující. Vydejte se na prohlídku a obdivujte nádherné vitráže a sochy v interiéru. Pokud hledáte místo, kde se můžete zastavit a odpočinout si, San Lorenzo el Real je tím správným místem pro vás.

San Gil Abad
 

San Gil Abad

Iglesia de San Gil, také známá jako San Gil Abad, je nádherným kostelem v Burgosu. Kostel byl postaven v 12. století a jeho gotická architektura je ohromující. Interiér je zdoben freskami a sochami a vytváří atmosféru klidu a míru. Navštivte tuto historickou památku a prozkoumejte krásu tohoto úchvatného místa.

Museo de Burgos
 

Museo de Burgos

Museo de Burgos je skvělým místem pro milovníky historie a umění. Nachází se v centru města a nabízí širokou škálu exponátů, včetně archeologických nálezů, uměleckých děl a etnografických předmětů. Muzeum je ideálním místem pro objevování bohaté historie Burgosu a jeho okolí. Navštivte Museo de Burgos a prozkoumejte fascinující minulost tohoto nádherného města.

Casa del Cordón
 

Casa del Cordón

Casa del Cordón je historická budova v Burgosu, která byla postavena ve 14. století. Její název pochází od kamenného řetězu, který zdobí její fasádu. V minulosti sloužila jako sídlo několika významných osobností, včetně krále Ferdinanda II. Kolumbus zde také pobýval při své cestě do Ameriky. Dnes je budova otevřena veřejnosti a hostí výstavy a kulturní akce.

San Lesmes Abad
 

San Lesmes Abad

Kostel San Lesmes Abad je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších památek v Burgosu. Stavba pochází z 12. století a je obklopena krásnými zahradami. Interiér je zdoben freskami a sochami světců. Kostel je ideálním místem pro klidnou procházku a zároveň pro poznání historie města Burgos. Navštivte San Lesmes Abad a prožijte nezapomenutelný zážitek!

Burgos Cathedral
 

Burgos Cathedral

Katedrála v Burgosu je jednou z nejvýznamnějších památek středověkého Španělska. Její gotická architektura a nádherné vitráže okouzlují návštěvníky z celého světa. Katedrála je zapsána na seznamu UNESCO a její interiér ukrývá mnoho uměleckých děl. Pro milovníky historie a architektury je návštěva této katedrály v Burgosu nezapomenutelným zážitkem.

Iglesia de San Nicolás de Bari
 

Iglesia de San Nicolás de Bari

Iglesia de San Nicolás de Bari je krásný kostel v Burgosu. Jeho návštěva vám umožní prozkoumat historii a architekturu tohoto úchvatného místa. Kostel byl postaven v 16. století a je jedním z nejvýznamnějších památek v Burgosu. Uvnitř najdete nádherné umělecké dílo a klenoty. Nezapomeňte si vychutnat klidnou atmosféru tohoto místa, které je ideální pro meditaci a relaxaci.

Parque de La Isla
 

Parque de La Isla

Parque de La Isla je klidným útočištěm v srdci města Burgos. Tento park nabízí návštěvníkům relaxační prostředí, kde mohou uniknout od městského ruchu. S krásnými zahradami, fontánami a malým jezírkem je to ideální místo pro piknik nebo procházku. Navštivte Parque de La Isla a užijte si klidný den v přírodě v srdci města Burgos.

Iglesias de San Gil y San Nicolas
 

Iglesias de San Gil y San Nicolas

Iglesias de San Gil y San Nicolas jsou dvě krásné gotické katedrály v Burgosu. Tyto kostely jsou ukázkou úžasné architektury a historie, které se datují až do 13. století. Interiér je plný nádherných soch a maleb, které připomínají náboženské dědictví Španělska. Navštivte tento krásný kostel a prohlédněte si jeho unikátní architekturu a historii.

Centro de Arte Caja de Burgos
 

Centro de Arte Caja de Burgos

Centro de Arte Caja de Burgos je jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Burgosu. Nachází se v historické části města a nabízí širokou škálu výstav a kulturních akcí. Tento moderní prostor je ideálním místem pro milovníky umění a kultury, kteří hledají inspiraci v jedinečném prostředí. Navštivte Centro de Arte Caja de Burgos a objevte krásu burgoského umění a kultury!

Capilla del Condestable
 

Capilla del Condestable

Kaple Condestable je jedním z nejkrásnějších gotických kostelů ve Španělsku. Nachází se v Burgosu, městě plném historie a kulturního bohatství. Kaple je známá svými vynikajícími sochařskými díly a freskami, které zdobí její stěny. Navštivte tuto úchvatnou stavbu a prohlédněte si jedinečné umělecké dílo, které nás přenáší zpět do minulosti.

Iglesia de Santa Águeda
 

Iglesia de Santa Águeda

Iglesia de Santa Águeda, také známá jako Catedral, je nádherným příkladem gotické architektury. Nachází se v historickém městě Burgos a je jednou z nejnavštěvovanějších památek v této oblasti. Interiér kostela je zdobený nádhernými sochami a freskami, zatímco exteriér nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštivte tuto krásnou katedrálu a prožijte nezapomenutelný zážitek!

Placeholder image.
 

Monasterio de las Huelgas

V Burgosu se nachází klášter Monasterio de las Huelgas, který je známý svými krásnými gotickými stavbami a historickými artefakty. Klášter byl založen v 12. století a sloužil jako místo pro odpočinek a modlitbu pro královské rodiny. Navštivte krásnou kapli, kde je umístěna relikvie Svatého kříže, a prohlédněte si krásné fresky a sochy v klášterním muzeu. Pro milovníky historie a architektury je Monasterio de las Huelgas nevynechatelným místem při návštěvě Burgosu.

Iglesia de San Esteban
 

Iglesia de San Esteban

Iglesia de San Esteban je jedním z nejstarších kostelů v Burgosu. Tento gotický kostel z 13. století je bohatě zdobený a ukrývá mnoho historických pokladů, včetně nádherného retabula. Vstup do kostela je zdarma a návštěvníci se mohou projít po krásných chodbách a užít si klidné a duchovní prostředí. Navštivte tuto historickou památku a objevte tajemství minulosti Burgosu.

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Burgos s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz