výhled na město Malaga

Průvodce Málagou

Co vidět v Málaze. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Málaga

Španělská Málaga je jedním z nejstarších přístavů ve Středomoří. Málaga je druhé nejlidnatější město Španělska, je také největším městem na pobřeží Costa del Sol. Najdete zde nejen řadu historických památek, ale také dechberoucí pláže. Určitě neminete Alcazaba de Málaga – starý maurský hrad, místní katedrálu a Castillo de Gibralfaro, odkud je nádherný výhled na město a přístav. Historie Málagy sahá až do 8. století před naším letopočtem, kdy do oblasti dorazili první féničtí osadníci. Málaga se později stala součástí Římské říše a poté Byzantské říše, než ji v 8. století dobyli Maurové. Přístav Málaga byl využíván již od dob Féničanů. Přístav využil také Kryštof Kolumbus na své cestě do Nového světa v roce 1492.

ŠpanělskoŠpanělsko
🌊 Moře
🍸 Noční život
⛱️ Písečné pláže
👀 Památky
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 200 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 450 Kč / lůžko

Co vidět v Málaze

 

Catedral de la Encarnación de Málaga

Katedrálu najdete poblíž původního opevnění města. Postavena byla v roce 1782, architektem byl Diego de Siloe. Katedrála je postavena v renesančním slohu, zdobená fasáda je již v barokním stylu. Její hlavní věž je vysoká 84 metrů. Druhá věž nebyla nikdy dokončena, katedrála je proto přezdívá jako „jednoruká dáma”.

 

Puerto de Málaga

Přístav v Malaze se nachází v blízkosti historického centra města a turistických cílů jako je katedrála Alcazaba. Tento přístav je jedním z největších ve Španělsku a také jeden z nejstarších ve Středomoří. Je hojně využíván pro obchodní cesty mezi Španělskem a Afrikou, jeden z terminálů je pak určen pro výletní lodě.

 

Plaza de toros de La Malagueta

La Malagueta je býčí aréna v Malaze, která je od roku 1981 označována za kulturní památku Španělska. Nachází se ve východní části Málagy, vedle Paseo de Reding. První událost se tu konala 11. června roku 1876. Od roku 2010 má aréna kapacitu pro 9 032 diváků. V prostorách arény se nachází Muzeum býčích zápasů Antonia Ordóñeza.

 

Playa de la Malagueta

Veřejná pláž Malagueta se nachází mezi přístavem a pláží La Caleta. Název získala pojmenováním po čtvrti La Malagueta, která se nachází v centru města. Pláž se rozprostírá na ploše 1200 metrů a je velmi oblíbená u místních a turistů. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou 2021.

 

Playa de la Carihuela

Pláž La Carihuela je nejdelší pláž v této oblasti. Najdete zde písčitou pláž s tmavší barvou písku a klidnými vodami. Název pláže pochází z pojmenování staré rybářské čtvrti, která kdysi bývala v této oblasti. Podél pláže je široká škála restaurací a plážových barů, nejen proto je oblíbená mezi místními obyvateli ve čtvrti Torremolinos.

 

Gibralfaro

Na vrcholu kopce zvaný Monte Gibralfaro stojí stejnojmenný hrad Gibralfaro, který byl postaven ve 14. století. Většinu času byl využíván jako pevnost, kretá byla dlouho považována za nejnedobytnější pevnost na Pyrenejském poloostrově. Vystoupejte nahoru, je zde nádherný výhled na město, přístav a Středozemní moře.

Letiště obsluhující Málagu

Letiště poblíž Málagy

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Porto
Pohled na Barcelonu
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Male
✈️ Zpátečka
🚀 14 290 Kč

Maledivy s 20 kg zavazadlem

Maledivy
Před 12 hodinami
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 13 490 Kč
Arrecife
🌴 Dovolená
👍 13 980 Kč
Amsterdam
✨ Víkendovka
🎉 1 993 Kč
Salála
🌴 Dovolená
🤩 15 490 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz