Granada, Andalusie, Španělsko

Granada průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Granada

Granada je malebné historické město na jihu Španělska, známé především svým nádherným arabským palácem Alhambra. Procházejte se po úzkých uličkách čtvrti Albaicín a obdivujte bílé domy s barevnými květinami. Navštivte také gotickou katedrálu a královskou kapli, kde jsou pohřbeni slavní španělští panovníci Ferdinand a Isabela. Pro unikátní zážitek se vydejte do místních jeskynních domů v Sacromonte. Granada je ideálním místem pro milovníky historie, kultury a autentické andaluské atmosféry.

Evropa
ŠpanělskoŠpanělsko

Co vidět

Catedral de Granada
 

Catedral de Granada

Granadská katedrála, také nazývaná Katedrála Panny Marie, je jednou z největších katedrál v Španělsku. Její výstavba začala v roce 1523 a trvala více než 180 let. Interiér katedrály zdobí mnoho uměleckých děl od slavných španělských umělců. Katedrála je umístěna na náměstí Plaza de las Pasiegas a nabízí nádherný výhled na město Granada. Navštivte tuto nádhernou katedrálu a prozkoumejte její jedinečnou architekturu a historii.

Alhambra
 

Alhambra

Alhambra je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Španělsku. Tento působivý komplex královských paláců a pevností byl postaven v 14. století a je symbolem maurů v Andalusii. Vychutnejte si nádherný výhled na Granadu a okolní hory z Alhambry. Vstupenky je nutné rezervovat předem a vstup je omezen na určitý počet návštěvníků denně, takže si své místo zajistěte včas.

Mirador de San Nicolás
 

Mirador de San Nicolás

Mirador de San Nicolás je nejlepším místem na vychutnání krásy Alhambry. Z této vyhlídky se otevírají úchvatné výhledy na pevnost, město a hory. Navštivte ji v podvečer, kdy slunce zapadá a vytváří kouzelnou atmosféru. Toto místo je velmi oblíbené mezi turisty, a tak doporučujeme přijít brzy ráno nebo pozdě večer, aby jste si mohli užít výhled bez davů lidí.

Generalife
 

Generalife

Palác Generalife je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Granadě. Tento krásný palác byl postaven v 13. století a sloužil jako letní rezidence sultánů. Dnes se zde můžete projít krásnými zahradami, kde najdete mnoho fontán a květinových aranžmá. Pokud hledáte klid a krásu, určitě navštivte Palác Generalife v Granadě.

Palacio de Carlos V, Alhambra, Granada
 

Palace of Charles V

Palác Karla V. je impozantní stavba v Granadě, postavená v 16. století. Nachází se v Alhambrském komplexu a je jedním z nejvýznamnějších příkladů renesanční architektury ve Španělsku. Interiér paláce je v současnosti využíván jako muzeum, které přináší návštěvníkům exponáty z období renesance a baroka. Navštivte tento unikátní palác a prožijte nezapomenutelný zážitek z historie Granady.

Basilica of St. John of God
 

Basilica of St. John of God

Bazilika svatého Jana z Boha je krásná a historická katedrála v centru Granady. Je to místo klidu a pokoje, ideální pro návštěvu v průběhu vaší cesty po Andalusii. Bazilika je věnována svatému Janu z Boha, patronovi nemocných a chudých. Uvnitř najdete krásné sochy a fresky, které jsou svědky bohaté historie Granady.

Granada - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2029 km
Nejbližší letiště GRX
15 km od centra
Přímý let
~ 2h 48min
Španělsko Španělsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
GRX
Granada, Andalusie, Španělsko
Granada, Andalusie, ŠpanělskoCatedral de GranadaAlhambraMirador de San NicolásGeneralifePalacio de Carlos V, Alhambra, GranadaBasilica of St. John of GodCartuja MonasteryAlbaicínCarmen de los MártiresNasrid PalacesParque de las CienciasAbadía del Sacromonte

Počasí jaro

Březen
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 30 °C
Min: 17 °C
Červenec
Max: 34 °C
Min: 20 °C
Srpen
Max: 34 °C
Min: 20 °C

Počasí podzim

Září
Max: 28 °C
Min: 17 °C
Říjen
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 14 °C
Min: 6 °C
Leden
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Únor
Max: 14 °C
Min: 6 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 47 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz