výhled na město Malaga

13 míst, co vidět v Málaze

Tipy na nejlepších 13 míst, které musíš určitě navštívit v Málaze.

13 míst, co musíš vidět v Málaze

 

Catedral de la Encarnación de Málaga

Katedrálu najdete poblíž původního opevnění města. Postavena byla v roce 1782, architektem byl Diego de Siloe. Katedrála je postavena v renesančním slohu, zdobená fasáda je již v barokním stylu. Její hlavní věž je vysoká 84 metrů. Druhá věž nebyla nikdy dokončena, katedrála je proto přezdívá jako „jednoruká dáma”.

 

Puerto de Málaga

Přístav v Malaze se nachází v blízkosti historického centra města a turistických cílů jako je katedrála Alcazaba. Tento přístav je jedním z největších ve Španělsku a také jeden z nejstarších ve Středomoří. Je hojně využíván pro obchodní cesty mezi Španělskem a Afrikou, jeden z terminálů je pak určen pro výletní lodě.

 

Plaza de toros de La Malagueta

La Malagueta je býčí aréna v Malaze, která je od roku 1981 označována za kulturní památku Španělska. Nachází se ve východní části Málagy, vedle Paseo de Reding. První událost se tu konala 11. června roku 1876. Od roku 2010 má aréna kapacitu pro 9 032 diváků. V prostorách arény se nachází Muzeum býčích zápasů Antonia Ordóñeza.

 

Playa de la Malagueta

Veřejná pláž Malagueta se nachází mezi přístavem a pláží La Caleta. Název získala pojmenováním po čtvrti La Malagueta, která se nachází v centru města. Pláž se rozprostírá na ploše 1200 metrů a je velmi oblíbená u místních a turistů. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou 2021.

 

Playa de la Carihuela

Pláž La Carihuela je nejdelší pláž v této oblasti. Najdete zde písčitou pláž s tmavší barvou písku a klidnými vodami. Název pláže pochází z pojmenování staré rybářské čtvrti, která kdysi bývala v této oblasti. Podél pláže je široká škála restaurací a plážových barů, nejen proto je oblíbená mezi místními obyvateli ve čtvrti Torremolinos.

 

Gibralfaro

Na vrcholu kopce zvaný Monte Gibralfaro stojí stejnojmenný hrad Gibralfaro, který byl postaven ve 14. století. Většinu času byl využíván jako pevnost, kretá byla dlouho považována za nejnedobytnější pevnost na Pyrenejském poloostrově. Vystoupejte nahoru, je zde nádherný výhled na město, přístav a Středozemní moře.

 

Mercado Central de Atarazanas

Mercado Central de Atarazanas je to jedno z nejdůležitějších nákupních center ve městě, kamsi chodí každý den lidé v Malaze přicházejí nakupovat čerstvé produkty (zeleninu, ovoce, ryby). Trh se zde datuje od 14. století, zdejší budova zde byla postavena v roce 1870. Trh je otevřený každý den kromě neděle.

 

Alcazaba

Tato pevnost, jejíž arabský název znamená citadela, je jednou z historických památek města. Díky své historii a kráse je hojně navštěvován. Pevnost pochází z let 1057 až 1063 a nachází se na úpatí kopce Gibralfaro. Díky římskému divadlu a celní budově Aduana nabízí možnost pozorovat římskou, arabskou a renesanční kulturu, vše jen pár metrů od sebe.

 

Muelle Uno

Muelle Uno je nákupní třída a promenáda v přístavu v Málaze. S více než 1000 obchody a restauracemi je Muelle Uno ideálním místem, kde najdete vše, co potřebujete, na jednom místě. Hned po nakupování si můžete sednout na lavičku a užívat si výhledy na moře.

 

Centre Pompidou Málaga

Centre Pompidou Málaga je světově proslulé muzeum umění, které se nachází v přístavu. Je ve tvaru skleněné barevné krychle, takže ho rozhodně nepřehlédnete. Jedná se o pobočku pařížského centra současného umění. Muzeum nabídne sbírku uměleckých děl některých z nejslavnějších umělců na světě, včetně Pabla Picassa, Salvadora Dalího a Joana Mira.

 

Teatro Romano de Málaga

Teatro Romano de Málaga je zachovalý římský amfiteátr poblíž pevnosti Alcazaba. Amfiteátr byl postaven v 1. století našeho letopočtu a původně se sem vešlo až na 6000 diváků. Amfiteátr sloužil ke gladiátorským bojům, hrám a jiné zábavě. Amfiteátr byl znovu objeven v roce 1951 archeology. Amfiteátr je nyní využíván pro kulturní akce, jako jsou divadelní hry, koncerty a další představení. Vstup je zdarma.

 

Parque de Málaga

Parque de Málaga je jedním z nejoblíbenějších parků ve městě a je snadné pochopit proč. Park je obrovský a je plný nejrůznějších aktivit a atrakcí. Je zde hřiště pro děti, jezírko pro kachny a stezka pro procházky nebo cykloturistiku. Koná se tu každoročně spoustu kulturních akcí, včetně koncertů a festivalů.

 

Plaza de la Constitución

Náměstí bylo dříve hlavním náměstím Málagy, známé jako Plaza Mayor. V roce 1812 bylo přejmenováno na nynější název „Plaza de la Constitución". V roce 2002 bylo náměstí přeměněno spolu s ulicí Larios na pěší zónu. Najdeme tu spoustu kaváren a restaurací, klášter Augustiánů a také Janovskou kašnu (Fuente de Génova) - mramorová kašna ze 16. století. Náměstí je klíčovým místem pro městský festival Feria de Málaga, která se koná každý srpen. Také se tu koná každoroční silvestrovská oslava města Málaga.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz